Şimdi Ara

Ram Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Asus P5VDC-MX model anakartıma bugün 2 Gb kingston ram aldım. Fakat 1 gb olarak görüyor. Nasıl çözülebilir_?

• Aldığın yeni ramin frekansı nedir ?

Anakartında takılı olan başka ram var mı ?
  • 667 Mhz, evet vardı çıkardım. Şuan sadece 2 Gb olan var ama dediğim gibi 1 gb olarak görünüyor.
  • taktıgın ram 2x1gb mı yoksa tek 2 gb mı 1gbx2 ıse cakısmıs olabılır yok tek ıse o zmn anakartın kaldırmıyor olabılır
  • Öncelikle anakartın DDR2 667 Mhz rami desteklemiyor.

Anakartın hem DDR hemde DDR2 ramleri destekliyor.Ama DDR ve DDR2 ram aynı anda kullanılamaz.

Anakartın ==>

max. 2 GB ram kapasiteli DDR2 533 Mhz ram destekliyor.

max. 2 GB ram kapasiteli DDR 400 Mhz / DDR 333 Mhz ram destekliyor.

http://tr.asus.com/products.aspx?modelmenu=2&model=814&l1=3&l2=11&l3=242&l4=0
  • Max. 2 Gb ise benim taktığım 2Gb Ram in 1 Gb olarak görmesindeki sebep nedir?

Pardon

Bu madde değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkinklc -- 1 Mart 2009; 18:54:55 >
  • 1-) Anakartın max. DDR2 533 Mhz ram destekliyor , sen DDR2 667 Mhz ram takmışsın.

2-) Anakartın tek 2 GB rami desteklemiyor olabilir , her ram slotu için max. 1 GB ram destekliyor olabilir.

Bu sebeplerden dolayı aldığın rami 1 GB olarak görebilir.
  • ana karrtın la ilgili olabilir yada ram yükseltmeyi dene ok
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkinklc

Max. 2 Gb ise benim taktığım 2Gb Ram in 1 Gb olarak görmesindeki sebep nedir?

Pardon

Bu madde değil mi?

Ramlerin yerini değiştir...bazen çözülüyor olay
  • bencede arkadaşların dedigi gibi 2 gb lik ram takmada 1gb lik her iki tarafada takmayı dene toplamda gene 2 gblik olur zaten
  • bendede aynı sorun vardı benım ram 256mb dıama bilgisayardan özelliklerine baktığımda 198mb olarak görünüyordu bir araştırıp sordum benim bilgisayarda ekran kartı olmadığı için öyle görünüyormuş senin bilgisayarda ekran kartı var mı????
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.