Şimdi Ara

PEUGEOT 208 1,2 VTİ ETG (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.667
Cevap
21
Favori
158.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kendoka

Teknik Özellikler güvenlik donanımında Esp ayrı, yokuş kalkış desteği ayrı opsiyonel yazıyor, opsiyonel fiyat listesinde sadece esp fiyatı yazıyor, eksik bilgimidir, ikisindede esp+ yokuş kalkış desteği yazması gerekmezmi.

Hâl böyleyse Active için fiyat 40000 lira civarına şişmez mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Active modeli için Adana,Mersin,Antep,Maraş,Konya hepsini aradım herkes farklı şeyler söylüyor tam bir bilgi karmaşası bu adamları eğitime göndermiyorlarmı veya geniş bilgi verecek bir sistemlerimi yokmu ?
  • 100km/lt kaç acaba
  • Pejo bayileri gerçekten profesyonel değiller. Hepsi farklı fiyat söylüyor.

Ankara'da Göral 38400 esp var ama smeg yok
    ABC 39400 esp ve smeg dahil
    Tekoto 38400 esp yok 1000 lira nakit indirimi var dedi. 1000 liraya esp paketi var ayrıca 2300 liraya smeg ekran + nav. veriyoruz dediler.

Hiçbiri indirime yanaşmıyor anca park sensörü diyorlar. Ben baz fiyatları görünce 208'le ilgilenmeye başladım ama gel gelelim 3900'e dayandım. Bu fiyat verilir mi sizce başka alternatif ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightbringer

Pejo bayileri gerçekten profesyonel değiller. Hepsi farklı fiyat söylüyor.

Ankara'da Göral 38400 esp var ama smeg yok
    ABC 39400 esp ve smeg dahil
    Tekoto 38400 esp yok 1000 lira nakit indirimi var dedi. 1000 liraya esp paketi var ayrıca 2300 liraya smeg ekran + nav. veriyoruz dediler.

Hiçbiri indirime yanaşmıyor anca park sensörü diyorlar. Ben baz fiyatları görünce 208'le ilgilenmeye başladım ama gel gelelim 3900'e dayandım. Bu fiyat verilir mi sizce başka alternatif ne olabilir?

Clio 1,2 touch eski motoruyla 39500 fiyatı var.konfor paketini ve yedek lastiği eklersen 40500 yapıyor.38250 ye active otomatik 1,2 esp eklenmiş alınıyor.

• darkcald kullanıcısına yanıt
    Fabrika verileri 100 km / Şehir dışı 4,2 lt, Şehir içi 5,9 lt, Karma 4,8 lt, düz vites 1.2 vti kullananlardan yola çıkarak 5,5 ila 6 lt yakar diye düşünüyorum. Araç teslim alıp kullanan varsa bilgi vermesini rica ederim.
  • 19can84 1 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, araç ile ilgili gözlemlerinizi merakla bekliyorum, ayrıca fiyatın içinde smeg ekran varmı, park sensörü orjinal mi ve 20.000 tl 20 ay kredili fiyattan mı aldınız.
  • quote:

Fabrika verileri 100 km / Şehir dışı 4,2 lt, Şehir içi 5,9 lt, Karma 4,8 lt, düz vites 1.2 vti kullananlardan yola çıkarak 5,5 ila 6 lt yakar diye düşünüyorum. Araç teslim alıp kullanan varsa bilgi vermesini rica ederim.

burda ş.içi 4.5lt diyor yanlış yazmışlar galiba

http://www.arabalar.gen.tr/peugeot-208-1-2-vti-access-etg-i4083.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkcald

quote:

Evet yanlış yazmışlar, yazdığım veriler Peugeot internet sitesindeki fabrika verileridir, sizin bakmış olduğunuz sitede şehir içi tüketimle ortalama tüketimide aynı yazmışlar.

• quote:

quote:

quote:

Evet yanlış yazmışlar, yazdığım veriler Peugeot internet sitesindeki fabrika verileridir, sizin bakmış olduğunuz sitede şehir içi tüketimle ortalama tüketimide aynı yazmışlar.

pejo sitesinde göremedim zahmet olmazsa link atabilirmisiniz eğer 5.9 diyorlarsa 6-7lt yakar demektir. fransızlara çok güvenmem

yaris 6.3lt diyor ve gerçektende o kadar yakıyormuş japonlar sözlerinde duruyorlar

• park sensörü orjinal değil, kredi kullanmadık, smeg yok.

tüketim değerleri fransa-ispanya stelerinde düşük, türkiye sitesinde yüksek yazıyor.
  • fransa sitesindeki vti motor e-vti olarak geçiyor daha öncede yazdığım gibi.yenilenmiş olabilir,start-stop içeriyor olabilir.bize gelen düz vti motor.

