Şimdi Ara

Pioneer S-21w & Sony Sa-w2500

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
3.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Media marketten set halinde pioneer 5.1 set aldım. Ürün gayet başarılı ürün içeriği ;
    Pioneer Vsx-322
    S-es3Tb Hoparlör takımı
    S-w21 Subwoofer.

Ses kalitesi gayet hoşuma gitti fakat s-w21 subwoofer düşük seslerde ses kalitesi olarak beni büyülesede Pick seviyelerde yetersiz kalıyor ve distorsion a giriyor. çokta gümbür gümbür ses vermiyor. zaten 16 cm de subwoofer var.
    Alternatif olarak ve sıfır ürün olarak aktif hifi subwoofer baktığımda sony sa-w2500 modelini buldum. şimdi aldığım yere subwooferı verip sony almayı düşünüyorum. fiyatları birbirine çok yakın internet üzerinden buldum. dinleme şansım yok.

Daha önce test etme şansı bulmuş arkadaşlar acaba ;
    Sony de düşük seslerde pioneer kalitesini yakalayabilirmi acaba,
    seti bozmama deyecek kadar gümbür gümbür bass sesleri duyabilirmiyiz.
    zira pioneer 16 cm sony 25 cm
    piooner Frekans aralığı: 33 - 700 Hz
    Sony Frekans Araliğı 28-200 Hz

• akfinity2 A kullanıcısına yanıt
    Merhaba; ben Sony sa w2500 kullaniyorum pio 322 ile ve çok memnunum arada bi yukleniyorum ev musatit olunca yuksek sesde kesme geride kalma dagilma yapmiyor performansı iyi güzel bir ses derinliği tinisi var diyebilir giriş seviyesi sistemler için bence gayet yeterli bir sub pionun o subunuda çok dinledim bence ondan daha iyi bir sub ses ve performans olarak...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yuxeses cevabın için teşekkürler.

Tam sorumlarma cevap verecek kişisin aslında. :-)
    gerçekten fark yaratacak güçlü bir sesivarmı. birde ben sony yi media market bimex vs gibi yerlerde bulamadım sen nereden ve kaça almıştın.
    birde arkasında birkaçhoparlör çıkışı var sonyde bunlar ne için kullanılır vsx-322 ye bağlantısını nasıl yapıyorsun. s-w21 gibimi.
    son olarak halihzıdaki s-w21 ve şöyle bir sıkıntım oluyor. ses açıp kapatırken subwooferdan (diğer hoparlörlerden yapmıyor ) hani jack boşta kalırda elini sürttüğünde se çıkar ya onun gibi çok kısık seste bir ses geliyor bunun anlamı ne olabilir.
    birde 322 neye bağlı neyle muzik dinliyorsun bu konuda da öneri bekliyorum.
    Güç beklentiye isteğe kulaktan kulağa mekana kaynağa gore değişir benim bu subu almamdaki neden oncelikle mümkün olduğunca alt frekanslara inmekti ve sinemadaki bass derinliği için aldim giriş seviye sistem kullandigim için f/p ürünlerine baktim zaten butcemde çok üst seviyelere pek musade etmiyordu ve istediğim sesi sinemada tam anlamıyla aldigimi soyleyebilirim sesi çok iyi dolduruyor yeri geldiginde çok iyi bass veriyor gucundende sesinden de oldukça memnunum...
    Sony baiilerine bakin hatta arayin depolarinda varsa getirirler... Extra çikislar suba hop bağlamak için ama gerek yok sizde zaten amfiye bagli bende tek olarak kullaniyorum AVR ye coaxial kablo ile bagli tek digital bir kablodur bu kablo ile baglayin eğer bagli değilse tabi ayrica elektrik baglantisini kontrol edin subun ses ayarini sona getirmetin biraz kisin PC ye bagli bende şahsen amfiyi en iyi besleyen PC media playerden daha iyi güç derinlik ve detay aliyorum kolay gelsin

• Pioneer s-21w yi gerip verip Media Mrkt den sa-w2500 aldım ve hafta sonu testler yaptım.

Şunu söyliyebilirimki sinema izlerken pioner subwoofer sistemle okadar entegre çalışıyorki çoğu zaman acaba sesler frontlardanmı geliyor diye subwoofer ı kapattığım oldu. bas derinliği ve sahne efek sesleri uyumu inanılmazdı. Ben çok fazla film seyreden biri olmadığım için daha çok müzik performansı önemliydi. çok yüksek seslerde müzik dinleyen ve komşularla sorunu olmayan biri olarak 80 level açılan sesi 50 lere getirdiğimde pioneer abi biraz yavaşla diyor gibiydi. istediğim gümbür gümbür sesde yoktu.

sony ise film seyrederken bas sesi geldiğinde direk kendine baktırıyor yani sistemden biraz ayrı duruyor tabi benim bazı frekans ve level ayarları yapmış olma ihtimalimde var. ama muzik performansı bence yeri göğü inletiyor diyebilirim. Daha fazlasının bir apartman dairesinde imkansız olmalı. düşük seviye seslerde de çok başarılı. Arada çok ufak bir fiyat farkı var bu yüzden yinede sony. ayrıca estetik açıdan da sistemime çok uyduğun u söyliyebilirim.

memnun kaldığınıza sevindim iyi günlende kullanın
  • s-21w de bahsettigin o olay uyum degilde subin inanilmaz derecede zayif ve etkisiz olmasi. Sub demek dogru degil aslinda gercekten kotu birsey cunku..
  • Peki bununla ilgili şunu sorayım.
    subwoofer ı en iyi şekilde kullanabilmek adına s-es3tb ile en uygun hangi frekansta çalıştırmam gerekir. birde normalde kitapçığında 28-200 hz gösterisken arkadaki swicht te 50-200 hz yazıyor. bu fark nedendir?
    merhaba hocam şimdi avr den x-overı 50 yap subwooferında cut-off frekansıda 50 yap böyle bi dene bakalın not kuleler large seçilmiş olsun
    min 28 hz kadar düşebiliyor demek.
    arkadaki ayar swicth ide 50 ye ayarlı ise 50 hz den asagısını sub verir demek 100 e ayarlarsan 100 hz den aşagısını verir demek
  • Ben AVR de xover 80 de subda her iki levelde max da kullaniyorum bazen bass da ayar istersem AVR den + - yapiyorum duruma gore memnunum dun baya bi yuklendim sisteme bass gerçekten iyi...

• quote:

Orijinalden alıntı: JakX

s-21w de bahsettigin o olay uyum degilde subin inanilmaz derecede zayif ve etkisiz olmasi. Sub demek dogru degil aslinda gercekten kotu birsey cunku..

aynen laf olsun diye yapmşlar.
    ek olarak z506 bas daha iyi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba hocam şimdi avr den x-overı 50 yap subwooferında cut-off frekansıda 50 yap böyle bi dene bakalın not kuleler large seçilmiş olsun

Kuleleri large yapınca subwoofer devreden çıkıyor?
    merhaba hocam sw seçeneğini plus yap bu şekilde her zaman devrede olur
  • Dostum konu hakkında bir sorum daha olacak;

kullanıdğm Tv full hd yi desteklemediği için kullanıdığım media playerı optik ses kablosuyla bağlayıp tv ye de görüntüyü sarı rca kablo ile veriyorum fakat bu şekilde sadece 1 tane aygıt bağlayabiliyorum hdmi da girip görüntüyü tv ye yine sarı rca kablo ile nasıl görüntü alabilrim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.