Şimdi Ara

Psikoloji Öğrencisinden Psikoloji Yazacaklara UYARILAR/TAVSİYELER (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
3
Favori
9.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hem akademik kadrosu iyi bi okul. ama dediğim şey çoğu öğrenci klinik yüksek lisansı yapmayı hedefliyor. haettepe de bu alanda ünlü. klinikte hem yüksek lisans hem doktora programı var mesela.
  • Manuel Neuer kullanıcısına yanıt
    Öncelikle sorum medipol de yeditepe de %50 burslu pdr psikoloji okunur mu yoksa iktisat mı Gazi de Marmara da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • psikolog97 P kullanıcısına yanıt
    hocam pdr de üniversite psikolojideki kadar önemli mi? sıralamam 40 bin okul birinciliği de var. kayseride yaşadığım için erciyes pdr düşünüyorum ama yazarsam gazi veya ege pdr de gelebilir. oralar gelirse maddi açıdan zorlanabiliriz. Erciyes de kötü bir üniversite değil

• Bence yorumlar aşırı karamsar neden bu kadar karamsar anlatamadm öyle çok mezun çıkıyor ki her bölümden hukuk mezunu dahi çok az bir maaşa avukat yaninda çalışıyor . Tm deki hiçbir bölümü okumyalim o zaman bu mu çıkıyor . Ben size katilmiyorum insan istedikten sonra illaki zor şartlarda dahi olsa is bulur . Ve bence bu kadar statü ve maaş odaklı olmayalım yükselmek ilerlemek geliştirmek bizim elimizde

• RiigorM R kullanıcısına yanıt
    pdr mi psikoloji mi?
  • dostum pdrde amacın mebte öğretmenlikse okulun önemi yok eğer maddi sıkıntı çekecekseniz erciyes yaz bence. erciyes de köklü bir okul zaten.
  • e gördüğümüzü yazıyoruz işte. ben hukukun önü çok açık demedim ki sen ''hukuk dahi'' diyorsun. önerdiğim bölüm ekonomi. ona bakarsan hiçbir bölümde iş garantisi yok.
  • psikolog97 P kullanıcısına yanıt
    hocam ya mebde öğretmenlik ya da akademisyenlik düşünüyorum. evet erciyes de güzel bir okul ama etrafımdakiler erciyesi yazacağım diyince çok küçümsüyorlar gazi ve egede imkanlar süper akademisyenleri harika olur filan diyorlar ama kendileri orada okumamış kişiler

• akademik kariyer düşünüyorsan ege, gazi daha avantajlı olur tabii. ama mebde öğretmenlikte okulun hiçbir önemi yok.yine de sen bilirsin. 4 yıl sonrayı düşünüp karar ver.
  • up
  • MEB'de öğretmen olacak olsan da okuduğun okulun tabi ki önemi var. Pragmatist olarak değil de gerçekçi olarak bakmak gerekiyor sadece. Eğer daha iyi bir üniversitede okuyup Okul Psikolojik Danışmanı olursan daha iyi bir öğretmen olursun(çalışır ve kendini geliştirirsen tabii). Ki bu da okul farketmez boşver diyenlerin yanlış olduğunu gösteriyor. Tavsiyem okulların öğretim üyelerinin kimler olduğuna akademik geçmişlerine bakman ve en iyiden başlayıp aşağı doğru inmen. Fakat maddi durum gibi bir etken söz konusu ise tercihini ona göre düşünmelisin.

• busraa00 B kullanıcısına yanıt
    evet haklısınız aslında. ama yine iyi bir pdrci olmak kişide bitiyor düşüncesindeyim. mesela okulumuzda 2 adet pdrci vardı. biri gazi mezunu diğeri konya Necmettin Erbakan mezunu. açıkçası adamın gerçekten gazide okuduğuna inanamadım. hiç rehber öğretmen sıfatı yoktu. odasında hiç bulamazdık. sürekli diğer hocaların yanında dedi kodu peşindeydi. konyada okuyan ise çok çok iyiydi cidden. dediğim gibi iş yine kişide bitiyor ama iyi okullar daha fazla şey katar öğrenciye söylediğiniz gibi.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.