Şimdi Ara

pocket pc , oyyy oyyyy

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

her gün yanımda taşıdıklarım : cep tel , md player , iki kitap , not defteri , kalem cüzdan ıvır zıvır. sağım solum eşya dolu tam teşkilat dolaşıyom , ciddi anlamda plate mail kalça zırhım var. ve dedim ki bi son bulsun bu. bu arada türkiyedeki yayıncılar da çıldırttı ve tüplü monitörden e-kitap okuyarak geceleri uyuyamaz oldum (göz , bel , oturma organı ağrılarından). en sonunda dedim ki bi pocket pc alıyım , her derde deva olsun.

ve çile başladı. cep telefonunun modelini düşürüp , md'yi satarsam bi de üstüne biraz para katarsam 5-6 yüzlük bir meret alabileceğimi farkedince daha beter azdım. ve başladım araştırmaya , ammaa ,

adamlar özelliklerini vermekte bile yetersiz. biri bi özelliğini veriyor , biri başka birini. bazılarının resmi sitelerinin türkçe versiyonlarında modeller yok , ama dağıtımcıda var. ne bilem , vakti zamanında md-player'ı internetten görmüş ve almıştım -bi dükkana getirterek- , hiç şaşırmadım. cücüğüne kadar biliyordum almadan önce , ve tekrarlıyorum bırak elime almayı görmemiştim bile. bu arada belirteyim , henüz burayı fazla araştırmış değilim , ama forum bile yeter gibin. taşra sayılabilecek bir yerde yaşadığım için ve satıcılara "pocket pc" diyince bön bön baktıkları için kalakaldım ortalarda.

Şimdi alma noktasına geldim , md'yi satma dışında hiçbir eksik nokta yok. amma , halan model seçebilmiş değilim. bi el atabilirseniz sevinirim , hiç değilse bi kaç kaynak gösterirseniz. bi tavsiye işte , kullananlardan.
    BU ARADA şunu sorayım : ankarada ikinci el , spot filan pocket pc satan yerler var mı? yakında gitcem , bi bakmış olurum. hatta sıfır ama model bolluğu yaşatan yer ismi verirseniz de oldukça memmun üstüne de müteşekkir olurum.

he , ihtiyaçlarımı da yazıyım di mi? yoksa alaya alınıveririk. aha :

e-kitap : bunun için fazla birşey gerektiğini zannetmiyorum gerçi. ha , tabii ekran dışında. ekran çok iyi olmalı , az ışık çok ışık seçme , bi açıdan göstermeme gibi abukluklar yapmamalı. her yere gelmeli işte. fakat bunu belirten o kadar az site var ki , ve onlar da eksikçe.... sanırım bu noktada marka önem kazanıyor , çoğunluk hp'den şaşma diyor , ben bilmiyorum.

mp3 : müziksiz dolaşamayan bi herifim. durum bu ise aletin sarjı uzun olmalı , yedek pili olmalı ve kolayca bulunabilmeli , alınabilmeli. bi de tabii , çıkartıp yarım saat uğraşmadan programlanabilir tuşlarla direk şarkı değiştirebilmeliyim. bu arada , kulaklık çıkışı da olmalı , bilmiyorum ki hepsinde var mı.

not tutma : amatör yazarım ve bunu dışında da her an not alma ihtiyacı hissedebilirim. Cüzdanım kağıt parçacıklarıyla dolu diyim , başka ne diyim. Klavyeli model olsa iyi olurdu , ama şart değil. Bi de klayveli model arasında en iyiler ( klavye tasarımı açısından) sony gibi gözüküyor fakat sony öncelikle palm os kullanıyor ve uzak doğu dışında pda dağıtmayacak artık diye biliyiorum. Yanii , aldıktan sonra güçlük çıkartacağa benzer ve benim aklımda pocket pc var , palm değil. Kısaca , mobil takılabilir klavyesi olmalı. Gavur sitelerinde harika klavyeler gördüm amma türkiyede isminden bahsedeni bile görmedim. Nereden bulunur bu meretler , veya bulunur mu?

iletişim : bu mereti cep'e bağlayıp internete girmek hoş olur sanıyorum. Sayfa dolaşmak pahalı olabilir fakat msn'i kullanabiliyim yeter bana. bi de tabii , bildiğiniz gibi , bazen e-mail olağanüstü önemli olabiliyor. Kızılötesi ucuz ve artık hepsinde var sanırım , ama dertli bir meret. Blurtooth olsun , ii olsun. bi de ona slot harcamayım. diyordum ki ; wireless azdı ve geleceğin kablosuz çözümü gibi gözüküyor. şimdi olmasa bile ilerde gerekli -hatta neredeyse şart- olacağını düşünüyorum ve en azından slot harcamamak adına olsun diyorum.

