Şimdi Ara

RYZEN CPU Vatan Bilgisayara geldi , ÖN SİPARİŞ AÇİLDI ! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
612
Cevap
6
Favori
40.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam fanboyları anlamak zor

şuan intel dese ki apu gibi sistem yaptım

amd fiyatına hatta ucuza daha iyi oyun performansı vericem dual graphic gibi harici kart desteği sunucam programlarda amd'yi geçicem

gider intel alırım

cebime en uygun fiyat performansı seçiyorum

keşke param olsa araba fiyatına kasa yapsam 4tb ssd çift 1080 kart

bana amd gibi performansta üzmeyecek fiyatta düzmeyecek sistem lazım

elimdeki apuyu satıcam zen apu çıkınca hemde ram parasına vericem bi çıksın kerata

tabii aklımı r5 1600x çeliyo yanında wraith ile verse alırım gibi

tabii intelin alelacele %bilmemkaç performans artışlı yeni neslinin fiyatı zenden ucuz olur bakarız anakart fiyatlarınada intel alırız belli olmaz

hele zen gelsin görelim

fanboyluğa gerek yok, rekabet cebime yansısın yeter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TormentedSoul kullanıcısına yanıt
    Asil fanboyluk sen yapiyordun biraderim suan intel'den cok daha ucuz daha guclu islemci varken sen gidip intel alirim diyorsun Ryzen varken intel alinir mi tabi intel yeni mimariye gecerse Ryzen'leri gecer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sertan-57 -- 23 Şubat 2017; 0:55:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

En ucuz OC yapılabilecek işlemci+anakart kombinasyonu 2270TL tutuyor. Üstüne DDR4 ram alınacak, 2700-2800 olacak. Öküz alırım o paraya. Ben 2600K'yı bir temizleyeyim, daha uzun bir süre beraberiz anlaşılan

ahahaha bendede 2600k var daha ne kadar götürür bilmem bide gtx460 emekli edip gtx960 çaktım bakalım ne kadar daha sömürücez bu fiyatlarla yeni makina toplamak zor

• X8 8350 yi zamaninda 450 tl ye aldim simdi 850 tl iyi yatirim 🙄🙄🙄

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir arkadaş Erdi'nin arkadaşı nasıl rezil ettiğini merak etmiş,aha beğenmediği Erdi'nin mesajı ve kapağı:

RYZEN CPU Vatan Bilgisayara geldi , ÖN SİPARİŞ AÇİLDI !
  • daha bu hafta i5 li sistem topladım şu fiyatları görünce pekde üzülmedim açıkcası
  • quote:

Orijinalden alıntı: PomPom

daha bu hafta i5 li sistem topladım şu fiyatları görünce pekde üzülmedim açıkcası

dalga geçiyorsun sanırım
  • PomPom kullanıcısına yanıt
    O fiyatlarını gördüğün ürünlerin performansı ülkemizde 4500 Tl ye satılan intelin 6900k işlemcisinden yüksek.

Gerçekden yazık gidip 4/4 çekirdekli uyduruk işlemcilere 1000-1500 TL verenlere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 23 Şubat 2017; 1:30:57 >
  • Tek avantajı anakartları daha ucuz sanki, yoksa o fiyatları verdikten sonra neden İntel'i tercih etmeyelim ki?
  • amd kendi ayağına sıktı
  • Valla fiyatlar cok iyi. Birileri amdyi as evi sandi. Bedava yemek mi dagitsin? Almaniz icin para mi teklif etsin size?