fransa sitesinde e-siz vti etg yok sadece manuel var.değerleri bizim 1.2 vti manuel ile aynı.

konu başında şehir içi 4.5 görünce bende ciddi manada düşünmüştüm ama 5.9 şehir içi maraş gibi dağ eteğine yerleşmiş bol eğimli bir şehirde 7 üzeri görür rahatça.şehir dışına çıkmayacak araç.2014 modellerin e-vti gelme olasılığıda olabilir(ciddi zamla tabi).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CuCuK -- 19 Kasım 2013; 15:01:20 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

pejo sitesinde göremedim zahmet olmazsa link atabilirmisiniz eğer 5.9 diyorlarsa 6-7lt yakar demektir. fransızlara çok güvenmem

yaris 6.3lt diyor ve gerçektende o kadar yakıyormuş japonlar sözlerinde duruyorlar

Yok hocam hiç bir motor şehir içinde teknik veriyi yakamaz. Yakıyor diyenlerin kullandığı şartlar tam şehir içi değil.

Mesela benim yakın arkadaşım, ikinci araç olarak benim tavsiyemle yaris aldı. Şehir içinde 7.5-8 lt den aşağı düşmedi. En sonunda LPG taktırdı.

Yine sınıfındaki çoğu araçtan ekonomik. Ama teknik veriyi tutturamazsın. Özellikle bol yokuşlu bir yerdeyseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monoto -- 19 Kasım 2013; 15:56:17 >

• Beyler 1.2 vti Etg Active'de arka tekerlerde disk fren var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

park sensörü orjinal değil, kredi kullanmadık, smeg yok.

tüketim değerleri fransa-ispanya stelerinde düşük, türkiye sitesinde yüksek yazıyor.

hayırlı olsun ş.içi tüketimi merakla bekliyoruz
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Maalesef kampana.
  • Arkadaşlar ben ilk sıfır aracımı alacağım kısmetse. Donanım, tüketim ve şekil itibariyle en iyisi 208 1.2 vti etg şimdilik. Yardımınıza ihtiyacım var şöyle ki, aracı şimdi alsam ocak ayında boşu boşuna vergi ödeyeceğim. Acaba Ocak ayını mı beklesem.
    Bir de bayilerden fiyat alırken nelere dikkat edeyim ne isteyim nasıl pazarlık yapayım. Aklınıza gelen ne varsa yazarsanız çok sevinirim çok acemi olduğum için yanlış şeyler yapmak istemiyorum.

İyi forumlar dilerim.
  • darkcald kullanıcısına yanıt
    Kuzende Yaris CVT var ne 6.3'ü yalan ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccecy

Kuzende Yaris CVT var ne 6.3'ü yalan ya.

hangi ilde ve ş.içi ne yakıyor acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightbringer

Arkadaşlar ben ilk sıfır aracımı alacağım kısmetse. Donanım, tüketim ve şekil itibariyle en iyisi 208 1.2 vti etg şimdilik. Yardımınıza ihtiyacım var şöyle ki, aracı şimdi alsam ocak ayında boşu boşuna vergi ödeyeceğim. Acaba Ocak ayını mı beklesem.
    Bir de bayilerden fiyat alırken nelere dikkat edeyim ne isteyim nasıl pazarlık yapayım. Aklınıza gelen ne varsa yazarsanız çok sevinirim çok acemi olduğum için yanlış şeyler yapmak istemiyorum.

İyi forumlar dilerim.

B segmenti rakip araçlara bakıldığında fiyatı gayet iyi, Şimdiki fiyatlar lansman fiyatı ve artış olup olmayacağı belli değil ve talebin ne olacağıda belli değil, bayilerden ocakta istediğiniz aracın gelip gelmeyeceğini öğrenin, ocak ayında satılacak araçta 2013 model olacaktır, fabrika üretimi ocak olan araçlar şubat yada martta gelir bu araçlar 2014 model olur ve fiyatı tahminimce zamlı olur, ilk önce hangi donanım seçeneğini, hangi opsiyonları istediğinizi belirleyin ( metalik boya, smeg ekran, esp, çelik jant, orj. park sensörü v.s.). Tek bir bayiye sormayın, araçta trafik sigortasını sonradan dahil ederler fiyata, kredili alım ile peşin fiyatlarında 1.000 tl fiyat farkı vardır ona dikkat edin, opsiyonları ekledikten sonra pazarlık yapın. Opsiyonları ücretsiz ve ya ne kadar aşağı çekerseniz fiyatıda düşürmüş olursunuz. Ocakta vergiden 300 tl avantajınız olacak fakat akla gelen en önemli soru euro artar fiyat artarmı, talep artar fiyat artarmı, yoksa ellerinde araç kalır fiyatlar şimdikinden aşağı düşer mi tahmin etmesi zor.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.