Şimdi Ara

Pic ile Cep Tel GSM-GPRS kullanımı / Bilgi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Okuldaki projemde, ilk dönem pic16f877a ile Uzaktan kumandali RC araba yaparak rf,esc filan kullandık. Bu dönem ise kumandayı ordadan kaldirarak GSM model/modul kullanıp android ile yazacagimiz programla araçı internet üzerinden kontrol etmeye calisacaz.

Geel Mantık; Android'li programda her acilisinda ip adresimizi(GSM MODEMİN ipsini) girerek komut gonderice, gsm modul komutlari pice gondererek esc ve servo motorları surecek.

normal moduller pahaliymis. bu yuzden bircok kisi bu gsm modulleri yerine cep telefonlarını seri port ile(RS232, USART haberlesme) AT komutlarıyla kullanıyormus. Ama hep sms uzerne calisanlar gordum. Ben module interneetn komut gondemrek isitiyorum

Bu konuda daha once deneyimli olan pic ile herhangibir telefonu calistiran baglati kuran filan, yardımcı olabilirmisiz.
    Yol gösterebilirmisiz.

NOT: GPRS modulude kullancagimizidan interneti iyi olan telfonlar filan daha mi iyi olur. Mesela elinde Nokia3200 var gereksiz

EDİT:
    Az önce gördüğüm kadarıyla aracin uzerindeki telefonu kendi telefonumdan arayarak(Beles dk oldugunu varsyalim :D) DTMF(Dual Tone Multi Frquency) sinyallerini kullanılarak arac kontrolu umnkun olabilirmi ?, Boylece ekstra bir adrdoid progmralama da oardadan kalkar
    Tabi bence ilki daha makbul gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagrisma -- 19 Şubat 2012; 16:06:58 >

• GPRS üzerinden de yapılır tabi. DTMF yöntemi ile de yapılabilir. GPRS üzerinden yapmanız bence daha mantıklı. Bir çok kaynaktan kumanda edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maytere

GPRS üzerinden de yapılır tabi. DTMF yöntemi ile de yapılabilir. GPRS üzerinden yapmanız bence daha mantıklı. Bir çok kaynaktan kumanda edebilirsiniz.

Evet bencede GPRS ile daha mantıklı,
    ancak moduller cok pahali, onun yerine cep telefonunda kullanbilirsem cok daha iyi olucak, bu konuda daha önce deneyiminiz var mi?
  • GPRS ile hiç çalışmadım. TCP/IP protokolünü çok iyi bilmeniz gerektiğini biliyorum bu iş için.
  • Genel anlamda cep telefonu modul olarak kullanan aradas yok mu ?
  • GPRS daha mantikli gibi geliyor banna
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.