Şimdi Ara

philips tv seriler ve özellikleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
2.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar birçok kişi tv araştırıyor ve kafalar çok karışık. uzun zamandır ben de philips tvleri araştırıyorum. çok okudum çok araştırdım çok izledim. ve bir karara vardım. aldım kurtuldum. :) kendimce bir tablo yaptım. umarım yararı olur.

kendi görüşüm 3d, smart ve ambilight olayının önemli olmadığı, aydınlatma barı, görüntü işlemci ve hz değerinin önemli olduğu yönünde...

bunun yanında çok revaçta olan 7xx8 serisinin 6xx8 serisinden 3 taraflı ambilight olayından başka bir farkı olmadığı anlaşılıyor.

allah yardımcınız olsun...

https://store.donanimhaber.com/79/cb/db/79cbdb4d54854eebe3139d0947ece9de.jpg
     philips tv seriler ve özellikleri

• Ne anladık şimdi hadi atalım 7000-8000 uçuk fiyatlar madem 5000-6000-7000 serlerle Amblight vs.özelliği dışında aynı diyorsun,ben bu hususta sana katıtılıyorum 3D hariç (bazen güzel oluyor) neyse bende ilk başta Kontrast,ekran parlaklığı Hz,İşlemci (core,mümkünse çift çekirdek) Panel bunlar benim içinde olmassa olmazı Smartmış ,wifi'ymış boşverin ya allah aşkına PC ne güne duruyor TV....TV izlemek için vardır önemli olan netliktir tepkime hızıdır hızlı hareketlerde PRM dedikleri Perfeckt Motion Rate'dir (resim kaymaması için ve pixel atmaması için)

@fulemars Bu durumda benim açımdan kakıldığında F/P tarzında 6 serilerden 7 serilerden ve tabiki TV modelinden bahsetmemişssin ne önerirsin örneğin

1: 46-47'inçlik (Passif 3-D) Led TV ve Model ?

2: 55'inçlik benim isteklerim doğrutusunda (içindeki dahili uyduda beni ilgilendirmiyor) bana F/P tarzında ne tür bir Led (Passif 3-D) öenerirsin artı Modelini..........................Madem bukadar bilgilisin ve benim sorularımda çok ciddi çünki alacağım en geç 1-2 ay içinde,hadi bakalım tecrübeni konuştur ?

• Arkadaşlar şu model nasıldır ??

phlıps 46pfl4208k

Vatanda 1699 tl

Birtek 3d yok onunda önemi yok benim için,dahili uydusunu göremedim ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PHILIPS 46PFL4508K12 modele ne dersiniz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: somniferum

Ne anladık şimdi hadi atalım 7000-8000 uçuk fiyatlar madem 5000-6000-7000 serlerle Amblight vs.özelliği dışında aynı diyorsun,ben bu hususta sana katıtılıyorum 3D hariç (bazen güzel oluyor) neyse bende ilk başta Kontrast,ekran parlaklığı Hz,İşlemci (core,mümkünse çift çekirdek) Panel bunlar benim içinde olmassa olmazı Smartmış ,wifi'ymış boşverin ya allah aşkına PC ne güne duruyor TV....TV izlemek için vardır önemli olan netliktir tepkime hızıdır hızlı hareketlerde PRM dedikleri Perfeckt Motion Rate'dir (resim kaymaması için ve pixel atmaması için)

@fulemars Bu durumda benim açımdan kakıldığında F/P tarzında 6 serilerden 7 serilerden ve tabiki TV modelinden bahsetmemişssin ne önerirsin örneğin

1: 46-47'inçlik (Passif 3-D) Led TV ve Model ?

