Şimdi Ara

Rakı ile sarhoş olamama sorunsalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
6.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4 saat içinde 6 duble içtim. 2 duble açken, 2 duble pirzola-köfte mezeler ile (özellikle tulum), 2 dublede keyif için.. 6 dublenin sonunda sonuç yine 0, kafam yerinde hareketler mantıklı, sarhoş olduğumu hissetmedim. Çıkışta bir duble Chivas Regal içtim 10dk içinde etki etti.

Daha öncesinde 3 bira ile sarhoş olmuşluğum var. Kuruyemiş ve cips ile evde tükettiğimde 2-3 saat içinde içtiğim bira beni ciddi anlamda sarhoş ediyor.

Aşırı içen bir insan değilim senede en fazla 10-12 kez. O sebeple çok bilgim yok. Rakı içip sarhoş olmak için illaki bir 70 lik mi içmek lazım?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Rakı ile Sarhoş Olamama Sorunsalı

Rakı, Türk kültüründe önemli bir yere sahip bir içkidir. Pek çok kişi rakı tüketmenin sarhoşluk hissine neden olacağını düşünür. Ancak bazı kişiler, ne kadar rakı içseler de sarhoş olamadıklarını ifade ederler. Bu durum, "rakı ile sarhoş olamama sorunsalı" olarak bilinir.

Rakı Sarhoş Eder mi?

Evet, rakı etil alkol içeren bir içkidir ve bu nedenle sarhoş edici bir etkiye sahiptir. Ancak, sarhoşluğun etkisi kişiden kişiye değişebilir.

Rakı Kafa Yapmaz mı?

Rakı, alkol içerdiğinden kafa yapabilir. Kafa yapma derecesi, tüketilen rakı miktarına, kişinin vücut ağırlığına ve toleransına bağlıdır.

Rakı Kaç Bardakta Sarhoş Eder?

Rakı ile sarhoş olma süresi, yukarıda belirtilen faktörlere bağlı olarak değişebilir. Genel olarak, 35'lik bir rakı şişesinin tamamını içmek, ortalama bir kişi için sarhoşluğa neden olabilir.

Rakı Neden Sarhoş Etmez?

Bazı kişiler, ne kadar rakı içseler de sarhoş olmadıklarını belirtirler. Bunun birkaç nedeni olabilir:

• Tolerans: Bazı kişiler, düzenli olarak rakı tükettikleri için alkole karşı tolerans geliştirmiş olabilirler. Bu durum, aynı miktarda rakıyı tüketseler bile sarhoş olmamalarına neden olabilir.
    • Vücut Ağırlığı: Vücut ağırlığı, alkolün etkilerini belirlemede önemli bir faktördür. Daha ağır kişilerin, aynı miktarda alkolü tükettikleri halde daha az sarhoş olmaları mümkündür.
    • Metabolizma: Bazı kişilerin metabolizmaları, alkolü daha hızlı parçalar. Bu durum, daha az sarhoş olmalarına neden olabilir.

Sonuç

Rakı, sarhoş edici bir içkidir. Ancak, sarhoş olma süresi ve etkisi kişiden kişiye değişebilir. Bazı kişiler, yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı rakı ile sarhoş olamayabilirler.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Yaş kaç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam rakı dediğin bence muhabbeti kafa yapıyor insana
  • İçkiyi ne kadar içtiğin değil ne kadar hızlı içtiğin önemlidir yeğen. Sen yenisin galiba.
  • PM attım.
  • Niyeyse bende de benzer ama yalnızken böyle oluyor herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 kişi 16 saatlik sofrada 10 litre rakı içmiştik çanakkale boğazında rüzgara karşı hiçbirşey olmamış gibi evimize gittik. Bence meze sağlamsa ve zaman dilimi uzunsa sarhoşluk pek olmaz zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sc Violet kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi içki kültürüm yok. Keyif amaçlı içiyorum, tequila-bira içerim genelde senede 2 kezde rakı içerim..
  • Blgrçoban kullanıcısına yanıt
    Yemek çok etkiliyor olabilir dediğiniz gibi bu geceki masa şahaneydi gerçekten. Bizim masada da 6 büyük 2 orta içildi. Nasıl olsa araç kullanmayacağım diye keyif için 2 duble sonda içtim ama etkisi olmadı. Şu alkolikler gibi 1 şişeyi peynir kavun ile içsek belki o zaman etki eder...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 19 Nisan 2017; 3:13:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theVerge

Yemek çok etkiliyor olabilir dediğiniz gibi bu geceki masa şahaneydi gerçekten. Bizim masada da 6 büyük 2 orta içildi. Nasıl olsa araç kullanmayacağım diye keyif için 2 duble sonda içtim ama etkisi olmadı. Şu alkolikler gibi 1 şişeyi peynir kavun ile içsek belki o zaman etki eder...

Meze rakıda herşeydir yaklaşık 13 senedir her hafta sonu içerim. İçmeden önce 1 kaşık zeytin yağı yer rakı sofrasında bardağı doldurmadan önce 250 gram yoğurt yerim. Mide sağlığı açısından en uygun yöntem bizim çanakkalede böyle yani biz böylesini uygun görüyoruz trakyalı olarak görürseniz bizi iyi içtiğimizde söylenebilir herneyse daha sonra mutlaka sulu yemek ile başlanır ve rakı bundan sonra başlar.. içilen yarım litre rakıdan sonra ızgara çeşitleri ve yanında haydari borani vs.. tüketilir 1.5 litreden sonra ise devam edilecekse meyveden devam edilir. Peynir kavun karpuz rakı 4lüsü ancak tok karın ile sürdürülür. Dediğiniz gibi ben rakıyı sadece kavunla içeyim derseniz sonuçları sizin için ağır olabilir. Ben şahsen en fazla 2.5 litre içebildim oda söylediğim 16 saatlik dilimde gerçekleşti sıkıştırmadımda yani muhabbet okadar güzeldi ki kalkası gelmedi insanın.. buda 2 adet 100cc 1 adet 50cc yapıyor sanırım :)

Afiyet olsun bundan sonrada dikkat edin rakıyı mezesiz tüketmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Blgrçoban kullanıcısına yanıt
    Siz güzel içiciymişsiniz, soruma yanıt olarak eğer fazla yiyecek ve meze ile tüketilirse etkisi çok olmaz olarak algılıyorum. Ben oturupta hadi bu gece bir rakı içeyim demem asla zaten. Senede 2 kez anca. Bir doğum günü etkinliği vardı orada içtik. Çok içen bir abimiz vardı biz ona bıraktık herşeyi. Yoğurtlu mezeler ile başlattı dediğiniz gibi, salata vs yedik. Sonrasında ızgaralar geldi, sonrasında meyve tabakları kuruyemişler vs. Aç karnına onu içebilecek adama helal olsun. YA çok derdi vardır yada mide zaten iflas bayrağını dikmiştir çoktan..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.