Şimdi Ara

S5 Ağda kayıtlı değil hatası.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhabalar benim sorunum şu fransadan aldığım s5 telefonu burada kullanıyordum şimdiye kadar hiç bir sıkıntı yoktu ama bugün birden birisini aramaya çalıştığımda karşıma ağda kayıtlı değil hatası çıkmakta .
    Bu durum imei ile mi alakalı? Yoksa başka çözümü bulunmakta mı ?? Şimdiden teşekkürler.

• Muhtemelen operatörün çekmediği bir noktada bu hatayı almışsınızdır. Aveada bende bu hatayı alıyorum ama sonra düzeliyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MSefa23 kullanıcısına yanıt
    2 Gündür böyle hocam.Turkcelli aradım bulamadılar samsung bayii ni aradım pasaport kaydı olmadığı için ilgilenmediler."
  • Cihaz kayıtlı değilse bu hatayı almanız normal zaten imei sorgulayın kayıt dışı yazar, Cihazın İmei kayıtlı olması gerekmekte, Bu Ağda kayıtlı dğil uyarısı, Kayıt dışı olduğunda, İmei klonlandığından çıkan uyarıdır.
  • Haklısınız hocam bir çok telefoncuya danıştım hepsi aynı şeyi söylediler. Yaptıracaz artık pasaport kaydını başka çaresi yok :) Çok teşekkürler ilginiz için ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibozkurt27

Haklısınız hocam bir çok telefoncuya danıştım hepsi aynı şeyi söylediler. Yaptıracaz artık pasaport kaydını başka çaresi yok :) Çok teşekkürler ilginiz için ..

Cihazın iç-dış imei aynımı hocam? bir dehttps://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama buradan imei numarasını sorgulatın ilk önce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emmmre

quote:

Haklısınız hocam bir çok telefoncuya danıştım hepsi aynı şeyi söylediler. Yaptıracaz artık pasaport kaydını başka çaresi yok :) Çok teşekkürler ilginiz için ..

Cihazın iç-dış imei aynımı hocam? bir dehttps://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama buradan imei numarasını sorgulatın ilk önce.

Ic dis derken neti kastediyorsunuz hocam batarya altindaki ve *06*# yazinca cikan mi ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emmmre

quote:

Ic dis derken neti kastediyorsunuz hocam batarya altindaki ve *06*# yazinca cikan mi ?

*#06# yazınca çıkan iç imei yani cihazın asıl kullandığı imei. dış imei de etiketinde yazan imei hocam.

• emmmre kullanıcısına yanıt
    birinin sonu yani numaradan ayrı olarak /01 yazan bölümde etiketde /03 yazarken *06* bölümündekinde /01 yazmakta hocam.
  • quote:

birinin sonu yani numaradan ayrı olarak /01 yazan bölümde etiketde /03 yazarken *06* bölümündekinde /01 yazmakta hocam.

etikette 15 haneden fazlasını yazmaz *#06# yapınca bazı cihazlarda 15 haneli rakamdan sonra /01 çıkıyor normal o hocam. imei sorgulattırdığında kayıt dışı gözküyorsa pasaport kaydı yaptırırsan sorun kalmaz.
  • Cok tesekkurler yardiminiz icin :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.