Şimdi Ara

Ryzen sistem oyunda anlık donmalar kafayı yemek üzereyim!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ryzen 5 1600 3.7ghz 1.37-1.4v
    asus prime b 350 plus
    gtx 1060 6gb
    2x8gb A-data 3200 mhz ram (2400 kullanıyor)
    Arkadaşlar oyun oynarken belli bir süre sonra oyunda donmalar oluyor. Bu donmalar 1-2 saniye sürüyor ve msi afterburner ile baktığımda donma esnasında gpu kullanımı düşüyor. harddisk bozuk diye şüphelenip oyunları ssd'ye taşıdım. 1tane oyun düzeldi diğerinde hala aynı sorun var. Bazen oyun donduktan sonra kapanıyor. Unigine heaven benchmark yaptım benchmark esnasında da nadiren donduğu oldu. Ayrıca bench esnasında ekran kartı 1900 mhz ve memory 4007 mhz diyordu normal mi bu değerler?

• Ayrıca windows 10 pro 64 bit kullanıyorum. Herhangi bir sıcaklık problemi yaşamıyorum. ekran kartı max 75 derece. İşlemci max 63 derece.
  • Amdnin sitesinden anakartınızın en son sürüm chipset driverını indirin. Bende de aynı problem vardı baya azaldı.
  • Yatsigobek Y kullanıcısına yanıt
    hocam sağolasın hemen indirip deniyorum. Acaba ramleri tekrardan docp ile 3200 yapsam sıkıntı olur mu? Auto'dayken daha az fps drop oluyor ondan dedim :S Ayrıca ekran kartının bozuk olma ihtimali var mıdır?
  • Bende aynı problemi yaşarken araştırıp bu çözümü buldum. 17.30 driverini yükleyince sorun neredeyse ortadan kalktı. Yazılımsalo olduğunu düşünüyorum. Diğer konularda bilgili değilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ribatturan

hocam sağolasın hemen indirip deniyorum. Acaba ramleri tekrardan docp ile 3200 yapsam sıkıntı olur mu? Auto'dayken daha az fps drop oluyor ondan dedim :S Ayrıca ekran kartının bozuk olma ihtimali var mıdır?

Bios updatw yapmayi da unutmayın

• Yatsigobek Y kullanıcısına yanıt
    bios güncel. 17.30'uda kurdum boyutu küçükmüş zaten. Sonucu bir ara yazarım buraya umarım sıkıntı olmaz...
  • ribatturan kullanıcısına yanıt
    Umarım sizde de işe yarar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.