Şimdi Ara

Pocket PC hakkında bilmek istediğim bir kaç şey...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Pocket PC ler hakkında hemen hemen hiçbir şey bilmiyorum. Soracağım bir kaç soruyla bana yardımcı olabilirseniz sevinirim;

Öncelikle amaçtan başlayalım;

- Gazeteciyim. Mesela bir yerde fotoğraf çektim ve USB bağlantısıyla bir CF kart okuyucu sayesinde PPC'ye fotoğraflarımı yükledim. Picasa2 (PPC'ler için özel mi hazırlanıyor programlar yoksa bir çok programı PPC'ler çalıştırıyor mu?) veya herhangi bir fotoğraf küçültme programıyla fotoğrafları küçülttüm ve internetten attım.

- Mesela; Word'de haberi yazdım ve internetten attım.
    - Bunları yapabilmek için internet bağlantısını hangi yolla sağlıyorum. Cep telefono GPRS vs ile mi olmak zorunda?
    - Bütçe konusunda da yardımlarınıza ihtiyacım var. (Tabii bana para verin demiyorum ) Bana ne kadara patlar bunları yapabileceğim bir alet?
    - Aynı zamanda PPC'de GPS olsa bayaa işime yarar diye düşünüyorum. (Yanlış mı düşünüyorum)

Şimdiden çok teşekkürler. Forumlarda aynı konuyarda başlıklar varsa kusura bakmayın. (Hiçbirşey bilmediğim için biraz daha rafine bilgiye ihtiyacım var)

• Zor bir soru mu sordum acaba?
  • Merhaba;
    Bende fotograf ile ugrasan birisiyim soyle soyliyeyim :

Raw degil jpeg cekiyorsaniz bile tel ile gondermek su an icin sorun.Cesitli aparatlar var (ama hic biri usb standartinda degil) yani cf den yada baska bir medyadan alip telefon ustunden dosya olarak gonderebilirsiniz yanliz oldukca yavas olur.Sordugunuz gibi boyutlandirma da yapabilirsiniz belli bazi programlar ile (mesala gazete icin diyelimki 1280 vb cozunurluge dusurdunuz.Ama unutmayin bunu tiff yada raw da yapamassiniz) fakat sonucta acik alanlarda normal gprs ile yada edge destekleyen sebeke icindeysenizde edge ile gonderebilirsiniz (alacaginiz cep telefonun edge desteklemesi lazim kisaca destekliyorsa sizin ekstra bir ayar vb yapmaniza gerek yok kafa karistirmiyayim fazladan)Edge gprs ten 2 kat kadar hizlida ola yinede en dusuk wi fi yada 3G baglantinin yerini alamaz.Dolayisi ile realitede calissa bile uzun is.Hemde cok sorunlu.Buna ppc nin fotograflari boyutlandirirken nasil kasilacagini eklemiyorum bile.
    - Wordde yazdiginizi idrekt atabilirsiniz.
    - Telefonunuz destekledigi tum standartlarda: Yani etrafta wifi agi varsa en hizli o olucagi icin wifi uzerinde yoksa edge yada gprs ile.
    - Ortlama 1-1.5 milyar tl.Yeni alicaksaniz.
    - Yok yanlis dusunmuyorsunuz.

Sahsi tavsiyem : Kucuk bir notebook alin.Uzerinde built in bluetooth olsun.Cep telefonunuzu bluettoh ile internete baglar mini pc nizede mini usb ile baglanir butun fotolari orda kucultup gonderirsiniz.
    Yani : Foto makinasindan mini laptopa orda boyut vb ayarlayip tel uzerinden internete.Eger etrafta wifi agi varsa cep telefonunuda gerek kalmaz.
    Yok illa ben tek cihaz olsun istiyorum dersenizde alirsiniz bir tane Turkcell connect karti (misal) sim karti ile takarsaniz pmcia portuna olur size mobil laptop.
    MSI in iyi fiyat performansa sahip 12 inch notebook lari var daha iyisi icin(vede daha kucugu) en az 2000 dolar gibi bir parayi gozden cikarmaniz lazim (MSI 1200 ler civari)

• Çok teşekkürler. Bir fotoğrafçi için hiç bir şey ölü yatırım olmamalı. Sizin de dediğiniz gibi sanırım pek işime yaramayacak.

Bu arada fotoğraflarızıda çok beğendim tebrikler...
  • Tesekkurler&saygılar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.