• WARTIME kullanıcısına yanıt
    Sabahtan beri yorumları okuyorum. Fanboy değilsen zeka geriliği var sende bu yüzden de dalga geçmekte istemiyorum özrün olduğu için. Anakartı amd mi üretiyor? Yoksa Asus, Msi Asrock vb gibi anakart üreticileri mi? AMD'de şuan güncel teknolojileri destekledi işlemcileri ile. Bu da kart üreticileri için ek masraf demek. O zaman bunları amd desteklemeseydi fiyatları am3+ gibi uygun olurdu.
    Sabahtan beri yok 7700k oyunlarda tokat manyağı yapar. Yok tek çekirdek gücünde içinden geçer. Öncelikle saat hızları yüksek olduğu için zaten 7700k daha iyi performans verir çoklu çekirdek desteklemeyen oyunlarda. Ayrıca neden 4 çekirdekli işlemciye karşı 8 çekirdek konumlandırdı diye sabahtan beri yazıyorsun. Adam r7 1700 gibi bir işlemciyi 329 dolardan çıkardı. 7700k ise 350 dolar ve bunla kıyaslıyor fiyatları yakın olduğundan çünkü daha performans olarak rakibi olan r5 ve r3 serilerini çıkarmadı piyasaya. Ayrıca Linus bugün gösterdi i7 7700k ile 4k stream yaparken amd'nin daha önce gösterdiği gibi performans olarak kıvrandığını kanıtladı. 1700 ise "dayı bir de handbreak çalıştır render alayım" dercesine akıcı oynatıyor. BF1 de fps olarak 6900k'yı da geçtiği gözüküyor. Artık insanlar internet üzerinden yayın yapmaya başladılar. Çoğu yayıncı (sponsorları yoksa) i5 ya da i7 7700, 6700, 4790k kullanıyor ve youtube yayınlamak için videolar hazırlıyor. Bunun içinde render alması gerek kısa sürede.
    Bu çıkarımlara rağmen nasıl bir mantık sendeki cidden seni tanımak istiyorum yiğidim ya da engellemek istiyorum tam emin değilim. AMD yokken piyasada intel tekeli yüzünden %5 performans artışları ile belki %500 kar koyarak ürün sattı. Demiyorsun ki Amd geri dönsün, rekabet gelsin, fiyatlar ucuzlasın. Buna göre firmalara teknolojiyi geliştirsin. Amd sempatim var ama fanboyu hiçbir zaman olmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

En ucuz OC yapılabilecek işlemci+anakart kombinasyonu 2270TL tutuyor. Üstüne DDR4 ram alınacak, 2700-2800 olacak. Öküz alırım o paraya. Ben 2600K'yı bir temizleyeyim, daha uzun bir süre beraberiz anlaşılan

3770k 4.9ghz 2020 ye kadar devam insaAllah.

• Mr.ED kullanıcısına yanıt
    '' 7700k ın tek çekirdek performansı 6950x den daha yüksek o zaman amiral gemisi 7700k olmalıdır, 6800 6900 6950 nasıl 7700k dan daha pahalı olur, sonuçda ben oyun oynuyorsam dünyada ki herkes oyun oynuyordur ve önemli olan ipc performansıdır, herkes mal bir tek ben akıllıyım''

O şahsın kafa yapısı bu. Oyun testleri çıkıncada aynen şunları yazacak;

"Hhaha ben size demiştim oyunda 7700k daha iyi" diye.

7700k denen işlemci 4.5ghz kaby lake, ryzen ise max 4.0ghz ve ipc performansı broadwell ile benzer zaten 7700k nın oyunlarda geçmesi normal, 10 milayara satılan 6950x de bu nedenle 7700k dan oyunlarda daha geride. Bu zaten doğal birşey neyin kafasında anlamadım. ( Tabiki bu Max %400 Cpu kullanan oyunlar için bu geçerli)

Şu an 4700 TL lik intel işlemci performansını 1500 TL ye alabiliyorlar ve hala yok %5 ipc farkı, z270 hero 1350 tl ye satılıken 1250 Tl ye satılan x370 hero için anakartlar çok pahalı diyor. Allah fanboy yapmasın ne deyim. %50 fiyat farkını görmeyip, %5 tek çekirdek performansına takılanlar büyük oyunu bozudunuz, helal olsun hepinize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 23 Şubat 2017; 2:30:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.ED

