Şimdi Ara

Ryzen 1500x vs 1600x Tercih

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum. Kullanım amacı oyun ağırlıklı olacak. İki işlemci arasında yaklaşık 250 tl gibi fiyat farkı ve soğutucu maliyeti var. Oyun testlerinde çok farklarının olmadığını gördüm. Bu iki işlemci arasında sizce nasıl bir tercih yapılmalı. 250 tl fiyat farkına gerçekten değer mi? Bir ara çıkan phenom II X6 işlemciler gereksiz yere üretilmiş gibi oldu. Yorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

• Daha da ilerisi için düşünüyorsan 1600x alman daha mantıklı. Sonuçta 6 çekirdek 12 izlek. Ve yavaş yavaş oyun firmaları da ryzen'e destek vereceklerini açıklamaya başladılar. Çoklu çekirdek kullanımı gerektiren oyunlarda vazgeçilmez olacaktır 1600x
    Edit: Anakart olarak asus alırsan elindeki am3 am3+ uyumlu soğutucunu da kullanabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CagriErcan -- 16 Mayıs 2017; 11:43:3 >
  • 1600 alabilirsin hem sogutucu masrafin olmaz hemde daha dusuk tdpli bi islemcin olur
  • Oyun için alıyorsan özellikle günümüz oyunları için hangisini aldığın çok farketmez ama ilerisi için biraz daha rahat edeyim diyorsan 1600'ü almanı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 16 Mayıs 2017; 17:6:26 >
  • Teşekkürler. Soğutucu ihtiyacım yok . Şu an kullandığım XIGMATEK RED SCORPION var yeterli olur sanırım. Anakart için ise : ASUS PRIME B350M-A DDR4 3200+ O.C. MHz HDMI DVI M.2 AM4 almayı planlıyorum. Sanırım F/P Oranı olarak iyi bir kart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garip_dj -- 16 Mayıs 2017; 12:16:29 >
  • garip_dj kullanıcısına yanıt
    soğutucunuz anakarta uymayabilir. XIGMATEK RED SCORPION sanırım am4 sokete uyumlu değil
  • 1600 en iyi tercih
  • X islemci almamanizi oneririm. Oc landiklarinda x sizi ile arasinda neredeyse fark olmuyor ve sogutucusu yok. Ayrica fanlar daha iyi sogutsun diye sicakligi 20 derece yuksek gosteriyorlar. Kapatilabilir bir ayar mi bilmem ama. Sogutucunuz am4 uyumluysa bile yedek sogutucunuz olur ki uyumlu degildir. Am4 uyumlu olmasi icin xigmatek parça gonderiyor mu onu bir arastirin.
  • 1600 almanızı tavsiye ederim. Stok soğutucusuyla rahat rahat 3,9 Ghz'e OC'ler 1600x'ten daha güçlü bir şekilde kullanırsınız.
  • Teşekkür ederim arkadaşlar. O Halde 1600x Yerine 1600 almam çok daha mantıklı gözüküyor.
  • 1600 alın, soğutucu masrafına girmeyin. Aradaki fiyat farkını kesinlikle hak eder o zaman. Ama 1600x olunca soğutucu masrafı ile beraber aradaki farka değmez diye düşünüyorum.

Kesinlikle 1600 alın.
  • 1600 Olan işlemciye yönleniyorum o halde. Rx580 ve ASUS PRIME B350M-A DDR4 3200+ parçalar ilede sağlam bir makine olur tahminimce.
  • Ben R5 1600+B-350 MSI TOMAHAWK aldım 3.6 o.c yaptım stabil kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatkarah

Ben R5 1600+B-350 MSI TOMAHAWK aldım 3.6 o.c yaptım stabil kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim.

Hocam Asus Anakart ile MSI Anakartın arasında çok bir fark yok çipsetleride aynı. Sanırım tek fark birisinde 1 diğerinde 2 adet PCI Express olması.
  • B-350 anakartların hemen hemen hepsi birbirine denk marka takıntısı yok bende görüntüsü hoş ve güzel olduğu için TOMAHAWK aldım.B-350 almasaydım kesinlikle gigabyte x370 gaming K-5 alacaktım.
  • 1600 + oc
  • R1600
    950 tl
    65w
    3.2 ghz turbo ile 3.6
    soğutucu ile geliyor
    tüm çekirdek testlerinde ortalama %4 yavaş
    Genel benchmarklarda %5 daha yavaş
    Dünya genelinde satış ortalaması daha yüksek ve daha popüler
    Ayrıca alacağınız B350 kart ile yüksek OC değerleri beklemeyin

R1600X
    1100 tl
    95w
    soğutucusuz çıkıyor
    3.6ghz turbo ile 4.1 iyi x370 kartlar ve iyi bir soğutucu ile 4.2-4.3 arası deniyor.
    Tüm çekirdek testlerinde %4 daha hızlı
    Genel benchmarklarda %5 daha hızlı
    Dünya genelinde satışı ve popülerliği 1600'e göre daha düşük

Ben olsam;
    1600 daha iyi görünse de aklımda hep 1600x kalır.( 150 tl için bu düşünce ile uyuyamam, rahatsız olurum
    Ama her sene, ben sistem değiştiririm diyorsanız 1600 iyidir.

not: soğutucunuz iyiymiş. 5 usd satılan bir aparat ile am4 kartlara uyumlu hale geleceği söyleniyor forumda.

Güzel alış verişler dilerim.

• soğutucun varsa 1600x al
  • 1600 Siparişi verdik bakalım hayırlısı.
  • 1600 al kesinlikle. Stok soğutucuyla 3,9 Ghz OC garanti. 1600x artı sıvı soğutma alsan 4,1 Ghz göreceksin en fazla. O yüzden 1600x'e hiç gerek yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.