Şimdi Ara

RYZEN CPU Vatan Bilgisayara geldi , ÖN SİPARİŞ AÇİLDI ! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
612
Cevap
6
Favori
40.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zaten almayacaktı.
  • @r0ket
    Asus fiyatları yüksek oluyor diğer markalara göre. Türkiye'de yüksek fiyat politikası güdüyor Asus efendi. Mesela en ucuz Z270 Asus kart 850 Lira ASUS Prime Z270-A

MSI'a bakıyorsun en ucuz Z270 MSI Z270-A PRO 567 Lira. Gigabyte'a bakıyorsun 570 Lira Gigabyte Z270-HD3

Daha uygun X370 modeller gelecektir diye düşünüyorum. Giga, MSI ve özellikle ASRock'dan.
  • AMD uygun fiyat vermiş. Anakartlarda olması gerektiği gibi. Bundan daha ucuzunu beklemek neyse fiyat kırılır demek anlayamadığım şeyler.
  • " AM4 anakartlar x99 karar pahali olmasada onla ayni seviye ve ayni performanso veren anakartlara sahip artik" tabi kesin öyledir

bende amerika başkanıyım hemde sarışın. kafan güzelmiş hayırlı olsun.
  • wolwes kullanıcısına yanıt
    1730 Lira ediyor yine. Resmi çıkış fiyatı olan 399'dan hesap edersen. KDV + kargoyla 1730 Lira ediyor. Şimdiki 3.60 olan kur ile.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    2016 uyesıyım ondan hersey hakkında bılgım var dımı.Bende sana bunu anlatmaya calısıyorum ıntel hero 1350tl ıse amd heronun 675tl olması lazımdı.Nıye mı 1000 dolar ya 6900k 1800x de 500 dolar ya ee ankartlarda nıye yarı fıyat yok.Sırf cpu alıp klavyeye mı takacaz cpu yu?

Bastı mı su an bence bıraz gayret et basacak.
  • r0ket kullanıcısına yanıt
    Sarışınlar Homo Neanderthalensis'ten gelir. İstersen hangimizin kafası güzel sen söyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

@r0ket
    Asus fiyatları yüksek oluyor diğer markalara göre. Türkiye'de yüksek fiyat politikası güdüyor Asus efendi. Mesela en ucuz Z270 Asus kart 850 Lira ASUS Prime Z270-A

MSI'a bakıyorsun en ucuz Z270 MSI Z270-A PRO 567 Lira. Gigabyte'a bakıyorsun 570 Lira Gigabyte Z270-HD3

Daha uygun X370 modeller gelecektir diye düşünüyorum. Giga, MSI ve özellikle ASRock'dan.

teşekkür ederim cevap için haklısın o konuda asus yüksekten uçuyor. umarım anakart+ram+işlemci 3 lüsünü vaat ettikleri gibi fiyat/performasn ekseninde alabiliriz yoksa bunca bekleyiş hikaye olacak.

tabi bazıları direk 1800x işlemci ve x99 ayarında anakartlarla fiyat umursamaksızın sistem dizecek ama olsun bizde bişiler yapacaz.

• Fx8150 kullanıyorum uzun bir süredir. Çıkmadan önce aynen şimdiki gibi fırtına koparmıştı amd. Şunu gördüm amd işlemcidede ekran kartındada intelin i5 leri veya nvidia nın 1050-1060 serileri seviyelerine ancak çıkabiliyor. İçinden çıkan fan çok sesli olduğu için kullanılacak gibi değil. Ama maddi imkanı kısıtlı olanlar için en üst modelini aldım rahatlığını yaşamak için birebir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • wolwes kullanıcısına yanıt
    Oyun performansı da iyi olursa, R7'lerden en alınası düz 1700 olur.
  • Fiyatlardan yakınan arkadaşların ya dolar kurundan haberleri yok ya da mağaradan yeni çıktılar. 2015 başında x99deluxe anakartı dolar 2.30 civarıyken yaklaşık 1250tlye aldım. Dolar 3.6ken neyi tartışıyorsunuz? 6900k en ucuz 5bin tl eli yüzü düzgün bi x99 kart (2yılı dolmuş) 2bin civarı. Adamlar daha ne yapsın insaf.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • r0ket kullanıcısına yanıt
    Simdi aslan kardesim bu sana gore boyle olabilir bilmemen dogal bunuda ogretmek bana dustu anakarti anakart yapan islemcidir bunu cok iyi bilirim islemci olmadan anakart bir hictir ASUS MSI GIGABYTE Asrock Biostar gibi firmalar kendi kafalarina gore anakart yapamazlar islemci mimarisine gore anakart yapiyorlar islemci ne kadar iyi olursa anakart'ta o kadar iyi olur Ryzen islemci cok guclu oldugu icin cok iyi anakart urebilmisler Ryzen'nin Core'larin gucune gore anakart yapiliyor sen ne saniyorsun Ryzen islemci cok guclu oldugu icin anakartlari o kadar guclu oluyor ve cok hizli oluyor bir cok ozelligede sahip oluyor bu islemciyle alakali birsey zaten anakart chipseti'de ayni sekil islemci mimarisine gore tasarlaniyor suan AM3+ cop anakartlari AM4'le daglar kadar fark var bu inanilmaz bir fark artik intel'in AMD versiyonu anakartlari gorucez Z170-Z270 ile x99'un arasinda %5 seviye farki var performans farki var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sertan-57 -- 23 Şubat 2017; 0:22:54 >
  • ortalık karışmış

intel sahibi arkadaşlar

niye dert ediyosunuz ki

amd güçlenirse

intel ucuzlar

siz yine gidin intel alın

sevineceğinize kötülüyorsunuz...

