Şimdi Ara

Renault Yeni Clio 4 Alınır mı? Yoksa ne alınır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
15.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar bende burdaki bi çok insan gibi 3-4 aydır araç bakıyorum, 2. eller, komple boyalılar, etek altı boyalılar, sıfır motorlar, hasar kayıtları, 15 yıllık araçta 40.000 km ler, aracı temiz diye sıfır parası isteyenler, aracımı bilen bilirler falan falan artık iyice yoruldum bakmaktan sıfıra yöneldim bütçeleri zorlayarak. Şimdi sorum şu.

Clio 4
    90 bg start stop 0.9 motor (ort 4.5lt/100km benzin)
    touch paket (navigasyon hız sabitleyici led farlar falan orta pakete denk geliyor)

liste fiyatı 34.990 ben alırsam oyak indirimi ile 30.000 tl gibi bir rakama alacağım, sizce alınır mı bu araba, bu fiyata bu kadar donanım bulamadım görmedim de. Malzeme kalitesi açısından falan değerlendirirseniz eğer binmiş kullanmış arkadaşlar varsa.

Önemli olan kriterlerim, az yaksın, az buçuk sağlam olsun, renault olduğundan piyasası var diye düşünüyorum, az da konforlu olsun, birazda şık olsun.

Max bütçe 30.000 TL

Bonus soru : 27.500 e 130.000 de çok temiz 2004 Accord 2.0 executive alınır mı? Armutla elma gibi oldu ama sormak zorundaydım :) Araç çok tatlı içimde kalmasın. Şimdiden teşekkürler

• Accord hem çok yakar hem piyasası clio'ya göre yok gibi.Bende 3 aydır 30.000 tl ye kadar araba bakıyordum artık sıkıldım bakmıyorum.baktıgım araçlarda 2008 megane 2 vardı 23 850 ye kadar indi.arac iyiydi ama megane sevmiyorum diye almamıştım istersen link atayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: laptopcum

Accord hem çok yakar hem piyasası clio'ya göre yok gibi.Bende 3 aydır 30.000 tl ye kadar araba bakıyordum artık sıkıldım bakmıyorum.baktıgım araçlarda 2008 megane 2 vardı 23 850 ye kadar indi.arac iyiydi ama megane sevmiyorum diye almamıştım istersen link atayım.

Aynen hocam bende çok sıkıldım, iyi bir ikinci el için nerdeyse 30 lira istiyorlar, 30 lira verip sıfıra binerim diyorsun onunda sonu yok gibi, kaldık böyle, gerek yok linke bende megan sevmiyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Online Bilgisayar

Accord hem çok yakar hem piyasası clio'ya göre yok gibi.Bende 3 aydır 30.000 tl ye kadar araba bakıyordum artık sıkıldım bakmıyorum.baktıgım araçlarda 2008 megane 2 vardı 23 850 ye kadar indi.arac iyiydi ama megane sevmiyorum diye almamıştım istersen link atayım.
    0,9 motor ile 2,0 motoru kıyasladığınıza göre kafanız iyi karışmış .

Benim tercihim bu iki araç arasında Clio olurdu. Beklentilerinizle örtüşüyor ayrıca sıfır olması da avantaj.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sienaumut

Benim tercihim bu iki araç arasında Clio olurdu. Beklentilerinizle örtüşüyor ayrıca sıfır olması da avantaj.

Alıntıları Göster
    sizin için mükemmel bir tercih olur oyak indirimini de hesaba katıyorum(katmasam da alınır). az yakar, renault bu araçla dış görünüş açısından çağ atladı, b sınıfındaki en şık araçlardan, çok sorun çıkaracağını da düşünmüyorum. ileride ikinci elde hiç sorunsuz satarsınız. sadece konfor göreceli bir kavram, kalabalık değilseniz B sınıfı araç yetecektir. accord sizin için macera olur

• quote:

Alıntıları Göster
    Clio full alıcaksanız ocağa kadar bekleyin arka camla otomatik olucak.
  • quote:

3 ay boyunca araba baktım hocam çok karışık çok :) Beni üzmeyeceğini bilsem 2. el olarak accord alırım gözüm kapalı yakıtında değilim ama 8 yıllık araba bi yeri patlar 5000 lira derler üzülürüm. Haftasonu test sürüşüne çıkmak lazım o zaman clioyu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rallyman61

