Şimdi Ara

pioneer teyp icin en uygun ayarlar nedir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
40.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar pioneer teyp aldim aracima orjinal hoperlor ler duruyor amfi ve bas yok sadece teyp var ayar konusunda pek bilgi sahibi degilim mesela 8khz 80 khz 800 khz falan gibi rakamlar var bunlar ne anlama geliyor bilgi sahibi degilim bana ayarlari yapabilmem icin yardimci olabilir misiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Pioneer Teyp için En Uygun Ayarlar

Pioneer teypinizi optimum ses kalitesine ayarlayarak sürüş deneyiminizi geliştirebilirsiniz. İşte en uygun ayarları bulmanıza yardımcı olacak bir rehber:

Ekolayzer Ayarları:

• Pioneer teyp equalizer ayarları, müzik türüne bağlı olarak özelleştirilmelidir.
    • Popüler müzik için "Pop" ön ayarını, klasik müzik için "Classic" ön ayarını seçebilirsiniz.
    • Veya manuel olarak ayarlayabilir, frekansları tercihlerinize göre ayarlayabilirsiniz.

HZ Ayarları:

• Pioneer teyp hz ayarları, sesin tiz ve bas dengesini kontrol eder.
    • Tizi artırmak için yüksek frekansları yükseltin, bası güçlendirmek için düşük frekansları yükseltin.
    • Dengenin tercihlerinize uyduğundan emin olun.

Önerilen Ayarlar:

• Pioneer ekolayzer ayarı için "Pop" ön ayarı, hz ayarları için ise 80 Hz'de +6 dB bas ve 12 kHz'de +3 dB tiz.
    • Bu ayarlar, çoğu müzik türü için iyi bir başlangıç noktası sağlar.
    • Müzik zevkinize ve aracınızın akustik özelliklerine göre ince ayar yapmaktan çekinmeyin.

İdeal ayarları bulmak, biraz deneme yanılma gerektirir. Farklı ayarlarla denemeler yapın ve sizin için en iyi sonucu veren kombinasyonu bulun. Optimize edilmiş ses ayarlarıyla, sürüşleriniz daha keyifli olacak ve müziğiniz yeni bir derinlik kazanacak.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • kardesim herkezin kulak zevki farklıdır.yani sabit bir ayar yoktur benim yaptıgım ayarı sen begenmeyebilirsin onun için kulak zevkine göre artırıp aazaltacaksın bu kadar

8 khz :tiz artrır
    80 khz:bass artırır

digerleri orta ve mid ses artırıp azltır haberin olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arif2008 -- 1 Mayıs 2015; 18:51:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arif2008

kardesim herkezin kulak zevki farklıdır.yani sabit bir ayar yoktur benim yaptıgım ayarı sen begenmeyebilirsin onun için kulak zevkine göre artırıp aazaltacaksın bu kadar

8 khz :tiz artrır
    80 khz:bass artırır

digerleri orta ve mid ses artırıp azltır haberin olsun

cok tesekkurler 8 ile 80 i öğrendiğim iyi oldu diğer leri hakkinda biraz detay verebilir misin ne anlama geliyor tam olarak

• 800khz 2.5 khz vb. frekanslar çıkan insan sesi ve enstrüman seslerini inceltip kalınlaştırmaya, yükseltip azaltmAya yarıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: arif2008

800khz 2.5 khz vb. frekanslar çıkan insan sesi ve enstrüman seslerini inceltip kalınlaştırmaya, yükseltip azaltmAya yarıyor

cok tesekkurler bilgi icin

• arif2008 A kullanıcısına yanıt
    Yanlisiniz var hocam hertz seviyesi azaldikca kalin ses artar. Yani soyle soyleyeyim 50 hz kalin ses pes sesler icin. Ama 120 khz tiz sesler icindir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 80khz ve 800khz diye bir ayar kodlaması yoktur,,, en yüksek değer 20Khz veya 16khz dir ve en ince tizz sestir.
    bass sesler 20Hz den başlar,, 40Hz, 60Hz, 80Hz, 100Hz, 200Hz diye gider.. orta sesler konuşmacı diyelim 400Hz ile 8Khz arasındadır ortalama. Tizz ince sesler ise 8Khz den 20Khz ye kadar gider..
    Siz bu ayarları merak ediyorsanız ve ayarlamak istiyorsanız,,, sırası ile buraya yazın, ben +/-- değerlendirme yapayım...
    Arkadaşlarında dediği gibi, hoparlörlerinize ve kulağınıza göre ayarlar değişir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 2 Mayıs 2015; 12:41:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

