Şimdi Ara

PUAN TAMAMDA NEDEN SIRALAMA GERILEMISTI [2013]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar simdi herkes puanlarla ilgili bi teori uretiyo benim asil dusundugum sey 2012de 130.000le alan yer 180.000le almis 142.000le alan yer 172.000e gerilemis. Neden boyle oldu puani anlarimda siralana neden oynadi ? Eger 100k 150k arasi tercih yapmadoysa ve bu yuzden gerilediyse eger bu sene bu adamlar tercih yapacak ve her yerde siralama cok ciddi artacak. Umarim sebebi bu degildir gecen sene siralamanin dusmesinin sebebi ne beyler ?

• Kontenjan arttı (diye biliyorum)
  • Tek sebebi omu bu sene acaba nasil bi degisiklik olacak benim tahminim 10.000 yukselecek siiralama 100.000 200.000 bandinda
  • %25 kontejyan arttı bazı bölümlerde.
  • Kardeşim her sene üniversite kontrnjanları artıyor haliylede sıralamalar düşüyor.
  • Bence bu baktığın yerle ilgili bir sey sonucta bunlar arz talep meselesi yukselen yerler de var dusen yerler de var.Mesela formasyonlar kalktiktan sonra kim fizik matematik vs okumak ister ki.
  • canısı 2012'de formasyon kalktı ya hani puanlar ve sıralama bayağı düştü 100bine yakın 2013'te yine geldi yine yükseldi
  • kontanjanlar artıyor.bir de oylesine giren çok kişi varçç ozellikle ddersane oğretmenleri .,
    sorular açıklanmayacak denilince katılım artmış.. Bunu ali demir de soyledi..
    sıfır çekmek için belli bir dersten full çekmek için sınava giren bi dürü insan var ve tercih yapmıyorlar dedi...
  • her sene olan bir durum bu senede düşecek siralamalar ama puan ya yaklasik ayni kalir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaywalker78 -- 18 Haziran 2014; 21:16:20 >
  • Bu senede kontenjanlar artar mı
  • doguky kullanıcısına yanıt
    Tıp tan 3000 kontejan arttıacaklarmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NickyRomeroForever

Tıp tan 3000 kontejan arttıacaklarmış.

Bunu bi yerde mi okudunuz dünde sordum ama resmi bi açıklama yok herhalde internette bulamadım bi türlü geçen sene artırdılar zaten bu sene nasıl artıracaklar daha çoğu arkadaşımla konuşuyorum ege gibi bi üniversitede bile 150-200 kişiyle anfi de koyun gibi istifleniyorlar nereye açacaklar bu kontenjanı
    Açılması işime gelir mühendislik istiyorum tıpta kontenjan açıldıkça bizim istediğimiz yerler geriliyor :D
  • Peki genel olarak bu sene siralama nasil yukselir mi yoksa sabitmi kalir sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack0fClubs

Peki genel olarak bu sene siralama nasil yukselir mi yoksa sabitmi kalir sizce ?
    her sene tüm üniversitelerin tüm bölümleri %90 düşer geri sıralamalarda 150 k üstü için 30-40 k 50-100k arası için 10 k felan oynar rahat
  • quote:

Orijinalden alıntı: freeday

her sene tüm üniversitelerin tüm bölümleri %90 düşer geri sıralamalarda 150 k üstü için 30-40 k 50-100k arası için 10 k felan oynar rahat

Boğaziçi fizik bölümü düşünüyorum 42k kapatmış.bu sene sıralaması nolur
  • freeday F kullanıcısına yanıt
    nasıl yani senin tahminine göre geçen sene 120.000 le girilen yere bu sene 130.000 civarındamı giriş olur ?
  • 2013 deki sorular zordu bir cok kisi istedigi yerler gelmez diye tercih yapmadi bundan dolayı
  • Arz talep meselesi de var. Mesela x bölümü geçen
    sene 10binden 100 öğrenci aldı diyelim. Bu sene o bölümü isteyen 100.öğrencinin sıralaması 5bin ise bu sene taban sıralaması 5binden kapatır ama bölümü isteyen 100. öğrencinin sıralaması 15bin ise 15binden kapatır.
  • Max Planck_ kullanıcısına yanıt
    Onun etkisi ne kadar vardir bu sene ne kadar oynar acaba siralama maliyede sence ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack0fClubs

Onun etkisi ne kadar vardir bu sene ne kadar oynar acaba siralama maliyede sence ?
    60k daki bir yer bu sene sizce ne kadar düşer ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.