Şimdi Ara

Profosyoneller Cevap versin Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar resimde göründügü gibi bir hata var... sorun şuradan kaynaklanıyor...
    Format atmadan önce tüm belgeleri D ye attım sora c yi formatlayıp winxp yi tekrar kurdum office programını kurdum... ancak d deki yedeklerimin bir kısmı yeşil olmuş windows otomatik olarak şifrelemiş.. bunun yanında word doslayalı excel doyaları bazıu jpegler ve mp3ler şifrelenmiş ama her dosya degıl... ve çok önemli olan bu dosyaları açajmıyorum... sonu nasıl halledebilirim.. TÜM PROFOSYONELLERDEN CEVAP BEKLİYORUM...

teşekkürler

• Öncelikle dosya için sağ tıkla salt okunur olmaktan çıkar ve daha sonra şifrelemeyi kaldır...
  • Teşekkürler... SÖYLEMEYİ UNUTTUM SABNIRIM... DOSYALAR SADECE SİLİNEBİLİYOR ONUN DIŞINDA HİÇ BİR İŞLEM YAPILAMIYOR... SALT OKUNUR VERİYİ ŞİFRELE SECENEKLERİNİ BİLE KALDIRSAN BİR İŞE YARAMIYOR...
  • quote:

Orjinalden alıntı: FunKsTaR

Öncelikle dosya için sağ tıkla salt okunur olmaktan çıkar ve daha sonra şifrelemeyi kaldır...

Salt okunur olmaktan çıkar çıkıyorsa eğer veriden sayfa korumasını kaldır eğer şifre istemezse sorunun giderilebilir. Şifre ister ise excell şifrelerini kıran bir proğram bul bunda dene %90 başarılı olursun.

Sorunun genelde excel ve wordde galiba .

• ARKAŞ BİRDE BÖYLE DENE DOSYANIN ÖZELİKLERİNE GİR ORADAN GELİŞMİŞ VAR ORAYA TIKLA VE GİR İÇİNE ÇIKAN PENCEREDE ALTA İKİ SEÇENEK VAR SIKIŞTIRMA VEYA ŞİFRELEME ÖZNİTELİKLERİ ALTINDE İKİ SEÇENEK VAR 1. DİSK ALANINDAN KAZANMAK İÇİN İÇERİĞİ SIKIŞTIR VAR 2. VERİYİ KORUMAK İÇİN İÇERİĞİ ŞİFRELE VAR BU İKİ SEÇENEĞİ KALDIR İŞARETLİ İSE HADİ KOLAY GELSİN

• Benzer bir şey bende de oldu. O dosyanın içini notepad ile bir aç bakalım. Baştan aşağı kare gibi karakterlerle dolu olmalı.
    Geçmiş olsun. benim de verilerimin bir kısmı bu şekilde yok oldu. çaresi yok. windows'un sinirliği.

ama yine de şifreli dosyalarını Fat32 bir partitiona kopyalamayı dene. Çünkü şifre meselesi sadece NTFS'de geçerlidir. FAT32'YE aktarılırken şifreler çözülür.
  • Arkadaşım Format attığın Disk bölümüne Dosya Kurtarması yapabilirsin.....

Easy Recovery
    undelete
    raw recovery

gibi programları bul yedeklerini almadan önceki dosyaları kurtarmayı başarırsan ki başarırsın yukarıdaki programlarla problem ortadan kalkacaktır..... başarılar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.