Şimdi Ara

Rubena flash 26x1.75 darbeye dirençli mtb yol lastiği yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bugünhttps://www.runtastic.com/en/routes/sapanca-golu-2 bu linkteki rotayı hazırlayıp, uyguladım. Kron xc250 kullanıcısıyım ve genel olarak 35/55 km patika, çukur vs süper performans elde ettim. 20/55km ise mecburen anayoldan gitmek zorunda kaldım ve o zaman bisikletimin asfalt performansını daha iyi anladım (performans sıfır) yokuş aşağı eşşeği salsan daha hızlı gider, bizimki en fazla 39 km/h yaptı. Haliyle hem asfalt hem de tali yollarda verim alabileceğim lastik arayışına girdim ve sonuçta rubena flash (aps) yi buldum. Kullanıp memnun olan, ya da muadil önerebilecek arkadaşların yardımını bekliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• mtb lastiği ile yol lastiği arasındaki fark pedalda basılan gücü iletme konusundadır. yol lastiği olduğu gibi iletir, mtb lastiği ise üzerindeki kanallardan dolayı güç kaybı yaşar. eğer yokuş aşağı hızlanma değeri size düşük geliyorsa arka göbekte, frende sürtme vardır. bisikleti bunlar yavaşlatıyodur. bu aksamları kontrol edin. eğer akıcılık varsa lastik değiştirin.

ilk defa kanalsız lastiğe geçecek biri için de 1.75 uygun bi ölçü. rubena da çek malı ortalama bir ürün. uzun ömürlü ama çok dayanıklı değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiLq3

mtb lastiği ile yol lastiği arasındaki fark pedalda basılan gücü iletme konusundadır. yol lastiği olduğu gibi iletir, mtb lastiği ise üzerindeki kanallardan dolayı güç kaybı yaşar. eğer yokuş aşağı hızlanma değeri size düşük geliyorsa arka göbekte, frende sürtme vardır. bisikleti bunlar yavaşlatıyodur. bu aksamları kontrol edin. eğer akıcılık varsa lastik değiştirin.

ilk defa kanalsız lastiğe geçecek biri için de 1.75 uygun bi ölçü. rubena da çek malı ortalama bir ürün. uzun ömürlü ama çok dayanıklı değil.

iki diskimde lastiği tam tur çevirince boşta dönüyor. benim sorunum direkt lastik. arabada çamur lastiği olur hani, benim lastik öyle. ben bu kadar uzun ve geniş kanallı lastik görmedim. arazideyken altına aldığını yutuyor resmen, bozuk taşlı mıcır asfalt dışında ne varsa orada lastik performansı kusursuz. hal böyle olunca asfalta vatoz gibi yapışıyor. sapanca'da hem asfalt hem de tali yollar olduğundan ortaya karısık bişeyler bakıyorum. rubena ıslak zeminde güvenli midir? tam olarak istediğim şu aslında, ben size tarif edeyim varsa öneriniz o markaya yönelirim. ben arazide taşı çiğnesin ezsinde demiyorum ama patlamasın istiyorum. asfalta çıkıncada, 40 değilde, yokuş aşağı bi 45-50 km/h yapabileyim. yani yolda uzamak diye bi hedefim yok. umarım niyetimi tam belirtebilmişimdir.

• BiLq3 kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba bende aynı durumdan şikayetçiyim kron xc300 kullanıyorum stok dış lastik gerçekten yoruyor adamı bende 1 çift city lastik almak istiyorum fiyat performans bağlamında önerbileceğiniz lastik var mıdır? rubena benimde takip ettiğim bir lastikti o şekilde ulaştım konuya... birde şu lastik var yine baktıklarım arasındahttp://urun.n11.com/sehir-bisikleti/cst-city-classic-26x150-dis-lastik-P26665835
  • quote:

Orijinalden alıntı: kpt_kagan

hocam merhaba bende aynı durumdan şikayetçiyim kron xc300 kullanıyorum stok dış lastik gerçekten yoruyor adamı bende 1 çift city lastik almak istiyorum fiyat performans bağlamında önerbileceğiniz lastik var mıdır? rubena benimde takip ettiğim bir lastikti o şekilde ulaştım konuya... birde şu lastik var yine baktıklarım arasındahttp://urun.n11.com/sehir-bisikleti/cst-city-classic-26x150-dis-lastik-P26665835

dün birkaç dostum schwalbe ve maxxis'in kevlarlı lastiklerini önerdi. ucuz satılan bir yabancı site dahi buldum. türkiyede tek fiyatına bu sitede 2 tane alınabiliyor. onlarıda inceliyorum. bu lastikler malum 150 tl civarı. rubena ile mukayese edersek 5 katına denk geliyor. nedir bu farkı yaratan? hakikaten bu paraya değiyormu? bunları araştırıyorum. tartışılmaz bir gerçekte arazi, tali yol, engebeli yolda kron stok lastikler efsane. bu güveni sağlayacak bir hibrit arıyorum açıkçası.

• Flashi yaklaşık bir senedir kısa turlarımda kullanıyorum. Bugüne kadar hiçbir sorun çıkarmadı. Tabii bir schwalbe marathon değil kesinlikle ama fiyat seviyesindeki sayılı ürünlerden biri. Çok uzun turlara çıkmayacaksanız ve yoğun arazi kullanımı olmayacaksa tavsiye edebilirim.

