Şimdi Ara

Photoshop'ta metinler browserdaki gibi neden net değil

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
1.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Web işleri yaparken bazı metinleri banner, buton vs şeklinde kaydediyorum ancak Photoshop'ta metinlerin netliği browserlardaki kadar net olmuyor. Özellikle küçük fontlarda kullanırken bu daha çok ortaya çıkıyor PSde. Ama browsderlarda her zaman metinler çok net.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde soldaki metinler photoshop görüntüsü sağdaki ise browser görüntüsü. Photoshop'ta metinlerin etrafını yumuşatma seçeneklerinden (none, sharp, crisp strong, smooth) seçeneklerinden en net metin sharp seçildiğinde oluyor. None yapınca tam net oluyor ama çok mekanik bir görüntü ortaya çıkıyor. Fakat bir türlü browserdaki kadar net bir şekilde ayarlayamadım. Metinlerin etrafına bakarsanız photoshop için bir fluluk söz konusu.

Bunun nedeni ne olabilir acaba. PS dokümanını için seçili tram cinsinden olabilir mi acaba? Square pixel değil de farklı bir seçenek mi olmalı?

Bir de her fontun en net göründüğü büyüklükler var, Arial için 12px büyüklük bu netlik için uygun.(Örnekler Arial font ile yapıldı). Acaba browserların kullandığı ölçü birimi çeşidi ile PS arasındaki farklılıktan mı kaynaklanıyor diye düşündüm. Bu yüzden hem Photoshop'u hem de browserlardaki metinlerin büyüklüklerini PX cinsinden olacak şekilde ayarladım ancak yine aynı netliği alamadım.

Bu konuda bilgisi, ilgisi, paylaşabileceği tecrübesi olan var mı?

Photoshop'ta metinler browserdaki gibi neden net değil

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.