Şimdi Ara

Psu mu yoksa Anakart mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Asus a8r32 anakartım ve tagan 480 watt power'ım(24 pin) var. bundan yaklaşık 2 ay önce bilgisayar açılmakta zorlanmaya başladı. güç düğmesine 3-4 defa basınca veya güç kablosunu takıp çıkarınca açılıyordu. daha sonra bir kaç sefer everclock başarısız dedi ve kapandı(OC yapmıyorum). bir daha açılmadı. bende anakartı işlemci ile beraber cizgiye gönderdim. cizgiden telefon geldi ve anakart ile işlemcide hiçbir problem olmadığı söylendi. Bios yükleyip kontrol edip göndermişler. gerçekten de anakart elime ulaştıktan sonra uzay kasa montaj yaptım hiç bir problem çıkarmadan çalıştı. daha sonra parçaları kasaya monte ettim ve bilgisayar yine çalıştı. . ertesi gün bios ayarlarından onboar ses ve ethernet kartını kapattım ve güç seçeneklerinden elektrik kesilip geldiğinde çalışmaya devam et'i işaretledim.bilgisayarı 2-3 saat kullandım vekapattım. daha sonra fişi prizden çektim. bir daha bilgisayarı çalıştıramadım. güç düğmesine basınca işlemci fanı dönüyor ve cd ışığı yanıyor fakat bilgisayar açılmıyor.biosu resetledim pili çıkartttım nafile aopen 600B den 300 watt power'ı(20 pin) söküp bilgisayara taktım açıkmadı. tagan power'ı Gigabyte k8n nforce 3 anankartlı bilgisayara taktım bilgisayar açıldı ve işlemci hızını gösterip orada ekran dondu. ide driverlerı liseteleyemedi. 3-4 defa denedim olmadı. şimdi benim sorum problem anakart mı yoksa power da mı? yoksa bios ayarlarında mı? atx versyonlarından kaynaklanan bir problem olabilir mi?
    amd 64 x2 4200 1gb kingston x300 80 gb hdd plextor cd rw sony dvd rw
    Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.

• uzay montajında sorun çıkarmadıysa PSU'dan değil demektir
    kasa montajı sırasında bir kısa devre oluşturmuş olabilirsin ,önce çalışmış olması bu kısa devrenin sallantılı olduğu gösterebilir.anakartın bağlantı civatalarını kontrolet ve boşta kalan civata delikleri varsa onların altına lastik anakart takozları koymayı unutma
    DİKKAT:bu dediklerimi yapmadan sistemi açıp kapatmakla uğraşma kısa devre varsa bir çok komponenti yakabilirsin.
  • kontrol kalemi ile kasanın boyasız bölümüne bakmalısın elektrik kaçağı var mı topraklaman nasıl
  • kasanda büyük ihtimal kaçak var
  • kasada kaçak neden olur? ve nasıl olur ?
  • topraklı piriz kullanmıyorsan olabilir. (sanırım)
  • anakart uzerınde elektrık vardır eger anakrtı monte ederken monte ettıın yerle ankart arasında plastık bır parca yoksa elktrık kasaya gecebılır yanı kacak olabılır onu bı kontrol et
  • quote:

Orjinalden alıntı: mahmut716

anakart uzerınde elektrık vardır eger anakrtı monte ederken monte ettıın yerle ankart arasında plastık bır parca yoksa elktrık kasaya gecebılır yanı kacak olabılır onu bı kontrol et

• Arkadaşlar söylediğiniz gibi elektrik kaçağından kaynaklanıyor. fakat kasada kontrol kalemi ile kontrol ettim kalem heralde algılayamıyor. daha sonra anakartı dikkatlice ve milimetrik monte ettim çalıştı. çok az kaydımı direk sistem açmıyor. şu anda problem yok ama yalıtımı yapmak lazım. yardımcı olan arkadaşkara teşekkür ederim.
  • Kasanın modeli nedir bu arada?
  • Asus TA-231
    Bana göre kaliteli bir kasa.
  • ben de de var ta 231 dusuyo tekmelıyom bısey olmuyo vallaha tıpte ffena deıl o kadar da mod da yakısıyo yanı yan kapagı seffa plexy de olur sık durur ta 231 ben memnunun sana da onerırım 47 dolar
  • vvv com asus p5b almaderım ben de var bı ıse yaramıyo valla alacaksan p5b deluxe al arkadaslar konu dısı ama bılgılendırmek ıstedım ben alırsam deluxe yı sana p5b yı satabılırım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.