Full değil orta alacağım ama çok sorun değil arkaya oturmayacağım için :) şaka bi yana ocakta ta bu fiyatlar geçerli olur mu, aralıkta en ucuz derler ya hep
  • quote:

Orijinalden alıntı: sneakersnack

quote:

Orijinalden alıntı: Rallyman61

Full değil orta alacağım ama çok sorun değil arkaya oturmayacağım için :) şaka bi yana ocakta ta bu fiyatlar geçerli olur mu, aralıkta en ucuz derler ya hep

Alıntıları Göster
    Astra classic3 düşünmezmisiniz? Şu aralar 0km si 32.700 tl gibi fiyata alınabiliyor Eski kasa ama şahsi kanaatim clio dan çok daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: ozay06

Astra classic3 düşünmezmisiniz? Şu aralar 0km si 32.700 tl gibi fiyata alınabiliyor Eski kasa ama şahsi kanaatim clio dan çok daha iyi

Sokakta gördüğümde midem bulanıyor artık kaç yıldır aynı kasa.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Evdeki arabayı değiştirmek için tce motorlu Clio'yu test etmiştim. Motorun gaz tepkileri çok zayıf ve tüketimi şehir içinde fazla. İç kalitesi de dışı kadar güzel değil. Fakat iyi tarafı baz donanımı bile oldukça yeterli.
  • quote:

Evet onada baktım ama eledim, hala eski kasa, hem donanım fakiri gibi geldi bana, opel ve renault yaklaşık aynı klasmanda markalar olduğundan donanıma yönelmek daha doğru gibi geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: HazzaR

Evdeki arabayı değiştirmek için tce motorlu Clio'yu test etmiştim. Motorun gaz tepkileri çok zayıf ve tüketimi şehir içinde fazla. İç kalitesi de dışı kadar güzel değil. Fakat iyi tarafı baz donanımı bile oldukça yeterli.

Alıntıları Göster
    Hocam insanlar ki ben de dahil oyak çalışanı değiliz ve dünya para veriyoruz siz 30 bine alınır mı bu araç diyorsunuz. Ayrıca madem bu kadar çok satıyor da sokaklarda göremiyorum diyenler bugün 3 tane kırmızı clio olarak İzmit merkezde rastgeldik arka arkaya. Ben Umuttepe' ye çıkıyorum ki 11km merkezden dağa tırmanış diyeyim. Dönüş ile birlikte 100km' de 7lt pek de sakin kullanmıyorum. Uzun yolu zaten çok iyi dikkatli kullanırsanız 90-110 km hızla 4.5-5lt arasını görürsünüz. Ama 1-2 fazladan yaksın 120-160 arasında yer yer gazlayabilirsiniz.

Sırf C sınıfı, forum tabiri sınıf farkı sebebi ile her türlü astra classic alınır yorumları genelleme açısından çok yanlış. Neden yanlış? Çünkü:

Atmosferik
    Kasası fi tarihinden kalma çok tipsiz
    Bu araç kadar dolu değil
    vs vs

Ha ne yönden iyi ki bu da tercihe bağlı bir şey araç büyük.

Accord konusuna gelmeye bile gerek yok. Bu sizin düşüncenize bağlı. Araç yaşlı sıfır km ile kıyaslamak pek doğru değil.

30 bine touch 0.9 clio çok iyi tercih. En azından biz Oyak indirimi kullanamayanlar için yani benim gibilere karşı küfür gibi bir rakam.

Bagajı falan size yeterli gelecekse alın güle güle binin. 1.87 boyundayım koltuğu kendime göre ayarlayınca arkama oturan kişilerden şu ana kadar sıkıntı çeken olmadı. Tabi ki çok konforlu olmaz ama söylenen de çıkmadı.