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    AMD'nin anakartlari kol gibi guzelmiymis dedin ya fanboyluk yapma AMD'lerin anakartlari kol gibi guzel o anakart kotu olsa adam niye 1.250 TL para istesin sen bunu anliyamazsin kabul edemezsin yediremezsin AMD'nin anakartlarinin guzel olmasinin sebebi sudur bunu bir arkadasa anlattim sanada anlatiyorum iyilikle guzellikle anlatiyorum anakart firmalari kendi kafasina gore anakart uretemez anakart islemci mimarisine gore uretilir chipset'te islemci mimarisine gore uretilir dedigin AMD'nin anakarti neden 1.250 TL sana cevabini soyluyorum cunku Ryzen islemci cok guclu oldugu icin Ryzen'nin mimarisine gore yapiliyor anakart chipseti'de mimarisine gore yapiliyor Ryzen'nin mimarisine gore uretildigi icin AM3+ cop anakartlara gore cok pahali olmus ona cok gore guzel olmus farkindaysan AM3+ ile AM4 arasimda daglar kadar fark var arada cok cok cok fark var AM3+ gercekten cok kotu anakartlardi kol gibi guzel degil simdi suan farkindaysan AM4 anakartlari intel'in AMD versiyonu anakartlari olmus sen bunu cok iyi biliyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sertan-57 -- 23 Şubat 2017; 0:35:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: r0ket

quote:

Orijinalden alıntı: Calimocho

İntel 7700k da kıçı kırık soğutma bile vermezken amd wraith soğutucu veriyor hemde daha ucuza aman yarabbi amd ara beni yiğidim !

yav neyin daha ucuzu körmüsünüz yoksa hakikaten herkes sadece gidip 1800x mi alacak burada

1800x in kıyaslandığı 1000 dolarlık işlemciş haricinde hiç bir işlemcisi intelden daha ucuz değil. ayrıca amd soğutucu vermiyor parasıyla satıyor. ohoooo

O övdüğün 7700k işlemcinin içinde 1$ lık termal macun kullanıldığını biliyomudun

• Fiyatları gördüm, gidiyorum. 4690K'ya devam. Ne dolarsa altın gibi mübarek bilgisayarım olduğu yerde değerini korudu nerdeyse :)

Fiyatlara uzun süredir bakmaya korkuyordum, yine uzun süre daha bakamayacağım korku filmi gibi.

En azından dolar fiyatının üzerinde ekstra fiyat yok. Kuru çevirip doğrudan vermişler, avantaj sayılabilir. Rekabeti görmek güzel olacak bekleyelim bakalım.

Yorumlarda Intel'in dahili fan vermesini avantaj sayan olmuş, bu seviyede bir sistem toplayıp soğutucudan kaçınmak ilginçmiş hakikaten. Stok kullanan kaç kişi vardır ki burda. Hem amazondan yok fiyatına çok güzel soğutucular alınabiliyor.

Bu arada 2500K ne mübarek işlemciymiş yorumlarda hala görüyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 23 Şubat 2017; 0:40:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolar yine 1.5-2.0 lira olsaydı o 2600k larin da suratına kimse bakmazdı, yeni almak istese ateş pahasına alıyor.

• Infinitum kullanıcısına yanıt
    Yüzde yirmi bile olmayan bir performans farkı için ne kadar da halleniyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

Dolar yine 1.5-2.0 lira olsaydı o 2600k larin da suratına kimse bakmazdı, yeni almak istese ateş pahasına alıyor.

O kesin tabii ki de ama 2500K'ları özel kılan birşeyler vardı sanki, forumda muhabbetini yapmıştı üstadlar 3. ve 4. nesil onlar kadar uzun soluklu kalamaz diyorlardı ama uzak kaldım donanım muhabbetinden.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • WARTIME kullanıcısına yanıt
    Cok guzel soru kardesim benim simdi Ryzen'nin anakartlari neden pahali cunku Ryzen islemciler cok guclu oldugu icin anakartlar olsun chipsetler olsun Ryzen mimarisine gore yapiliyor mimari ne kadar iyi olursa anakart o kadar hizli olur o kadar pahali olur bir cok ozelligi olur anakarti anakart yapan islemci mimarisidir cunku AM3+ cop anakartlari cok ucuzdu cok kotuydu neden cok ucuzdu cunku Bulldozer mimarisi zayifti hatayliydi anakartlari ve chipsetleri ondan cok kotuydu simdi ise AM3+ ile AM4'u kiyaslarsak aralarinda cok cok cok fark var performans olsun seviye olsun ozellik olsun bu hep boyleydi.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.