Schwalbe ve o fiyat seviyesindeki lastiklerin farkı ise dayanıklılık konusunda kendini gösteriyor. Bunu yakından görebileceğimiz bir örnek Gürkan Genç. Kendisi turunda marathon ve mondial modellerini kullanıyor. Her ikisi de 10.000 kilometreyi geçtikten sonra değiştirilmesi gerekti. Bisiklet için düşündüğümüzde de 10.000 kilometre muazzam bir değer. Belki de çoğu bisikletçinin 3-4 senede yapamayacağı bir yol. Aşınma ömrüyle birlikte bir diğer nokta da patlama direnci daha yüksek bu lastiklerin. Daha zor patlıyor anlayacağınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vallahi hocam bugün decathlona gittim ve Sire Vittoria 26x1,50 model city lastik aldım bir çift taktım çok güzel durdu sırıtmadı kullanım tecrübelerimi sizlerle paylaşacağım..http://www.decathlon.com.tr/26-x-15-da-bisikleti-d-lastii-id_8026694.html

• quote:

Vallahi hocam bugün decathlona gittim ve Sire Vittoria 26x1,50 model city lastik aldım bir çift taktım çok güzel durdu sırıtmadı kullanım tecrübelerimi sizlerle paylaşacağım..http://www.decathlon.com.tr/26-x-15-da-bisikleti-d-lastii-id_8026694.html

hocam verdiğin linkte yorum yazan vatandaş 300 km'de 5 kez patladı, tura uygun değil şehir için ideal yazmış. ben yeri geliyor tek başıma ıssız patikalardan geçiyorum paldır küldür. bu lastik sanırım benlik değil

• Ben şehiriçi kullanacağım arkadaş herhalde arazide kullanmış :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Mighty Mack

Flashi yaklaşık bir senedir kısa turlarımda kullanıyorum. Bugüne kadar hiçbir sorun çıkarmadı. Tabii bir schwalbe marathon değil kesinlikle ama fiyat seviyesindeki sayılı ürünlerden biri. Çok uzun turlara çıkmayacaksanız ve yoğun arazi kullanımı olmayacaksa tavsiye edebilirim.

Schwalbe ve o fiyat seviyesindeki lastiklerin farkı ise dayanıklılık konusunda kendini gösteriyor. Bunu yakından görebileceğimiz bir örnek Gürkan Genç. Kendisi turunda marathon ve mondial modellerini kullanıyor. Her ikisi de 10.000 kilometreyi geçtikten sonra değiştirilmesi gerekti. Bisiklet için düşündüğümüzde de 10.000 kilometre muazzam bir değer. Belki de çoğu bisikletçinin 3-4 senede yapamayacağı bir yol. Aşınma ömrüyle birlikte bir diğer nokta da patlama direnci daha yüksek bu lastiklerin. Daha zor patlıyor anlayacağınız.

kısa turlarınızın ortalaması kaç km acaba? ben şimdilik 50-100 km günübirlik şeklinde geziniyorum. sorun şu ki sapanca, köy ve civarlarında asfalt yolların bile durumu ortada bırak tali yolu. acaba tam anlamıyla slick değilde, daha ince ve yumuşak bir mtb lastik alıp bu işi bitirsemmi bilemiyorum. bnm lastik bu ve cidden asfalt dışında inanılmaz rahat ama fotodanda görüldüğü gibi lastik çok kalın.  Rubena flash 26x1.75 darbeye dirençli mtb yol lastiği yardım lütfen

• quote:

Ben şehiriçi kullanacağım arkadaş herhalde arazide kullanmış :))

hocam sen şehiriçi kullan bu lastiği hayırlı olsun şimdiden. sanırım bu vatandaşta benim gibi bozuk yollarda takılıyor. bana uygun olmadığı kesin.
  • ongucetin O kullanıcısına yanıt
    Yalnız arkadaş 2013 te yazmış yorumu belki düzelmiştir :) dediğim gibi deneyimlerimi burda paylaşacağım ;)

• ongucetin O kullanıcısına yanıt
    Kısa turlardan kastım günlük 70-80 km. Fotoğraftaki lastik cidden çok kalın, asfaltta nasıl kullanıyorsun onu :D yumuşak bir mtb lastiği almaktansa 1.75 ler işinizi görecektir diye düşünüyorum. Sonuçta darbeyi absorbe eden temel kısım maşa. Lastiğin arazide kullanımında önemli olan kısım dayanıklılığı. Flash de bu konuda çok kötü değil. Yine de içinize sinmediyse daha dayanıklı ama 1.75 bir lastik kullanabilirsiniz. 1.90 ve üstü cidden kullanımı çok zorlaştıracak.

• kpt_kagan kullanıcısına yanıt
    Beklemedeyim

• Mighty Mack kullanıcısına yanıt
    Flashtan ziyade biraz paraya kıyıp, üst sınıflardan 26x1.75 bişeyler bakıcam. 2.0'da olabilir bilemiyorum. Kafam ciddi karısık

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.