Sabahtan beri yorumları okuyorum. Fanboy değilsen zeka geriliği var sende bu yüzden de dalga geçmekte istemiyorum özrün olduğu için. Anakartı amd mi üretiyor? Yoksa Asus, Msi Asrock vb gibi anakart üreticileri mi? AMD'de şuan güncel teknolojileri destekledi işlemcileri ile. Bu da kart üreticileri için ek masraf demek. O zaman bunları amd desteklemeseydi fiyatları am3+ gibi uygun olurdu.
    Sabahtan beri yok 7700k oyunlarda tokat manyağı yapar. Yok tek çekirdek gücünde içinden geçer. Öncelikle saat hızları yüksek olduğu için zaten 7700k daha iyi performans verir çoklu çekirdek desteklemeyen oyunlarda. Ayrıca neden 4 çekirdekli işlemciye karşı 8 çekirdek konumlandırdı diye sabahtan beri yazıyorsun. Adam r7 1700 gibi bir işlemciyi 329 dolardan çıkardı. 7700k ise 350 dolar ve bunla kıyaslıyor fiyatları yakın olduğundan çünkü daha performans olarak rakibi olan r5 ve r3 serilerini çıkarmadı piyasaya. Ayrıca Linus bugün gösterdi i7 7700k ile 4k stream yaparken amd'nin daha önce gösterdiği gibi performans olarak kıvrandığını kanıtladı. 1700 ise "dayı bir de handbreak çalıştır render alayım" dercesine akıcı oynatıyor. BF1 de fps olarak 6900k'yı da geçtiği gözüküyor. Artık insanlar internet üzerinden yayın yapmaya başladılar. Çoğu yayıncı (sponsorları yoksa) i5 ya da i7 7700, 6700, 4790k kullanıyor ve youtube yayınlamak için videolar hazırlıyor. Bunun içinde render alması gerek kısa sürede.
    Bu çıkarımlara rağmen nasıl bir mantık sendeki cidden seni tanımak istiyorum yiğidim ya da engellemek istiyorum tam emin değilim. AMD yokken piyasada intel tekeli yüzünden %5 performans artışları ile belki %500 kar koyarak ürün sattı. Demiyorsun ki Amd geri dönsün, rekabet gelsin, fiyatlar ucuzlasın. Buna göre firmalara teknolojiyi geliştirsin. Amd sempatim var ama fanboyu hiçbir zaman olmadım.

Bırak yazmaya değmez amd olmasa i3'ü 500 dolara satar bu intel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Calimocho -- 23 Şubat 2017; 2:44:14 >

• Mr.ED kullanıcısına yanıt
    Kım demıyor ya kım demıyor sabahtan berı okuyorsun ama bosuna okumusun.Yada okudugunu anlamamamısın.Kac kere yazdım ıntelın fıyatları fahıs dıye.Amdye sempatımı ben 3000+ dan sonra kaybettım.Neden mı cunku ıntelı bızım basımıza tekel yaptı dıye.Intel ortamı bos buldu gecırdıkce gecırdı.En son 1750dolarlık cpu cıkarttı basımıza alan alır almayan almaz dedı.Iyıkı s1150 ve s1151 lı cpular cıkarttıkı sayesınde oyun oynadık bıraz pahalı oldu ama napalım.

Su forumda oyun oynayacak bırı gıdıp ne zaman 6-8 cekırdeklı ıntel cpu aldıgı gorulmus.Hem oyun hem render ıcın almıstır belkı bı kac kısı.
    Oyunlarda 7700k daha ıyı ıse ben neden gıdıp 1800x 1700x yada 6900k alıyorum bana bunun mantıgını soylesene bı once?Coklu cekırdek destegı olan oyunlara bır ornek versene bı once?Yada 7700k nın gerı kaldıgını gosteren bır oyun soylesene bı once?Ben sımdıye gore konusuyorum ılerıye yonelık konusmak gerekırse coklu cekırdek destegı gelecek olan oyun yok nereden bılıyorum konsolların yakın zamanda gelısmeyecegını bıldıgım ıcın.En az 2 senesı var onlarında.

Ben neden 7700k ıle 100fps ıle oynamak varken 6900k veya 1800x ıle 80fps oynayım neden ya bır soylesene?

Sızın kıyaslamanızı anlıyorum 6900k ıle 1800x oyunlarda aynı ve yarı fıyatına dıyorsunuzda ben neden 6900k ıle oyun oynuyorum onu soylemıyorsunuz?Neden 6900k ya 1000 dolar verıyorum neden anakartına 1500tl verıyorum neden 7700k lı sıstem kurmuyorum.

Amd ve ıntel 8 cekırdeklı cpu cıkarttı dıye oyunlarda 8cekırdek 16thread mı kullanacak hemen.Ona bakarsak bulldozer 8cekırdek ıle geldı hala 8 cekırdegını kullanan oyun goremedık yıllardır.