80khz ve 800khz diye bir ayar kodlaması yoktur,,, en yüksek değer 20Khz veya 16khz dir ve en ince tizz sestir.
    bass sesler 20Hz den başlar,, 40Hz, 60Hz, 80Hz, 100Hz, 200Hz diye gider.. orta sesler konuşmacı diyelim 400Hz ile 8Khz arasındadır ortalama. Tizz ince sesler ise 8Khz den 20Khz ye kadar gider..
    Siz bu ayarları merak ediyorsanız ve ayarlamak istiyorsanız,,, sırası ile buraya yazın, ben +/-- değerlendirme yapayım...
    Arkadaşlarında dediği gibi, hoparlörlerinize ve kulağınıza göre ayarlar değişir

bilgi icin tesekkurler bendeki rakamlar
    8
    80
    250
    800
    2.5 khz

• Farkli degerler,,, siz en iyisi hazir eq kullanin.. Rock pop jaz classic hangisi hosunuza giderse

• quote:

Farkli degerler,,, siz en iyisi hazir eq kullanin.. Rock pop jaz classic hangisi hosunuza giderse

forumdan bir arkadasimizin vasitasiyla cok guzel bir ayar tutturduk sagolsun kendi hazirlarini begenmedim

• Nasil bir ayar hocam?bi ara cok guzel bi ayar tutturmustum ama sarhos bi arkadas icine etti sagolsun bidada tutturamadim ayni ayari

• quote:

Orijinalden alıntı: strucklieben07

Nasil bir ayar hocam?bi ara cok guzel bi ayar tutturmustum ama sarhos bi arkadas icine etti sagolsun bidada tutturamadim ayni ayari
    vallaha hocam 5 sene geçmiş inan gram hatırlamıyorum kusura bakma yardımcı olamadim

• strucklieben07 S kullanıcısına yanıt
    Hangi seslerde bozulma veya az çok durumu var

• quote:

Hangi seslerde bozulma veya az çok durumu var
    hocam sag sol cadence midrange cadence anfi ve pioneer subwoofer var aküm bitik nerdeyse çok kötü durumda ses kalitesine etkisi olur mu ki? ondan mı net temiz bir ses alamıyorum acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: strucklieben07

hocam sag sol cadence midrange cadence anfi ve pioneer subwoofer var aküm bitik nerdeyse çok kötü durumda ses kalitesine etkisi olur mu ki? ondan mı net temiz bir ses alamıyorum acaba?

Alıntıları Göster
    Aracınız çalışır konumdayken veya stop haldeyken ses farkınız varsa akünüzü değiştirmenizi öneririm. Araç çalışır konumdayken gücü alternatör sağlar. Alternatörün tam kapasite akımı verebilmesi ve akımı düzenli sağlayabilmesi için ortalama 2000 devir civarında ayağınızı gazda tutup sisteminizdeki sesi kontrol edin. Seste bozulma varsa elektrik kaynaklı bir problem olduğunu düşünmüyorum. Problem ayarlarınızdan kaynaklanabilir, amfinizde, hoparlörlerinizde bir arıza olabilir.

• Abi selamın aleyküm bende pioneer 9450 teyp var
    Sla
    Hpf
    Loud
    100hz
    315hz
    1.25khz
    3.15khz
    8kz
    Eko ayarlarım bu şekildedir 2 takım mobass mb8 var 1 önde 1 arkada olmak üzere teyp ayarım nasıl olmalı

• onur19951 O kullanıcısına yanıt

ince ses mi seviyorsunuz, bass seslerimi,,, orta insan seslerinimi,,, verim alabilmeniz icin mutlaka hoparlörler teybe ++ ve eksi dogru bağlı olmalı.

şu andaki ses durumuna göre sesteki isteginiz nedir, ney az veya ney çok belirtirseniz , daha detaylı yardımcı olunabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 13 Şubat 2022; 20:40:10 >
  • Abi + - amfiye doğru şekilde bağladım jbl 4.100 amfi var 2 ohm bağlı midler bas kullanmıyorum zaten arabesk müzik daha çok dinliyorum netlik ve yüksek ses benim tercihim buna göre bir ayar olsun isterim şimdiden teşekkürler

• onur19951 O kullanıcısına yanıt

sla yı bilmiyorum, galiba ses level kazanc ayariydi. onla pek isiniz yok.

HPF kapalı olacak.

Loud , bass ses güclendirme , isteginize göre 1 veya 2 yaparsınız.

100 hz bass sestir, güp güp sesleri yükseltir, bunu +1 yapabilirisiniz, 100 hz teneke gibi oldugundan ben pek sevmiyorrum. veya sıfırda bırakıp loud tonuna bakın.

315 hz konuşmacı bassları, ben 00 da birakıyorum. veya 100 hz +2 yapıp, 315hz --2 yapıyorum.

1.2 khz , insan sesi, bunu sanatcı seslerini orta sesleri seviyorsanız +2 yapın, sevmiyorsanız --2 yapın, ben sevmezdim.

3.1 khz , aslında 1 khz ye yakın , tiz de degil ince seste değil, ben ellemem , 00.

8 khz ise ince sesler, aslında orta sese yakın ince sestir,,, isterseniz +2 yapın, ince sesleri detayı ön plana çıkar.

Pioner gibi bir markanın ekolayzer ayarını bu kadar dar tutması,,, ben bu yüzden 60 hz bass,,, 12 khz tizz li hatta 17 khz ye cıkıyor,, kenwood almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 17 Şubat 2022; 18:56:13 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.