2: 55'inçlik benim isteklerim doğrutusunda (içindeki dahili uyduda beni ilgilendirmiyor) bana F/P tarzında ne tür bir Led (Passif 3-D) öenerirsin artı Modelini..........................Madem bukadar bilgilisin ve benim sorularımda çok ciddi çünki alacağım en geç 1-2 ay içinde,hadi bakalım tecrübeni konuştur ?

benim önereceğim model 8008'dir. araştırmalarım sonucu 6 ve 7 serilerinin aynı olduğunu gördüm. tabloyu incelersen hz değeri, görüntü işlemcisi gibi önemli özellikler bu modelde farklı. ancak fiyatı da tuzlu. şu an heryerde 4000 lira. ben bimeksten denk getirip 3500 liraya aldım. o fiyatı ya da altını tekrar görür mü bilmiyorum. (vakıfbank'ın bir alışveriş sitesi var. şu an orda 3468 lira. bence çok iyi fiyat.

bu kadar çıkamam diyorsan 7008 modeller an itibariyle 3000, 6008'ler 2800 lira gibi fiyatlarda satılıyor ama tabi bunlar gerçek değerleri değil. 7008'i 2500 gibi rakamlarda alanlar var. buna göre göre 6008'ler de 2200-2300 gibi rakamlarda alınabilir.

şimdi baktım 55 inç 6008 3500 lira hızlı al sitesinde. bu boyutta iyi bir tv için makul bir fiyat.

yine şimdi baktım. hepsiburada'da 55pfl8007 4200 lira!!!!!!!!! gerçekten çok çok iyi fiyat. 55pfl8008'e 5300-5500 fiyat istiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: demibold

PHILIPS 46PFL4508K12 modele ne dersiniz??

hocam bugun bu modelden aldım

kliksadan aldım 12 taksit,1799 tl..100 tl word puan 2 adette 89 tl değerinde gözlük hediyeli
  • PFL7008K ile PFL8007K arasında fark nedir ?

7008K daha pahalı her yerde.
  • 8007 eski seri samsung panel aktif

8008 yeni seri samsung panel aktif

7008 yeni seri lg panel pasif

7 serisi orta seviye tv
    8 serisi üst seviye tv
  • hocam verdiğim tabloyu incelersen aradaki uçurumu görürsün. üzerine bir şey söylemeye gerek yok. 8007 çok üstün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orkan_pp.1

quote:

PHILIPS 46PFL4508K12 modele ne dersiniz??

hocam bugun bu modelden aldım

kliksadan aldım 12 taksit,1799 tl..100 tl word puan 2 adette 89 tl değerinde gözlük hediyeli

hayırlı olsun. gönül ister ki özellikle büyük ekran olunca daha üst seri olsun ama ekonomi de önemli. yine de o fiyatlardaki samsung veya lg'lerden iyidir. bu arada o iki gözlük hediye değil, kutunun içinden çıkıyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

8007 eski seri samsung panel aktif

8008 yeni seri samsung panel aktif

7008 yeni seri lg panel pasif

7 serisi orta seviye tv
    8 serisi üst seviye tv

@Fulemars bak @666azazel ne diyor 8007 Smsung eski model-8008 yeni model diyor ....ne anladık senin önerinden ?

Birde biz sana F/P Led Tv sorduk 8xxx serileri beni şu anda aşar kardeş sen uçmuşssun ve artı Ledlerin birnevi hepsi aynı diyorsun hadi bakalım 8007-8008 ( bu seriler gerçi Samsung ama olsun,ama Philipsde arıyorum unutma ) serisne denk gelecek ekonomik Ledler hangileri bil ve bana öner bakalım tecrübeni görelim ?

Al sana bir örnek daha,bizde boş durmuyoruz bir sitede biri diyorki (oda işin piri) Philips 6198 serisi ile Philips 7008 sersi arasında hiçbir fark yok techizat ve içindeki edevatlar açısından 6198'in sadece sype kamerası yok (7008'de var) onun dışında karşılaştırma yapın işlemci,Hz,kontrast vs. hepsi aynı atıyorum 6198 2000 TL ise 7008 kaç Lira şu anda biliyorsunuz,buna ne diyeceksin @Fulemars kardeş ? )........

