Şimdi Ara

Philips LCD tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu forumda yeniyim ilk önce onu belirtmek istiyorum.Hata yaparsam şimdiden affola.

Philips bayisi bir arkadaşım vasıtası ile Lcd tv alma olanağım doğdu.Bu yüzden size sormak istiyorum.

42pfl7403 iyi bir tvmidir?

Yada 9*** serisi bir tvmi daha iyi olur.

Uydu reciver+PS2(seneye umarım PS3olur) +Wii+DVD player kullanıyorum.

Yorumlarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Philips 9603/9703 alman daha iyi olur..
    Çok kaliteli tvlerdir.
    7403ler gerek sd yayın,gerek siyah-beyaz seviyesi olarak daha düsük seviyede.

7403ler fiyat performans olarak düsünülebilir.
    100 hz olmalari da cabasi..

Philipslerde en çok sevdigim seylerden biri donanım olarak daha zengin olmaları.
    Kimine göre gereksiz ama hdmi 4 yapıyorlar, usb olaylari çok gelismis, ambilight vs var.
    Bunlar birer artı..

Bilmiyorum bilginiz var mı ama USBden modem ile internete baglanma vs bile varmis. Bilgisiyar bilgisi olan arkadaslar bu konuda bizi aydınlatırsa sevinirim..
    Diger marka tvlerde de bu olabilir...

7403te 9603te iyi tv fakat 9603ün islemcisi nasılsa sanki biraz daha kıvrak ve hızlı RT düsük gibi.

Arada nerden baksaniz 1000 ytl en asagi fark var 42ler için bu fark mutlaka bir seyin yansıması olmalı.
    Philips lcdci arkadaslar umarım bu konuya deginirler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proffesor -- 6 Ekim 2008; 20:45:28 >

• Teknik olarak açıklayamasamda mesela bizzat tanık oldugum için sunu söyleyebilirim iki tane hd yayın yapan 9603 ve 9703te su fark gayet açıktı. 9603 detaylari vermede çok basari iken 7403te piksellerdeki renk ayrışması bulanıklaşması yakından bakınca belirgin oluyordu ( 1 m < için). Uzakta oturur iken bu ne kadar kayda deger soru işareti. hd de böyle bir belirginlik var iken sd yayinda daha da ayrışmanın olabilecegini tahmin ediyorum.

Diger önemli bir konuda siyah seviyesi olarak bazı arkadaslar 7400lerin zorlandıgını belirtmeleri ki izledigim tvde siyah görüntü olmadıgı için bunu göremedim, degerlendiremedim..
  • Verdiğin cevaplar için sağol

Philips ler ile ilgili forumda yaptığım araştırma sonucu hareketli görüntülerde sorun çıkardığını gördüm.

Ve açıkcası philipsten soğudum diyebilirim.Her ne kadar ucuzada alsam bedava olmayacağından başka bir tv ye yönelmeyi düşünüyorum.Bu doğrultuda ve yukarıda verdiğim bilgiler ile bana 3000 veya en fazla 3500 YTL civarında bir tv önerebilirmisiniz.
  • Biraz baktımda Sony40v4000 nasıl bir tv dir sizce ?

yada bu modelde 46 daha doğru bir seçim olurmu ?
  • arkadaşım,
    sen bu bütçe ile sony'nin en üst modelini alırsın şu an. hafta sonu gazete ilanında 40x3500 3999YTL 12 taksit fiyat vardı. nakitte %10 yaparlar zaten.

quote:

Orjinalden alıntı: cilek77

Verdiğin cevaplar için sağol

Philips ler ile ilgili forumda yaptığım araştırma sonucu hareketli görüntülerde sorun çıkardığını gördüm.

Ve açıkcası philipsten soğudum diyebilirim.Her ne kadar ucuzada alsam bedava olmayacağından başka bir tv ye yönelmeyi düşünüyorum.Bu doğrultuda ve yukarıda verdiğim bilgiler ile bana 3000 veya en fazla 3500 YTL civarında bir tv önerebilirmisiniz.
  • Bu güzel haber gibi :)

Bu ilan neresi içindi onu da söylermisiniz.

Teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.