Şimdi Ara

Psikoloğa giden var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar psikiyatrist değil de psikoloğa gidip terapi alıp faydasını gören var mı? Ben düşüncelerimin açıkcası konuşmayla pek düzeleceğini sanmıyorum. Yine de bi umut işte...

• Up up
  • Ağır travmalarda işe yarayacağını bende sanmıyorum. Ama gereksiz de denemez. Ben zamanında gitmiştim. Yap dediklerini yapınca işe yarar sonuçlar almıştım. Öncelikle senin tedaviyi çok istemen lazım. Eğer sorunun büyükse iyi bir psikologa gitmek işine yarayacaktır. Mesela eski kız arkadaşımda psikologdu. Bazı konularda Ondan daha fazla şey biliyordum. Yeni mezun olduğu için ne yapacağını bilemiyordu. O yüzden tecrübeli biri daha fazla yardımcı olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marmix -- 22 Aralık 2014; 17:30:07 >
  • marmix kullanıcısına yanıt
    Peki teşekkür ederim gitmeyi düşünüyorum bakalım, var mı başka yorumu olan?
  • konusma ile olacak işler degil ilaç en iyisi tabi yan etkisi var.
  • hiç psikologa gitmeyipte, psikologun işe yaramayacağını söyleyen arkadaşlara şaşıyorum.

benim 2 yıl psikyatr ın ilaçla çözemediği problemlerimi, psikolog 4 ayda çözdü. çok şükür şimdi

çok iyiyim. zahten psikolog sorunun ilaçla çözüleceğini düşünüyorsa , size söyler ve psikiyatr a

yönlendirir. bence önce psikoloğu denemekte fayda var. en azından insanı ruh gibi yapan ilaçları

kullanmadan iyi olma şansınız var. fakat gideceğiniz psikologta iyi olmalı. bu çok önemli. en azından

yüksek lisans ve doktora yapmış bir psikoloğa gitmenizi öneririm.
  • Peki zaten ilaç kullanıyorum ilacın çözemediği düşüncelerim var onları çözmek istiyorum. Çok teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.