genişletme yuvaları : olabildiğince çok olmalı , çünkü hepsine işim var. en basiti : ucuz ve küçük mmc'lere mp3'leri yüklerim , kopyalayıp dinlerim. Bu arada cf dokunulmamış kalır , diyorum. Çünkü cf'ye yan aletler (kamera , gsm gibi) takmam gerekebilir , hatta kamera kesin takcam. Ha bi de , yine sanırım ilerde microdriveların fiyatları düşecek , bu arada gb'lık kartlarında. peki bunlar hangi slotu kullanıyor , hangi modeller destekliyor? bulamadım valla. koca programlar çıkınca sap gibi ortada kalmak istemem , niye microdrive yükleyip halledemeyim ki di mi? aklımda sürekli değiştirmek yok , yapamam da zati.

hız ve entegre hafıza : söylememe gerek var mı? fiyat uçmadığı sürece yüksek tercih edilir. ama işlemcide intel tercihimdir , pil ömrü için özellikleri olduğu için.

marka : seçilen parçaların kalitesi açısından oldukça önemli. ve elbette , yan aletleri -parçaları kolay bulunabilmeli. başka , marka diyince ne anlıyorsanız artık , teknik servis ıvır zıvır. Şu ana kadar servise hiçbirşey götürmedim , az buçuk anlıyorum çünkü ama pocket pc'nin gitmesi gerekebilir sanırım.

kamera : fiyatı uçurmadığı sürece olabilir. Fakat teknik sınırlarını bilmemekle birlikte ilerde daha hoş kameraların çıkacağını sanıyorum. şart değil , olsa da olur olmasa da gibi.

• abi senden korkulur kıssası buysa uzununu heç görmek istemem walla
  • o ne abi sen ne yaptın yaw adam hikaye yazmış yukarda helal =)
  • bak şimdi , biri çıkıp "masıl bişey arıyosun ne biliyim" demesin , alaya gelmeyelim dedik amma.... cidden uzun olmuş da hiç mi haketmiyor cevabı? cidden soruyorum yahu . tamam , bildiğiniz varsa ankara'da ikinci el , spot satan yada vitrini zengin dükkan ismi veriverebiliniz mi? valla çıldırtacak beni , ufaktan beri pek tanınmayan bi sürü şey almışımdır ama hiçbiri bunun kadar uğraştırmadı.
  • bu konuda sadece pocketpc değil de telle birarada olması daha uygun bu konuda pda2k imate veya siemens sx66 adıyla gelecek ona bakabilirsin ancak fiat acaip tuzlu...
  • bu kez uzun yazcam , he he.

teli düşündüm amma o kadar param yok. ve alet zaten çoğu zaman bir taraftan kitap gösterirken bi taraftan mp3 çalacak , bi de üstüne telefon eklenince noolacak. sonra kapalı durduğu zaman , ıvır zıvır. Boşa para gibime geliyor , ve zaten 700 milyonu geçmem oldukça zor. sırf pda tercihim ve mecburi.

teşekkür ederim bu arada , deprasyondan deprasyona savruluyordum.
  • bilgin olsun diye söylüyorum 2 aylik, garantili asus a730 pocket pc var bende satiyorum
  • evet bu asus 730 güzel ve özellikli alettir....
  • kaça satarsın? bikaç sene kayseride kalmıştım , şimdi bana 1.5 katı fiyat çekme. orada da gördüm ki boşa bir cebelleşme. bi de nereden?

birinden cevap bekliyorum. cevap geldikten sonra ben de sana cevap veririm.
  • sana pm attim cevabini bekliyorum
  • hocam şirket kuruyorum böyle bilgisayarlara ihtiyacı olanlar için senin ve benim gibi çok kişi vardır inşallah.
  • Aslında en iyi alet Dell Axim X50V amma Türkiye'de yok büyük ihtimal ben araştırmadım ama onu da aklında bulundur.Ben ingiltere'de yaşıyorum yılbaşından sonra Dell bi kampanya yaptı ve sıfır aleti 290£'a aldım oda yaklaşık 710YTL yapıyor içinde GSM/GPRS adaptörünüde verdiler hehe.Oda baya işlevsel bişi hani.
    Sana kolay gelsin dostum benim aletin içinde Wi-Fi'ından tutda bluetooth'una kadar herşeyi var GSM kartıda eklenince yemede yanında yat
  • Ne istediğini bilen insana her zaman saygı duyarım...
    Asus un 730 unu tavsiye edebilirim...Bir incele istersen.
  • dell lerde güzel ama asus 730 gerçekten şık ve özellikli hp nin güzel örnekleri öıktı son zamanda ona da bakmak lazım....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.