Şimdi Ara

Psikoloji Öğrencisinden Psikoloji Yazacaklara UYARILAR/TAVSİYELER (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
3
Favori
9.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Tercihinize gelecek olursak bence iktisat. Öğretmenliğe mülakat olaylarından dolayı çok sıcak bakamıyorum ama mülakatın kalkacağı yönünde haberler de gördüm. İktisat da bence iyi bir bölüm. MEF %75 EKONOMİ de varmış o sıralamaya aklında bulunsun. Özel üniversitenin olanakları daha geniş olacağı için mef'i önerdim. onun dışında ist,ytü, dokuz eylül iktisat hakkında ayrıntılı bilgiye sahip depilim.
  • 3rfv 3 kullanıcısına yanıt
    MEF hukuk seçerdim galiba. ama araştır lütfen. siyasal hakkında çok bilgi sahibi değilim
  • Dostum yazdıklarını okuyacak arkadaşlarımız için bu yazı işkence haline gelebilir. Paragraf girişlerini belli etmeni ve birkaç cümleden sonra alta doğru bir boşluk bırakmanı öneriyorum.
  • psikolog97 P kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkür ediyorum ilgilendigin için:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş yardımcı oluyor ama bende fikir verebilirim 3.sınıf psikoloji öğrencisiyim.

Dip not : aklı olan gelmesin

• Hocam 33kdayım pdrlerin çoğu tutuyor yazayım mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daryl.Dixon -- 13 Temmuz 2017; 15:18:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manuel Neuer

Arkadaş yardımcı oluyor ama bende fikir verebilirim 3.sınıf psikoloji öğrencisiyim.

Dip not : aklı olan gelmesin

hocam seni ne zaman bir psikoloji konusunda görsem , psikoloji bölümüyle alakalı olumsuz görüş belirtiyorsun .

gerçekten bu kadar yazılmayacak bir bölüm mü , mesleğin geleceği kötü mü ? aynı sınıfta bulunduğun kişilerde senin gibi mi düşünüyor yani keşke iktisat işletme hukuk yazsaydık falan mı diyorlar anlamadım ki .

detaylı cevaplarsan sevinirim
  • Eskiden olsa gercekten yazılacak bi bölümdü fakat yılda 6 bin mezun verir duruma geldiğinden beri yazılacak bi özelliği kalmadı. Benim sınıfımda sırf bu yüzden bölümü bırakanlar başka bölüme geçenler oldu. Aşağıya son atanma sayılarını bırakıyorum sen karar verirsin dostum

Psikoloji Öğrencisinden Psikoloji Yazacaklara UYARILAR/TAVSİYELER

• Hocam Nişantaşı Psikoloji mi yoksa Kıbrıs Sosyal Bilimler Uni PDR mi? İstanbul Medeniyet Uni Sosyoloji mi? Siz bu üçü arasından hangisini önerirsiniz?

• psikolog97 P kullanıcısına yanıt
    Peki neye dayanarak iktisat daha doğrusu psikolojiye göre avantajı nedir ne sizi itti iktisat söylemeye bunu merak ediyorum ayriyetten beykent te iktisat tam burslu tutuyor bilginiz var mı ?
  • Ne zamandır bakıyorum psikolojiye yerleşmiş olan 2-3-4 sınıflarda olan öğrenciler gelip burada ya da farklı mecralarda sürekli psikolog olmak isteyen insanlara psikolojinin ne kadar kötü bir bölüm olduğunu anlatan mesajlar atıyorlar. Üniversite öğrencilerinin ygs/lys bölümünde kendi bölümüne gelmek isteyen öğrencilere gelme demeleri beni biraz kıllandırmıyor değil. Bu forumu binlerce kişi okuyor aralarında bunları görüp vazgeçenler olacaktır elbette. Ya iyilik emsalleri bu arkadaşlar ya da gerçekten geleceğe dair umudu olmayan insanlar. Yurt içinde yurt dışında birçok imkan sağlayan bir bölüm nihayetinde ama nedense herkes en düşük en kötü yanlarından bahsetmiş. Mükemmel iş yok malesef arkadaşlar ne işe girerseniz rakipleriniz olacak. Tıpda da bu böyle, hukukda da. Ayriyetten yıllar içerisinde işler iyiye de gidebilir kötüye de şimdiden öldük bittik modunda gezmek de neymiş. Tıp okursanız tus var, hukuk okusanız binbir türlü zor sınav var, yatarak okuyup sonra devlete kapak atmaya çalışan tipler kontenjanı az görünce rakip eleme moduna giriyorlar gayet de doğal. Şahsen beni çok üzdüler ben hedefi çocukluğundan beri psikolog olan birisiyim ve okudukça karamsarlığa kapıldım. 3-5 rakip eleyeceğim derdiyle sabah akşam burada mesaj kasan arkadaşlara diyecek birşey bulamıyorum.

• Daryl.Dixon kullanıcısına yanıt
    eğer gerçekten istiyorsan yaz pdr. zaten o sıralamaya iyi okulların pdrsi gelir heralde.
  • Bilgi sosyoloji ve odtü sosyoloji hakkında neler söylersin?
  • Summerss S kullanıcısına yanıt
    Beykentin ekonomi eğitimini çok da bilmiyorum. biri 2 yıl biri geçen sene boğaziçi econdan mezun olan arkadaşlarımın şu anda çalıştığı şirketler(birisi iş kulelerinde analist diğeri de p&gde satış bölümünde) kadir has econdaki bi arkadaşımın bölümdeki memnuniyetinden dolayı keşke yazsaydım diyorum. Beykentteki öğrencilerle konuşabilirsin
  • Schwartzenius kullanıcısına yanıt
    bilmiyorum çok kararsız kaldım gerçekten :( 3 üniversite hakkında da çok az bilgim var.
  • thmyrk T kullanıcısına yanıt
    yani ikisi de çok iyi okul. ama bilgi benim gözümde bi tık önde. hem istanbulda olması hem de yurtdışı olanakları, çap imkanı vs. sosyoloji eğitimlerini bilmiyorum pek bu iki okulun. ama psikolojide başa başlar. sosyolojide de öyledir belki:)
  • Kendini gelistirmeyen herkes bulundugu yeri kötüler.

Tıp okusan dahi guncel makaleleri takip edip kendini gelistirmedikce bi halta yaramazsin.

• Ben de 8 bindeyim psikoloji istiyorum ama böyle yorumlar çok fazla var ve gördükçe kafa karışıklığı yaşıyorum. Merak ettiğim bir konu var. Bölümde sizinle beraber okuyan arkadaşlarıniz da mi böyle düşünüyor ? Bölümdeki öğrencilerde hakim olan düşünce ne şekilde ? Bir de istanbul psikoloji hakkında hocalar veya diğer konular ile ılgili bilgi verirseniz sevinirim. Çünkü psikoloji yazarsam Hacettepe veya İstanbul düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ACSteel -- 14 Temmuz 2017; 22:4:2 >
  • ACSteel A kullanıcısına yanıt
    akademik kariyer yapmak isteyenler memnun. diğerleri de benim gibi düşünüyorlar genel olarak. eğer klinik istiyorsan hhacettepe daha avantajlı
  • Ben de insanların memnun olmadıklarını gördükçe acaba Türk-Alman Hukuk mu yazsam diyorum. Bir de Hacettepe 'nin neden daha avantajlı olduğunu düşünüyorsunuz ? Akademik kadrosundan dolayı mı ?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.