Şimdi Ara

ritialin parmaton balık yağı vs bilgi lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar sınavlardan önce veya sabah kalkınca daha dinç daha dikkatli olmamızı falan sağlarmı kullananlar bi el atsın

• Pharmaton + Balık Yağı = %20 Limitless etkisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0x888

Pharmaton + Balık Yağı = %20 Limitless etkisi

yani
  • ritialinin ne olduğunu biliyomusun internette çok etkili olduğu yazıyo
  • bu ritalinden kullanan varmı kimi iyi demiş kimi kötü

yada dikkat etsikliği için balık yağı yada OMEGA 3 içeren haplardan kullanan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lincoln Burrows.

bu ritalinden kullanan varmı kimi iyi demiş kimi kötü

yada dikkat etsikliği için balık yağı yada OMEGA 3 içeren haplardan kullanan
    beyler kimse kimseyi kandırmasın bunlar para tuzağı her şey kafada bitiyor bir hap sizin mantalitenizi değiştirmez
  • arkadaş ne cahil adamsın ya millet kafam rahat olsun d.ye afyon çekiyo sen para tuzağı diyon beyne kan gitmesini tetikleyen hormonları tetikliyo ve dikkat seviyeni artırıyo senin mantıkta sporcuların doping almasıda saçmadır tabi hiç bişey farkedermi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdrsn3553

arkadaş ne cahil adamsın ya millet kafam rahat olsun d.ye afyon çekiyo sen para tuzağı diyon beyne kan gitmesini tetikleyen hormonları tetikliyo ve dikkat seviyeni artırıyo senin mantıkta sporcuların doping almasıda saçmadır tabi hiç bişey farkedermi
    Ritalin ben aldığımda yeşil reçeteli bir ilaçtı, şimdi farklı bir reçete türüne geçmiş sanırım kırmızıydı. Öyle kolay kolay alamıyorsun o yüzden. Gerçek bir dikkat dağınıklığı teşhisi konulması lazım. Bağımlılık yapabildiği için de yüzde yüz doktor kontrolünde kullanılması lazım.
  • mesir macunu yiyin
  • tahin pekmezde faydalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: DRIFT UZMANI

tahin pekmezde faydalı
    Balık yağı hakkında epeyce bilgim var. TR de satışta olan balık yağlarındaki EPA-DHA oranları şaka gibi. Yurt dışındaki ürünlerde DHA kapsül başına 600 lerden başlayıp 1000 mg ' a kadar çıkarken , burada satılan ürünlerde 40 MG dan başlayıp maximum 280 MG ' a kadar çıkmakta.

Normal bir öğrencinin en azından 1000 MG DHA alması gerekiyor ve bunu TR deki ürünlerle alabilmeniz için günde 6-7 kapsül ( içeriğe göre değişir ) alması gerekir. Ayrıca Yurt dışında 600 MG oranlı 60 kapsül orjinal bir ürün 20 liralardan başlarken bizim burada 280 DHA oranı bulunan 60 kapsül ürün en az 60 liradan başlar.Ülkemizde balık yağları yurt dışındaki ürünlerin içeriğine oranla 6 - 5.5 kat civarı pahalı satılmakta.

Ayrıca TR de satılan ürünlerin çoğu sahte ürünler. Özellikle şu GG - Sanalpazar vb... sitelerden eczacılıkla alakası olmayan kişilerden almayın. Gerçi balık yağlarının sahte olup olmadığınıda tespit edebilmek için bazı yöntemler var ama aldıktan sonra iş işten geçiyor zaten.

Bu arada EPA kalp , damar , kolestrol hastalıklarına , DHA ise beyin fonksiyonlarının iyileştirilmesi , geliştirilmesine katkı yaptığınıda belirteyim.

Yani sırf kutunun üzerinde 1000 MG yazdığına bakmayın. Bazısında DHA %60 - EPA % 40 olur. Öğrenci ve çocuklar için üretilen ürünlerde aynı bu şekilde DHA oranları genellikle yüksek olur.

Bazısında ise DHA %8 EPA %12 olur. ( Bu oranları düşük kalitesiz ürünler maalesef cıva ve benzeri ağır metallerle kirlenmiş olabiliyor )

Bu konu hakkında dikkatli olmanızı öneririm.

