Şimdi Ara

Renault Megane 2 Far Ampül Değişimi Detaylı ve Resimli Anlatımlı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
60.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Gerçekten lazım işe yarayacak bilgiler teşekkürler
  • sislere de h7 olurmu hocam acaba muayene sıkıntı olmaz heralde ya halojen ampül mercekli benim araç
  • Corollanınki bunun yanında çocuk oyuncağıymış.Ben de kendi aracımınkini zor zannediyordum meğer ne zorları varmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

sislere de h7 olurmu hocam acaba muayene sıkıntı olmaz heralde ya halojen ampül mercekli benim araç

Muayenede sıkıntı olmaz sisleri bilmiyorum kitapcığında yazıyordu yarın bakarım.
  • tamam hocam teşekkür ederim
  • Ben bu arabanin far tasarimini yapan mühendisin beyninin tasini sk..............im bu nedir böyle arkadas ya ampul dedigin tak cikar basit birsey olmasi lazim. Bendede renault scenic var bende ayni derttegim
  • Patlayan ampülü kendim değiştirmeyi düşünüyorumdum ama işlem biraz karışık geldi. En iyisi sanayide yaptırmak
  • Arkadaşlar far ampulunu davlumbazın oradan bir şekilde değiştiriyorum fakatsağ sinyali bir türlü yerinden çıkaramadım.
    Megane 2 1.5 DCİ kolumu aralardan bir şekilde uzatıp sağ sinyal duyuna erişiyorum. Sağa çeviriyorum sola çeviriyorum fakat bir türlü çıkaramadım. Alt tarafı ampülünü değiştirecem. Ne yaptıysam dönüyor fakat gelmiyor. Aslında bir keresinde çevirince gelmişti ama şimdi gelmiyor. Nedeni hakkında bilgisi olan yada pratik önerisi olan var mı? Saygılar.. murat06basaran@gmail.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelikuputis

Corollanınki bunun yanında çocuk oyuncağıymış.Ben de kendi aracımınkini zor zannediyordum meğer ne zorları varmış

Genelde yeni avrupa araçlarının parçalarını değiştirmek daha zordur. Renault a özel bir durum değil. Uzakdoğu araçlarının da bakımları daha basittir. Bu da cirollaya özel değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtanka

Arkadaşlar far ampulunu davlumbazın oradan bir şekilde değiştiriyorum fakatsağ sinyali bir türlü yerinden çıkaramadım.
    Megane 2 1.5 DCİ kolumu aralardan bir şekilde uzatıp sağ sinyal duyuna erişiyorum. Sağa çeviriyorum sola çeviriyorum fakat bir türlü çıkaramadım. Alt tarafı ampülünü değiştirecem. Ne yaptıysam dönüyor fakat gelmiyor. Aslında bir keresinde çevirince gelmişti ama şimdi gelmiyor. Nedeni hakkında bilgisi olan yada pratik önerisi olan var mı? Saygılar.. murat06basaran@gmail.com

yere paralel olan kulakları yere dik hale getirip kastırmadan çek.Plastik conta kasma yaptığı için kolay gelmiyor.elini bileğini düz tutarak kolunla çekebilirsen gelir.Ya da tamponu sökmeden pense ile asılabilirsen gelir.Çok gıcık birşey sırf o plastik contadan dolayı kolayca çıkmıyor.Biz tamponu sökmek zorunda kalmıştık lambayı değiştirmek için.

• " ototube " arkadaşım cevabın için teşekkür ederim. İlk fırsatta önerdiğiniz yöntemi deneyeceğim. Sonucu da paylaşırım. Saygılar.
  • Merhaba. megane 2 aracımın sol far yanmıyor. Ampül sağlam. Önceleri arada yanmıyordu şimdi hiç yanmıyor. Hatta sisleri de yakınca sol yanmıyor sağ yanıyor. Sanırım far arızası var ve bu nedenle far yanmayan taraftaki sis tek yanıyor. Bu gün komple indirdim ön tamponu ve kontrol ettim. Ampüller sağlam. Sigorta kutusundan sis farlarına ve sol fara giden hattın sigorta çıkışlarını voltmetre kullanarak ölçmek isteyince far geri yandı. hatta aynı durum sis farında da oluyor. Ama aç kapa yapınca eski haline dönüyor. Anladığım tek şey araç far arızası verdiğinden sol farı kasıtlı yakmıyor, aynı şekilde de sağ sisi söndürüyor. Çünkü sigorta kutusunda ve hatta sorun yok. Sanırım volt metre ile ölçüm yaparken hata bilgisi siliniyor ve düzeliyor, sonra aç kapa yapınca geri arızalı duruma düşüyor. bu durumla karşılaşan oldu mu ??
  • Adam iylik etmis degistirmiş ampulu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • megane için çok yerde aradım çözümü ama en net şeklini herkese yardımcı olması için söyleyeyim
    ilk önce far göz kırpması gibi bir durum yapıyorsa ampul kesiktir beyin arızası, kablo çıkması gibi bir durum yoktur

ilk önce sağ ve sol çamurluk için de birer vida var onu sökeceksiniz
    kaputun açınca ön panjur üzerinde 5-6 tane vida var onu da sökeceksiniz
    sonra tamponu gerdirerek vida yerlerinden çıkaracaksınız
    aşağı doğru çekip tamponu aşağı esneteceksiniz
    artık farlar ortada farın altında 2 üstünde de bir vida var çıkaracaksınız
    tek çare bu sonra ampulu değişin tamamdır.
    far kesik kesik çalışıyorsa ampul arızalı oluyor ve ampul yanmış oluyor ampulun dibinde metal bir parmak uzunluğunda bir şey var onda da arıza olmuyor sadece ampulu değişin
    hayırlı uğurlu olsun
    d2s ampul kullanılıyor bu arada

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.