Şimdi Ara

Rüyada Acı Çektiğimizde Neden Gerçekmiş Gibi O Acıyı Hissederiz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
16.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Orcunsau

Bir kaç defa rüyamda vurulduğumu gördüm. Özellikle bir keresinde kafamdan vurulduğumu gördüm rüyamda o anda acayip bir acı oldu kafamda... Gerçeği nasıl bilemiyorum ama böyleyse feci birşeydi..

Aynen, şiddetli baş ağrısı gibi bir şey oluyor.
  • Ben rüyalarım hep ilginç oluyo özellike dikkat ediyorum ben sabaha kdr oturup öğlende 2 den aşşa kalkmayan biriyim şimdilik

Genelde dikkat ediyorum rüyaları ben gece pek görmem gündüz görüyorum bazen uyanıyorum bişey düşünüyorum anında canlı film gibi görmeye başlıyorum..

Geçenlerde bi rüya gördüm olamz böle bişey bi kız vaar biizim mahallede o kdr mi güzel olur insan.aynı manken ya tv ye çıkart derler bu hangi manken acaba onu gördüm işte bize geldik felan bana caner nasilsin felan diyo bende içiyorum sonra bi bakıyorum yatakdayız.olanüstü bişey dokunuyorum felan aynı gerçek gibi sonra başlıyoruz olaya felan ya diyorum neden ben bende senden etkileniyodum felan diyo olay gerçekden daha iyi zevk veriyo.orda tam bitti olay bi uyandım bitmişim ben

• quote:

Orjinalden alıntı: CaNeRR

Ben rüyalarım hep ilginç oluyo özellike dikkat ediyorum ben sabaha kdr oturup öğlende 2 den aşşa kalkmayan biriyim şimdilik

Genelde dikkat ediyorum rüyaları ben gece pek görmem gündüz görüyorum bazen uyanıyorum bişey düşünüyorum anında canlı film gibi görmeye başlıyorum..

Geçenlerde bi rüya gördüm olamz böle bişey bi kız vaar biizim mahallede o kdr mi güzel olur insan.aynı manken ya tv ye çıkart derler bu hangi manken acaba onu gördüm işte bize geldik felan bana caner nasilsin felan diyo bende içiyorum sonra bi bakıyorum yatakdayız.olanüstü bişey dokunuyorum felan aynı gerçek gibi sonra başlıyoruz olaya felan ya diyorum neden ben bende senden etkileniyodum felan diyo olay gerçekden daha iyi zevk veriyo.orda tam bitti olay bi uyandım bitmişim ben

• quote:

Orjinalden alıntı: Orcunsau

quote:

Orjinalden alıntı: aimar

bence diyelim vurulduk, gerçekte vurulduğumuzda yaşadığımız korkuyu, paniği tamamıyla hissediyoruz. ama fiziksel acıyı hissettiğimizi düşünmüyorum. acı yaşadığımızı sanıyo olabiliriz beyin şartlandığı için.

bence böyle ama tamamen sallıyorum.

Çok defa rüyamda vurulduğumu gördüm. Yukarıda yazdığım sadece birisiydi. Fiziksel olarak hissediyorsun acıyı. Hatta çok defa sanki vurulduğum yerde böyle sanki kan akıyormuş gibi sıcaklığını hissediyordum...

ilginç. ben de defalarca düştüğümü gördüm inanılmaz korkuyodum, uyandığımda da terlemiş oluyodum ama düştüğümde acı hissetmeden uyanıyodum.

bilimsel bi açıklama yok mu bu konu hakkında?

• quote:

Orjinalden alıntı: Piêr Dé Sans

en kötüsü rüyada düştüğünü görmek

aynen dün demır bı cubuga tutunuodum ulan bı dustum tam o anda uyandım yatakta 3.5 atıom
  • küçükken rüyamda sırtımı bi koyun ısırmıştı aynı ısırmış gibi oldu bi kalktım etrafımda kimse yok o zaman kim ısırdı la beni
  • Lisedeyken bir hocamız, bir konu anlatmıştı ( yanlış hatırlamıyorsam psikoloji dersi idi )

Çobanın birisi sürüsünü otlatırken ağacın gölgesinde ağaca yaslanıp uyuyakalmış. Rüyasında sağ elinde bir gül tutuyormuş ama gülün dikeni eline batıp acıtıyormuş, gülü sol eli ile tutup sağ elinden aldığı zaman bu seferde dikenleri sol eline batıyormuş ve elleri kanamaya başlamış. Yani gülü bir elinden diğerine sürekli değiştiriyormuş acıdığından dolayı Hangi eline alsa o eline diken batar, acımaya başlarmış.

Acını şiddeti artmaya başladığında çoban irkilerek uyanıyor ve birde bakıyorki elinde akrepe benzer bir böcek ve elleri kan içinde. Meğerse ; gerçek alemde böcek elini ısırdıkça bir elinden diğerine aktarıp duruyormuş ve böcek çobanın ellerini ısıra ısıra kan içinde bırakmış. Ve gerçekte yaşamış olduğu bu olay rüyasına gül olarak yansımış.

Yuakarıda bir arkadaşın da dediği gibi ; Bence de gerçekte çekmiş olduğumuz acı, bilinçaltına yansıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: dainesee

Lisedeyken bir hocamız, bir konu anlatmıştı ( yanlış hatırlamıyorsam psikoloji dersi idi )

Çobanın birisi sürüsünü otlatırken ağacın gölgesinde ağaca yaslanıp uyuyakalmış. Rüyasında sağ elinde bir gül tutuyormuş ama gülün dikeni eline batıp acıtıyormuş, gülü sol eli ile tutup sağ elinden aldığı zaman bu seferde dikenleri sol eline batıyormuş ve elleri kanamaya başlamış. Yani gülü bir elinden diğerine sürekli değiştiriyormuş acıdığından dolayı Hangi eline alsa o eline diken batar, acımaya başlarmış.