İkinci sorumu adeta pas geçmişsin 6xxx serileri ile 7xxx seriler birnevi aynı diyorsunya örnekte versene,senin yayınladığın şablondan değil filiyattan-pratikten örnek ver,ben mesela geçen vatana gittim Philips 7008 modeli 46'mı 47'inççmi 3400 TL idi yine Philips 7007 Aktif olanın 2999TL idi yahu 7008 bir üst model değilmi neden 7007 ohalde daha pahalı ojhalde ?.........Birde şuna şahit oldum 7007 serisinin görüntüsü netliği parlaklığı 7008 serisine nazaren daha kaliteli 7008 modeli görüntü açısından mat duruyor ?!!!!!!!!

Anlaşılan sende bana yardımcı olamıycaksın @fulemars yazılarından anladımki sen bu işlerden pek anlamıyorsun daha ziyade ordan burdan okuduklarını buraya aktarıyorsun !

Bana işi bilen biri lazım birzamanlar biri vardı adam bu siteden nekadar tiksindiyse (kendi tabiri: ya diyor bilen bilmeyen herkez birşeyler yazıyor,bilenide dinlemiyorlar diyor) şimdi başka bir forumda ama işin piri burda onu çoğu tanırda adını şu anda hatırlamıyorum aklıma düşerse yazarım !

kimileri diyorki elinizi çabuk tutun neymiş 7007-7008 serileri eskidiği için stoklarda kalmama durumu varmış bulsanda teşhir ürünü bulabilirmişssin....gülerim ya bu TV'ler daha tabiri caizsse dün çıktı piyasaya nezaman eskidi ? hala 5507 seri Ledler satılıyor sıfır kutusunda bre adam...la havle ya !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi somniferum -- 20 Ekim 2013; 1:46:53 >

• güzel kardeşim, herhalde ordan burdan okuduklarımı anladıklarımı anlatıyorum. yoksa burda kaç kişi var bunun okulunu okuyan!!! çok bilmiş şekilde ahkam kesenler sanki nerden öğrendiler söylediklerini. burası forum adı üstünde. kimisi günlerce okuyor, kafa patlatıyor. kimisi de senin gibi hazır tavsiye istiyor hem de fiyatıyla birlikte!

8008'e denk gelecek ekonomik ledi de söyledim sana. 8007 dedim, 4200 lira dedim, araştırıp link bile verdim daha ne istiyorsun sen!!!

2999 lira 7007, 3400 lira 7008'den nasıl daha pahalı oluyor onu da anlamadım!!! uykun mu geldi, benim gibi kafan mı kıyak? hayırdır? :) ayrıca 7007 panellerin 200 hz olduğu bu forumda onlarca yerde söylendi. zahmet edip biraz okusan bilirdin. ama nerde!!! insanlardan hazır f/p tavsiyesi iste, yardım etmeye çalışanlara da atar yap. ne güzel. ayrıca işte bulmuşsun doğruyu... 7007 hem daha ucuz hem daha iyi... daha ne istiyorsun. ama kapalı kutu mu onu araştırman lazım. şimdi seninle "başka yerlerden öğrendiğim" bu bilgiyi de paylaşayım da var yine azarla sen beni... canın sağolsun. kumandadan 062596 yı tuşlayıp sonra i tuşuna basarsan "operating time" menüsünden tvnin kaç saattir çalıştığını öğrenebilirsin. bu şekilde temiz bir teşhir 7007 alabilirsin.

son olarak senin de dediğin gibi:

la havle!

• Hayırlı olsun, gözlemlerini paylaşırsın artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demibold -- 20 Ekim 2013; 20:48:37 >
  • quote:

Hayırlı olsun, gözlemlerini paylaşırsın artık...

tabikide hocam hele bi gelsin inş ilk fırsatta yazarım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.