Edit// Bu arada yazmayı unuttum , TR de bazı markaların çocuklar için piyasaya sürdüğü orjinal likit balık yağları bulunmakta. Ben bunlardan aldım ama bitirene kadar perişan oldum.Acaip mide bulandırıyor yani yine en iyisi kapsül şeklinde olanlar. Tabi likit şekline tahammül edebilecek olanlarlara piyasadaki ürünlere EPA - DHA oranlarını inceleyerek bakabilir. Bunlarda genelde DHA 500 civarları olur ülkedeki kapsül balık yağlarına nazaran iyidir fakat yurt dışında satılan ürünlere göre yine epeyce bir fiyat farkı yok değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgs0 -- 27 Şubat 2014; 9:59:49 >

• ben strattera kullaniyodum dikkat daginikligi icin sonra gittigim psikiyatrin cocuguda benimle yasitmis sinava giricekmis ona concerta kullanduiriyomus bende concerta+balik yagi her sabah kullaniyorun
    concerta kirmizi receteli kan akisini etkiliyo vucuttaki sanurim tam emin degilim ama beyinde vs hizli calisma tarzi biseyle yapiyo

bana ozel bi hastaneden verdiler ki baya iyi bi hastane
  • www.megahafiza.com.tr

10 mlde 1300 mg DHA oldugunu yazmislar sizce dogru mudur?
  • Concerta kullanıyorum. Ritalin concerta bunlar kırmızı reçeteli ilaçlardır. Kafanıza göre alamazsınız. Almayın zaten ciddi etkileri olan ilaçlar. Balık yağı ve supradyn alıyorum bide. Iyi gibi. Yani normal bir bünyeye iyi gelir bence. Benim uyku problemim olduğu için pek bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamoonsınav

Concerta kullanıyorum. Ritalin concerta bunlar kırmızı reçeteli ilaçlardır. Kafanıza göre alamazsınız. Almayın zaten ciddi etkileri olan ilaçlar. Balık yağı ve supradyn alıyorum bide. Iyi gibi. Yani normal bir bünyeye iyi gelir bence. Benim uyku problemim olduğu için pek bilemiyorum.

Kullanma şu ilacı kardeş canından önemli ne var dünyada
  •  ritialin parmaton balık yağı vs bilgi lazım
    birisi ritalin mi dedi

Bende merak ettim aldım. Bir kaç tane içtim hiçbir işe yaramadı.Kutu olduğu gibi duruyor.suç olmasa satacam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xean -- 27 Şubat 2014; 16:33:54 >
  • Ilacı almadan gözüm açık dolaşamıyorum kardeş. Yoksa bende pişmanım kullandığıma. Ama doktor sınavlardan sonra bırak diyor ki haklı.
  • Ritalin ve concerta ayni etken maddeye sahipler birisi uzun salinimli kapsul maddeyi yavas yavas gun icine yayarak saliyor. Bende concerta kullaniyorum. Bende ADD var. Hastalik durumunda kullanilmasi gereken bisey bence. Amfetamin turevi oldugu soylenir ama kimyasal ve norolojik etkisi kokaine benzer. Ayrica bir de crash dedikleri sey oluyor. Yani ilacin etkisi bittiginde olan ani cokus. Ozellikle yuksek dozlarda kullaniyorsan ilacin etkisi bittiginde cok ciddi depresif hisler ve asiri uyku yaratiyor. Bir de psikoz, sizofreni ve kalp ile ilgili tehlikeli yan etkileri var, degmez kullanmaya bir sinav icin. Besin takviyeleride etkisini hemen gostermez. Cok cok dolayli yoldan bir etki yaratiyorlar
  • Ritalin ve concertadan uzak durun arkadaslar benim her zaman kullanmam gerek ama sinav donemi disinda kullanmiyorum yan etkilleri saymakla bitmez ve insanin ruhsal dengesini bozuyor.ayrica sihirli degnek degmiyor calisan bunsuzda calisir umudunuzu buna baglamayin.
  • inceuclusarj kullanıcısına yanıt
    İlacı zorunlu olarak kullanıyorum. Almam gerek yoksa sınavda uyurum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.