• quote:

quote:

Evet onada baktım ama eledim, hala eski kasa, hem donanım fakiri gibi geldi bana, opel ve renault yaklaşık aynı klasmanda markalar olduğundan donanıma yönelmek daha doğru gibi geldi

Anladım fakat opel ile renault aynı klasmanda olsa ki bence değil astra ile clio aynı klasman değil diye düşünüyorum 3.500 tl gibi bir farkla da konfor paket alınabiliyor ve donanımı oldukça iyi gibi duruyor Bende geçen hafta clio yu inceledim fakat 2 cam otomatik araçların manuel olan arka camlarının 4 cam otomatik modelin yerine kapak taktıklarını görünce clio dan vazgeçtim

• quote:

Orijinalden alıntı: FRoGKaTa

quote:

Evet kasa bayağı eski ama clio parasına punto parasına astra
  • quote:

Orijinalden alıntı: gyradel

Hocam insanlar ki ben de dahil oyak çalışanı değiliz ve dünya para veriyoruz siz 30 bine alınır mı bu araç diyorsunuz. Ayrıca madem bu kadar çok satıyor da sokaklarda göremiyorum diyenler bugün 3 tane kırmızı clio olarak İzmit merkezde rastgeldik arka arkaya. Ben Umuttepe' ye çıkıyorum ki 11km merkezden dağa tırmanış diyeyim. Dönüş ile birlikte 100km' de 7lt pek de sakin kullanmıyorum. Uzun yolu zaten çok iyi dikkatli kullanırsanız 90-110 km hızla 4.5-5lt arasını görürsünüz. Ama 1-2 fazladan yaksın 120-160 arasında yer yer gazlayabilirsiniz.

Sırf C sınıfı, forum tabiri sınıf farkı sebebi ile her türlü astra classic alınır yorumları genelleme açısından çok yanlış. Neden yanlış? Çünkü:

Atmosferik
    Bu araç kadar dolu değil
    vs vs

Accord konusuna gelmeye bile gerek yok. Bu sizin düşüncenize bağlı. Araç yaşlı sıfır km ile kıyaslamak pek doğru değil.

30 bine touch 0.9 clio çok iyi tercih. En azından biz Oyak indirimi kullanamayanlar için yani benim gibilere karşı küfür gibi bir rakam.

Bagajı falan size yeterli gelecekse alın güle güle binin. 1.87 boyundayım koltuğu kendime göre ayarlayınca arkama oturan kişilerden şu ana kadar sıkıntı çeken olmadı. Tabi ki çok konforlu olmaz ama söylenen de çıkmadı.

Yorumlarınız için teşekkürler hocam bagajdan yana sıkıntım yok, test sürüşünde netlik kazanacaktır durum o zaman, gidip görmek lazım, astrayı cidden düşünmüyorum ısınamadım birtürlü

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FRoGKaTa

quote:

Evet kasa bayağı eski ama clio parasına punto parasına astra

Yorumlarınız üzerine girdim sitesine baktım astraya hocam, 37 ye geliyor bu donanımda bir araba ama yakıt tüketimi dehşet seviyelerde, şehir içi 8.4 diyor, ortalama 6 küsürlerde

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gyradel

Atmosferik
    Bu araç kadar dolu değil
    vs vs

Yorumlarınız için teşekkürler hocam bagajdan yana sıkıntım yok, test sürüşünde netlik kazanacaktır durum o zaman, gidip görmek lazım, astrayı cidden düşünmüyorum ısınamadım birtürlü

hocam 130 binde ikinci el alacağına git sıfır tertemiz clio yu al derim zaten oyak indirimiyle aracı 30 bine alıyorsunuz satarkende ikinci el de çok değer kaybetmemiş olacak ve test sürüşü yaptığında zaten almaya karar vermiş olacaksın

• Sakınn clio alma benden söylemsi golf önerilir
  • ben uzun zamandır araştırıyorum yeni clio'yu. öncelikle bu araçla aynı fiyat bandında ve aynı sınıfta olan araçlar arasında yeni clio kadar donanımlısı yok. bunu rahatlıkla söyleyebilirim. bence 0.9 lt araç almayın. kimse ikinci elde bu motoru almak istemez. madem indirimin var 1.5 dci motorlu aracı alın. ortalama yakıt tüketimi 3.6 lt ve bu sınıfta hiçbir araç bu rakamları vermez size. 41000 TL'lik polo'da usb girişi bile olmazken 38000 TL olan clio'da hız sabitleyici, esp, yokuş kalkış sistemi gibi özellikler standart sunuluyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.