Acını şiddeti artmaya başladığında çoban irkilerek uyanıyor ve birde bakıyorki elinde akrepe benzer bir böcek ve elleri kan içinde. Meğerse ; gerçek alemde böcek elini ısırdıkça bir elinden diğerine aktarıp duruyormuş ve böcek çobanın ellerini ısıra ısıra kan içinde bırakmış. Ve gerçekte yaşamış olduğu bu olay rüyasına gül olarak yansımış.

Yuakarıda bir arkadaşın da dediği gibi ; Bence de gerçekte çekmiş olduğumuz acı, bilinçaltına yansıyor.

Çok güzel bir örnek.

• dün gecek olum bıcakla kesiliodu ruyamda sabah uyandım hiç birşey yok ama oglene kadar kolum cok kotu acıdı....

rüya işleri ilginc baya ....
  • Akşama doğru arkadaşımla tartıştım (kız) sonra uyudum rüyamda onu sinemaya götürüyom sonra cs kapışıyoruz sonrada başka arkadaşlarımızla buluşup yürüyüp sohbet ediyoruz bite bite evde bitiyor sonra evden gidiyor sonra uyandım zaten

bu neyden kaynaklanıyor peki??
  • quote:

Orjinalden alıntı: reçel_yapan_arı

quote:

aynen dün demır bı cubuga tutunuodum ulan bı dustum tam o anda uyandım yatakta 3.5 atıom

5-6 Ay Önce Dün Gibi Hatırlıyorum bir araba var çok hızlı kullanıyorum işte önümü zor görüyorum birden bir çukur kocaman bi yarık Arabayla uçtum aşağıya sanki gerçekten uçuyorum. anı yaşadım resmen çok korktum o an rüyamda uyandıktan sonra çok süper bi his olduğunu anladım bidaha görmek isterdin öyle düşmeyi.

Ha bi keresindede damdan atlıyorum 2-3 sene oldu aynı rüyayı 2 kez gördüm. bizim binanın damından atlıyorum sürekli birşeyler deniyorum orda düşüyorum felan çok güzel bi his gerçekten :D

• quote:

Bence rüyada düştüğünü görmek gayet güzel bir duygu.

Rüyamda çok defa öldüğümü de hatırlıyorum, ve gerçek hayattaki bir acı gibi olmasa da acı hissettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SSH -- 8 Mayıs 2009; 16:11:18 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: K-orn

ben bi kere rüyamda yüksek bi gökdelenden düşmüştüm. Size şöyle söylüyeyim yere düşünce acı fln hissetmedim ama düşerken aşırı derece adrenalin salgıladığımı hissettim ve uyandığımda resmen kanter içinde olmuş kalbim aşırı derecede hızlı atıodu manyak bi duyguydu sanırım bangicamping havasını yaşadım

Dostum bildiğim kadarıyla rüyanda yere düşmenden uyanırsın.

• quote:

Orjinalden alıntı: FoxitcL

5-6 Ay Önce Dün Gibi Hatırlıyorum bir araba var çok hızlı kullanıyorum işte önümü zor görüyorum birden bir çukur kocaman bi yarık Arabayla uçtum aşağıya sanki gerçekten uçuyorum. anı yaşadım resmen çok korktum o an rüyamda uyandıktan sonra çok süper bi his olduğunu anladım bidaha görmek isterdin öyle düşmeyi.

O rüyayı ben çok sık görürüm. Aynı şekilde arabayı çok hızlı kullanırken, birden kocaman bir çukura araba uçuyor, resmen süzülüyorum aşağıya doğru.... Tam o esnada uayanıyorum.

Not ; Kendi arabam, kırmızı doğan slx olmasına rağmen, rüyamda kullandığım araba her defasında beyaz şahin oluyor.

Son bir yıl içinde belki 6 - 7 defa aynı rüyayı görmüşümdür ve hepsinde de beyaz şahin. Ne iştir anlamadım gitti.

• duyduğuma göre; eğer rüyanda ölüyorsan, gerçek hayatta da ölüyorsunuş
  • valla bende rüyada zevk aldııgmda gerçekmiş gibi yaşarım bunlar birbirlerini nötürlerler
  • Rüyada B.şaldiğin Zaman Uyaninca da Bi Islaklık Olmuyo mu ? Ayni Mantik
  • ben rüyada kötü bir şey olduğunda, "aman nasısla rüyas uyanıcam birazdan bir şey olmaz" diyebiliyorum,yani rüyada olduğumun farkında oluyorum her zaman
  • ben cogunlukla coook yuksek bi yerden dusuyorum aşşagı ve son anda kurtuluyorum gercekten dehşet verici bir an muthiş bi adrenalin bide bazı ruyalarım cok karışık oluoy mesela guzel bi hatunla bişey yaparken(anladın sen onu) kafamı indiriyorum tekrar suratına baktıımı kadının suratı bi cizgi filim karakterine donusuyo bi cennet mahallesindeki muhtar olan o şişkonun kafasına donusuyo bi duzelio
  • quote:

Orjinalden alıntı: synaX:Lecter

duyduğuma göre; eğer rüyanda ölüyorsan, gerçek hayatta da ölüyorsunuş

Yalan o bir keresinde beni rüyamda 4 kişi odunla dövmüştü en sonunda direnemiceğimi anlayıp patates çuvalı gibi bırakmıştım kendimi sonra dövdüler dövdüler en son kafama kurşun sıktılar uyandım
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.