Şimdi Ara

RYZEN CPU Vatan Bilgisayara geldi , ÖN SİPARİŞ AÇİLDI ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
612
Cevap
6
Favori
40.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    RYZEN CPU Vatan Bilgisayara geldi , ÖN SİPARİŞ AÇİLDI !
  • İntelden şaşmayın bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: prosecutor

İntelden şaşmayın bence.

Aynen, 6900k performansını 500 dolar yerine 1000 dolardan almaya devam etmek için siz de var mısınız?
  • 4-kanal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

quote:

Orijinalden alıntı: prosecutor

İntelden şaşmayın bence.

Aynen, 6900k performansını 500 dolar yerine 1000 dolardan almaya devam etmek için siz de var mısınız?

herkes 500 dolarlık işlemci alıyor çünkü. doğru.
  • r0ket kullanıcısına yanıt
    %99 500 dolardan ucuz işlemci kullanıyor, o zaman herkes 499 dolarlık işlemci alsın.
  • prosecutor kullanıcısına yanıt
    Bu nasıl bir kafa yapısı? Hakikaten ağzım açık kaldı.
  • İntel 7700k da kıçı kırık soğutma bile vermezken amd wraith soğutucu veriyor hemde daha ucuza aman yarabbi amd ara beni yiğidim !
  • hepiniz forumda olağanüstü bilgili ve her biriniz işlemci alanında pik yapmış mühendisler olduğunuz için her konuda haklısınız. "nasıl ya 1700x 7700k nın rakibimi yazmış dur şunun sülalesini bi belliyim süper zekamla" diyerek harika bir iş ortaya koymuşsunuz. öptüm.

kendinizi süper zeka gibi göstermeye çalışmak yerine azıcık insan olsanız ne güzel olacak lan valla.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Dual channel ve quad channel arasında PC kullanıcılarının %99,9'u için pratikte elle tutulur fark yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calimocho

İntel 7700k da kıçı kırık soğutma bile vermezken amd wraith soğutucu veriyor hemde daha ucuza aman yarabbi amd ara beni yiğidim !

yav neyin daha ucuzu körmüsünüz yoksa hakikaten herkes sadece gidip 1800x mi alacak burada

1800x in kıyaslandığı 1000 dolarlık işlemciş haricinde hiç bir işlemcisi intelden daha ucuz değil. ayrıca amd soğutucu vermiyor parasıyla satıyor. ohoooo
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Oyun için alacak olanlar, oyun testlerini görmeden ön sipariş vermesin.

Oyun için alacak olanlar Mart ayında beklemeye devam etsin bence. 1700'ün fiyatına bakınca 7700k'nın fiyatının kırılacağını düşünüyorum. 6900k falan düşürülmeyecek kadar saçma bir fiyatta. Skylake-X'de daha uygun fiyatlı işlemciler gelir. Var ol AMD.
  • Faustus F kullanıcısına yanıt
    sen yanlış anlamışsın o arkadaş amd nin direk üretim tesislerinde çalışan bir mühendis olduğu için ve hatta çindeki süper bilgisayarların üretiminde görev alacağından o konuları çok iyi biliyor. yoksa normal bir pc kullanıcısı olabilirmi hiç
  • @Calimocho

İkisi de overclock olabilen modelde soğutucu vermiyor. 1800x ve 1700x modelinde yok mesela.
  • O değil de biri de çıkıp dememiş ki 1500/1400x /1300 ler ne zaman gelecek?

Sanırsın herkes 8c 16t işlemci kullanıyor.Ne gereği var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD athlon, fx serilerini kullandım fx serisi cöp cıktılar fp ürünleriydi daha sonra intel 4770k aldım 3 yıldır kullanıyorum bir sıkıntım yok işlemcimle 4.5 stabil kullanıyorum 3 yıldır her oyunada yetiyor 6. nesil 7.nesil görünce gerek duymadım degiştirmeye AMD eski bir amd kullanıcı olarak amd ryzen serisi işlemcileri merak ile bekliyorum bende almak için acele etmiuorum bir çok teknoloji sitesine gelir 1600x ile 1800x kadar olan işlemcilerin tüm oyun perfonmaslarına baktıktan sonra kararımı vericem şuan benim için erken almak bekleyip göreceğiz Anakart kısmına gelirse GA-AX370-Gaming K7 ve k5 serisi diyer anakartlardan alınası daha çaf çaflı olmuş rgb vs faz sayısına bakarsak ise asrock taichi güzel ürüne benziyor bilgisayarını rgb çümbüşüne dönüştürmek istiyorlarsa gigaserisi çok güzel duruyor herkeze slm kavga etmeyi kesin bence arkadaşlar kendi aranızda hep birlikte bekleyip görelim şurda son 10 gün kaldı :) Herkeze hayırlı forumlar.

RYZEN CPU Vatan Bilgisayara geldi , ÖN SİPARİŞ AÇİLDI !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jin_paci -- 22 Şubat 2017; 23:31:22 >

• r0ket kullanıcısına yanıt
    Valla benim Los Encılıs'ta tanıdığım var. Insider trading yapıyorum. Maksat dostlar alışverişte görsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevket861

O değil de biri de çıkıp dememiş ki 1500/1400x /1300 ler ne zaman gelecek?

Belli değil, muhtemelen mart içinde yukardan aşağı doğru çıkmaya başlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevket861

O değil de biri de çıkıp dememiş ki 1500/1400x /1300 ler ne zaman gelecek?

Mayıs başı diye gördüm redditte belli olmaz hazirana kayabilir ama asıl satacaklar r5 r3ler olacak. Bu gövde gösterisi.
  • şimdi erdi özüağ ın yazdığı haberden alıntı yapıyorum.

quote:

Pek çoğunuz oyun performansını da merak ediyorsunuz diye düşünüyorum, canlı bir demo yapan AMD, Sniper Elite 4 oyununda Ryzen R7 1700 ve Core i7-7700K'yı karşılaştırırken, gerçek zamanlı FPS değerleri benzer sonuca işareti ediyordu. Peki ya diğer uygulamalarda durum nedir derseniz, örneğin video düzenlemeye bakalım çünkü artık hayatımız video, pek çok kişinin Youtube kanalı var ve çektiği videoları yüklemeden önce güzelce düzenlemek istiyor. AMD, video dönüştürme üzerine Handbrake testi gerçekleştirdi ve Ryzen R7 1700, Core i7-7700K'dan 10 saniye önce testi bitirmeyi başardı. Fiyatı ise 329 dolar olacak, yani Core i7-7700K'nın şu anki fiyatından 10 ila 20 dolar arası daha ucuz.

bu sonuçtan bana göre; ryzen 1700 intel 7700k ile benzer potansiyelde bir işlemci. herhangi bir ezme, geride bırakma söz konusu değil. hatta muhtemelen son kullanıcı testlerinde 7700k nın gerisinde kalacağından eminim. o yüzden sırf amd 1700ü 7700k nın karşısına koydu diye rakibi olduğunu düşünmüyorum. 7700k yı ezen geçen 1700x işlemcisi gerçek manadaki rakibi. 7700k mı 1700 mü diye sormak fazlasıyla saçma yani birebir karşılaştırmanın manasızlığı çok açık. bize vaadedilen neydi? daha fazla performans daha ucuz fiyat! nerede peki? sadece 1800x de mevcut birebir karşılatırmada. diğer türlü al aynısını bende yaptım demek gibi bir şey bu.

süper zekalı mühendisleri tenzih ediyorum. go go go

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.