Şimdi Ara

Plakçalar(Pikap) İğne problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
11.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun zamandır almak istediğim pikabımı(yakışıklı ve vintage bir pikap almak istiyordum), sonunda aldım, Universum F-2095 diye bir marka/model, 2.el olarak satın aldım !!! Benim sorum şu :

İğnenin ömrünü tamamlaryıp tamamlamadığını nasıl anlarız ? Üzerinde Audio Technica iğne var ve yazınızdan denk geldiğim kadarıyla AT-95 modeli,sadece benimki beyaz renkli olanı ama markası kesin audio technica, tabii benden önce kullanan arkadaş bunu ne zaman aldı ne kadar kullandı bilemiyorum ! Eski bir versiyonu olabilir.
    Zira Kol ve Anti skatin ayarlarını yaptım, bu iğneye 2gr ağırlık vermesine rağmen 2gr verdiğimde sürekli takılma yapıyor ! Diyeceksiniz ki, belik plak da problem vardır fakat genelde bir çok plakta yapıyor takılmayı, o yüzden ben de iğneden şüphelendim, tabii bir ilgisi de olmaya bilir !!! Bu işten pek anladığımı söyleyemem, daha yeniyim. Bu arada şimdi ağırlığı 3.5 yaptım, takılan yerlerde artık takılmıyor !!! Yalnız dediğim gibi, bu iğne için firma 1.5-2.5gr 2gr tavsiye edilen değerler vermiş, ne diyor sunuz ? problem iğneden mi ?

Şimdiden Teşekkürler
    Cenk

eğer problem iğneden diyorsanız, bana bir marka tavisyesinde bulunabilir misiniz ? Yalnız ben evimde müzik dinleyen, öyle hi end aletleri olan biri değilim, kaliteli müzik olsun yeter, Bu arada Akai AA-1030 receiver, pioneer cs-585 kolonlarım var, receiverımdan çok memnunum fakat sanırım cs-585 leri siz de beğenmeyeceksiniz ! Bana tavsiye edebileceğiniz, vintage yada yeni teknolojiden kolon tavisye ederseniz sevinirim !!!

• iğneye çok yüklenmek iyi değildir. hem iğnenin ömrünü kısaltır hemde plak aşınır. mümkün olduğunca hafif kalmalı. tabi mümkün olduğuncadan kasıt eğer ağırlığı çok azaltırsan da seste parazitlenme olucaktır. bu seviyeyi iyi tutturman lazım. iğneyi alkol ile temizlemeni öneririm.
    yeni iğne almayı düşünüyorsan vintage değil ama benim kullanıpta beğendiklerim stanton trackmaster II, shure white label ve shure m44-7 dir.
  • iğne fiyatları ne alemde bu arada

• şurdan bi göz at kalitesine göre değişiyo. her fiyata var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 21 Ağustos 2009; 0:54:59 >

• İğne Mm'mi yokce Mc'mi. İğneyi ona göre seçmelisin. Pikabın ve anfinin Mc tipi giriş presi varsa, Mc iğne genel itibariyle çok daha iyi sonuç verir. İğne alacaksan da ortafon iğne tavsiye ederim.

Büyük bir çoğunluğu kullandığı ortafon iğne, fiyat olarak uygun olup da, kullanıcılarını en memnun eden ürünler arasındadır.

Kolonlarını bence şimdilik değiştirme. Çünkü, onları değiştirirsen, ileride Anfin ile birlikte değiştirirsin.

Eski Stereo Receiverler kendileri gibi eski seri kolonları yeni tip kolonlardan çok daha fazla sever. O sebeple, yeni tip bir kolon bile alsan, alacağın kolonun gerçekten iyi bir kolon olması lazım ki, Stereo Receiver'in de onu sevsin.
  • AT95E MM kartuş
  • teknika pikap arıyorum senin pikapına talibim sana pm atamıyorum siteden kaynaklanan bir problem nedeniyle bana ulaşırsan sevinirim lausdeo6105@hotmail.com
    saygılar..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.