Şimdi Ara

PS5 Elgato+4K TV ile yayın yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba daha önceden ElgatoHD60 Pro ile 2 monitörüm varken sorunsuz yayın yapabiliyordum ancak şimdi monitör yerine 4ktv alınca işler değişti bugün baya bi uğraşmama rağmen görüntü alamadım. IN girişine PS'den cıkan hdmi'ı bağladım out'taki hdmi'ıda tvye taktım fakat görüntü gelmedi. Elgato Game Capture uygulamasında görüntüyü görebiliyorum fakat tvye görüntü alamıyorum. Yardımcı olabilirmisiniz herşeyi denedim sonuç alamadım, bunları nasıl bağlamam gerekiyor obs'ten yayın için?

• Tv marka model nedir, muhtemelen tv ayarlarındandır
  • Samsung UE-43AU8000UXTK TV modeli umarım öyledir ya acayip sevinirim basit birşeyse

• HDMI kablosunda sıkıntı olabilir. Philips HDMI kablolarında çok sıkıntı yaşadığımı biliyorum. Daha kaliteli bir HDMI kablosu almanız yada varsa bir arkadaşınızdan geçici olarak ondan isteyin.

• Yarın başka bir hdmi ile deneyip yazarım

• Malasef HDMI ile alakalı değil farklı kablolarla denedim bi değişiklik yok. TV görüyor bu arada HDMI'ı kaynak bölümünde ama girdiğimde görüntü gelmiyor.

• Eskiden kullandığınız monitörde 4K desteği yok ise muhtemelen 4K ile alakalıdır. Öncelikle Elgato cihazını 4K desteği var mı ondan emin olun sonrasında televizyon içinde 4K alakalı ayarları kapatmayı ya da düşürmeyi deneyin. Merak ettiğim bir husus var da deneme amaçlı olarak PS5 i direkt samsung tvye bağlamayı denediniz mi acaba?

• HDCP kapalı mı?

• HDCP kapalı evet. Direk TV'ye bağladığımda 4K bi şekilde çalıştırıyor ayrıca 1080p falanda çalıştırıyor. Elgato support'a yazmıştım onlarda In yazana PS5i Out'ada TVyi bağlayıp PS ayarlarından 1080 secin demişler şimdi onu denicem belki 4k algıladığı için görüntü gelmiyordur, çünkü bendeki Elgato 1080p60 destekliyor maksimum.

Edit: Sorunu çözdüm arkadaşlar Playstation ayarlarından görüntüyü 1080'e alıp HDR'ı kapadım daha sonra akıllı tv ayarlarındanda bilinmiyor olan HDMI bağlantısını PC olarak seçince görüntü geldi. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gogo. -- 17 Nisan 2022; 23:20:55 >
  • ozaman 4k da oynamıyorsunuz ? 1080 demi oynuyorunuz 4k tv varken doğrumu
  • Hocam alakasız olacak ama 1080p 4k gözle görülür çok büyük bir fark var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enisuu00 -- 30 Nisan 2022; 16:5:41 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.