Şimdi Ara

r5 2400g Apu Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar. Başlıkta görüldüğü üzere apu bir sistem kurdum fakat bunu 1 2 ay kadar lol-csgo oynasam yeter mantığıyla kurdum sonradan harici ekran kartı alıp yoluma devam edicem. Fakat lolde hangi ayarlarda olduğu farketmeksizin (yani fhd de her ayar aralığında) ilginç fps dorplar yaşıyorum. Özellikle anti aliasing açınca sabit 60 olarak kalamsı gereken fps 57-54 aralığına anlık inişler yapmakta. Bunun sebebi ne olabilir ?
    Sistem :
    r5 2400g
    Msi B350m Pro vdh
    2*4 gb 2400 mhz ram (2666 olarak çalışmakta)
    500w 80+ psu Cooler Master

Bir de eğer ki süreç böyle gidecekse 2. el boyutça çok büyük olmayan 100 150 lira civarı bir kart alıp sadece lol oynayarak yaza kadar idare edebilirim. Bu durumda hangi kartı tavsiye edersiniz ?

Şimdiden teşekkürler.

• Fps drop sorunu vardı izlediğim videolarda da. Yanlış hatırlamıyorsam 8 gb ram yüzünden oluyor bu (çift kanal olsa bile).

Video belleğini 2 gb yerine 512 mb seçin. Lol ve cs için yeterli olacaktır.

Sorun belki de bios ile alakalıdır. Şu an sorunsuz mu çalışıyor apular bilmiyorum ancak stabilite açısından güncellemeye ihtiyaçları var gibi gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Fps drop sorunu vardı izlediğim videolarda da. Yanlış hatırlamıyorsam 8 gb ram yüzünden oluyor bu (çift kanal olsa bile).

Video belleğini 2 gb yerine 512 mb seçin. Lol ve cs için yeterli olacaktır.

Sorun belki de bios ile alakalıdır. Şu an sorunsuz mu çalışıyor apular bilmiyorum ancak stabilite açısından güncellemeye ihtiyaçları var gibi gözüküyor.

cevabınız için çok teşekkürler şimdi deneyeceğim.Bu arada Anti Aliasing değil dikey senkronizasyonu açınca 57-60 arası geziyor kapalıyken 100 civarına geliyor ama yırtılmalar oyun deneyimini düşürüyor.
  • Dikey senkronizasyon açmayı tercih etmiyorum şahsen çünkü 60 fps sabit verse bile bana yavaşmış gibi geliyor oyun (input lag ekliyor sanırım vsync) O yüzden yırtılmaları görmüyorum bile ve 60 sabit yerine 100+ fps ile oynamayı tercih ediyorum.

Sorun çözülmezse vsync kapatıp deneyin bir de.
  • Ben g4600 ın içerisinde ki HD630 ile Full HD ayarlarda yüksek çözünürlükte 90 FPS alıyorum ara ara düşüyor ama. 2133mhz tek kanal ram var. İkinci elde şuan işinizi görecek bir ekran kartı 370 lira civarı oda gt 1030 daha aşagısı olmaz 150 tl he ne alacaksınız ki hocam gt710 cok mu farklı olacak.
  • vsync kapalı iken orta yüksek ayarlarda min 85 90 fps alabiliyorum zaten. sorunun da yazılımsal olduğu aşikar. sanırım birkaç bios ve radeon update i ile çözülür.

o bütçeyede sanırsam gtx 465-470 ler falan düşeş denk gelirse bulunuyor. bakınca performansı eh dedirtiyor. e tabi ben de düşünmüyor değilim g4600+1050 ti alamasa mıydım diye ama sisteme 1 2 ay sonra 1060 ya da 1050 ti taktığım zaman uzun sürede pentiumdan daha avantajlı olacağı aşikar. sanırım vsync kapalı oymaya alışmak gerekiyor :) .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.