Şimdi Ara

Browser değil de Server'da çalıştırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, PHP'ye yeni başladım sayılır. bir bot yazdım MySQL kullanarak Database'de güncellemeler vs falan yapıyorum. Bunu her 10 dakikada bir çalıştırıyorum. Fakat bu anca browser'da mümkün oluyor. AppServer kurulu (Apache, PHP, MySQL server) ben bu sanalımsı server'ın arka planda sürekli bu .php dosyasını çalıştırmasını istiyorum. Kısaca Server'ın belli aralıklarla bu yazdığım .php'yi çalıştırmasını istiyorum
    Nasıl yapabilirim ?

• linux sunuculara zamanlatilmis gorev verebiliyorsun. crontab adi, bir arastir istersen.

ancak bunu sana sagliyorlar mi sunucuyu aldigin yer once bunu ogrenmen lazim. boyle bir fonksiyonu yoksa yapamazsin.

ancak %100 calisma garantisi vermesem de soyle bir mantik kurarak yapabilirsin bu islemi:

kullanicilardan herhangi bir sayfana veya her sayfaya her istek geldiginde bu bot'un calisma zamani gelmis mi diye kontrol edip, eger gelmisse botu calistirmasini ve son calisma zamanini guncellemesini saglayabilirsin.

zararlari: performans kaybi, gelen kullanici istegi uzun sure olmazsa botun bir suru calismama ihtimali ve aradaki zamanda guncelligi kaybetme

en iyi cozum crontab tabi ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 21 Şubat 2013; 23:27:15 >
  • Evet crontab'ı Linux'tan biliyorum. Gerçekten çok kullanışlı daha doğrusu çok zengin aralıklar sunabiliyor.
    Dediğim gibi PHP'ye yeni başadığım için şuan her şeyi localhost üzerinden yapıyorum.
    Yani ortada somut bir web sitesi yok.
    Browser'dan kendi kendine refresh attırıp duruyorum <META HTTP-EQUIV=Refresh CONTENT="60;...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.