Şimdi Ara

Problem nerede ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar. Bilgisayarımda yaklaşık 1 haftadır devam eden bir anormallik var ve problemin ne olduğunu tam olarak çözemedim, size danışmak istedim. Özellikle oyun oynarken, arada sırada, bilgisayarda bir kasılma oluyor. Örneğin PES 2011 oynuyorum. 10 dk normal oynuyorum, yaklaşık 1-2 dakika boyunca kasılmaya başlıyor makinem. Diğer tüm oyunlarda durum böyle, o yüzden sorunun donanımsal olduğu kesin gibi gözüküyor. Bugün bir gariplik daha oldu, onu da paylaşayım. Normalde işlemcimi overclocklu olarak kullanıyorum. E7200 işlemcim var ve yaklaşık 2 senedir 3800 Mhz'de çalışıyor. Bugün farkettim ki overclock iptal olmuş kendi kendine. BIOS'tan kontrol edip eski haline döndürmek istedim ama bir türlü overclock yapamıyorum. O yüzden güç kaynağımdan da şüphelenmeye başladım. Thermaltake 500W güç kaynağım var. Bu güç kaynağı da yaklaşık 3-4 aydır gürültülü bir şekilde çalışıyor. Yani gürültüden kastım; arada sırada fanından anormal sesler geliyor. Benim kasamda arızalı olan nedir acaba? Ekran Kartı, işlemci, güç kaynağı ? Sorun nerede, bunu nasıl anlayabilirim en basit şekilde. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılar, iyi forumlar...

Not : Bilgisayarım bazen kendine reset atıyor. Sistemim imzamdaki gibidir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.