100 kere yazdım usanmadan yıne yazıyorum 5820k 6800k 6850k 6900k 6950x oyun ıcın hıcbır zaman tavsıye edılmedı bu forumda.Sımdı ne olduda ryzen gelınce bır anda 6900k oyun ıcın yapılmıs oldu.
    Bu cpuları alanlar render,photoshop,3dmax gıbı yazılımlar ıcın aldı.Oyun ıcın kımse tavsıye etmedı.Zaten bunların cıkıs amacı oyun degıl o yuzdende daha pahalılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARTIME -- 23 Şubat 2017; 3:33:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sertan-57

Cok guzel soru kardesim benim simdi Ryzen'nin anakartlari neden pahali cunku Ryzen islemciler cok guclu oldugu icin anakartlar olsun chipsetler olsun Ryzen mimarisine gore yapiliyor mimari ne kadar iyi olursa anakart o kadar hizli olur o kadar pahali olur bir cok ozelligi olur anakarti anakart yapan islemci mimarisidir cunku AM3+ cop anakartlari cok ucuzdu cok kotuydu neden cok ucuzdu cunku Bulldozer mimarisi zayifti hatayliydi anakartlari ve chipsetleri ondan cok kotuydu simdi ise AM3+ ile AM4'u kiyaslarsak aralarinda cok cok cok fark var performans olsun seviye olsun ozellik olsun bu hep boyleydi.

Performans farkı varda 10 kat fark mı var benim kafam basmıyor.

2012 mayısında fx 8150 yi 220 , Am3+ gigabyte xl anakartımı toplamda 470 Tl ye mal ettim.

O zamanin dönemine göre omg wtf gibi bir şeydi.

Bu dönemle kıyaslayıp aynı ayarda bi sistem 2 bin tl 2.5 bin tl ye geliyor sadece anakart işlemci ikilisi.

Yemişim performansını 5 kat fark ne var arada.

Neyse zamanın oc şampiyonu fx 8150 ile yola devam

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Sen hala 4700tl lık performansı 1500tl ye mal edıyorlar neyın kafasında de.Oturup 7/24 cınebench kasıp vay be 4700tl lık ıslemcıyı nasıl gectım dıye boburlenırsın artık

7700k denen işlemci 4.5ghz kaby lake, ryzen ise max 4.0ghz ve ipc performansı broadwell ile benzer zaten 7700k nın oyunlarda geçmesi normal, 10 milayara satılan 6950x de bu nedenle 7700k dan oyunlarda daha geride. Bu zaten doğal birşey neyin kafasında anlamadım.

Bunu anladıysan eger hala neyın kafasında demen cok ılgınc degıl mı?Ben yuksek perf. ıstıyorum kardesım 1800x 7700k dan daha yuksek perf. versın fıyatını 3000tl yapsın yıne alalım.100fps almak varken nıye 80fps alayım?
    Bu forumda kac kısı render yapıyor kı?

%50 fiyat farkını görmeyip, %5 tek çekirdek performansına takılanlar büyük oyunu bozudunuz, helal olsun hepinize.

Sen hala 6900k derdındesın aynı fıyata 1700x lı ve 7700k lı sıstem alabılıyorsun + 7700k asıl onemlı olan konuda yanı oyunlarda daha yuksek perf. verıyor ve vermeye devam edecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARTIME -- 23 Şubat 2017; 3:23:2 >

• Şimidiye kadar yapılan oyun testlerinin hepsinde Amd önde. 7700k ile 1700 Dota testi yapılmış 1700 önde (Dota testi canlı yayın olarak yapıldı 7700k kasılıyordu ama 1700'de yağ gibi akıyordu), Battlefield 1 önde, Sniper Elite 4 önde. Diğerleri çıkınca da bakarız, ne ispatlamaya çalışıyorsun? Görende sanacak ki 7700k 6900k'ys her oyunda 20 fps fark atmış da gelmiş burada oyun performansı diyor.

• Her oyunda atmıyor farkı ama attıgı oyunlar yok degıl.gta 5 ,farcry prımal ,wıtcher 3, rıse of the tomb raıder, ashes of sıngularıty, crysıs 3 gıbı oyunlarda 7700k 6900k ya farkı koymus hemde baya koymustu.Ikısıde 4.5ghz calısıyordu.5ghz ye oc lesen 7700k yı fark ıyıce acılacak.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.