Şimdi Ara

sadece kasa olarak..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kendime sadece güzel bir kasa toparlamayı planlıyorum..düşündüğüm parçalar bunlar..sizin fikirleriniz & yorumlarınız & görüşlerinizi alabilir miyim? cok iyi bilmiyorum ama sli anakartta normal (pciex) bir ekran kartı kullanabilir miyim?? sseçtiğim kart sli değil çünkü..şimdiden teşekkürler..

Asus - P5ND2 /SLI - P4 MAINBOARD (LGA775)- NForce4, 2xPCIex16, 1066MHz, DualDDR2-720, 8XSes, GLan, S.ATA, RAID

Kingston - KVR667D2N5 - 1 GB DDR2-667 MHz, PC2-5300, CL 5, KINGSTON (Boxed)

Aopen - H600B-28 - KASA (400W, USB, 2xFan, AirGuide)- Siyah

Sapphire - X800GTO - VGA-SAPPHIRE, ATI RADEON X800GTO, FireBlade, 256 MB, DDR3, PCIEx16, TV/DVI Out, 256 Bit, (Boxed)

Samsung - - HDD-SAMSUNG 200 GB, SERIAL ATA II, 7200 Rpm, 8MB Cache, 300Mb/sn

Intel - 820 - CPU INTEL Pentium D (LGA775) (Dual Core) 2.8 GHz, EM64T, 64 Bit, 2MB L2 Cache, 800MHz (Boxed)

• sli anakartta pci ex ekran kartı kullanabilirsin seçtiğin parçalar iyi ancak amd seçeneğinide düşün herkes amd nin üstünlüğünü kabul ediyor.
  • sistemin genel olarak iyi fakat amd intel kavgasına çevirmeyin mesajı...
  • Pci-E olduktan sonra kullanabilirsin.Seçtiğin ekran kartı sli özelliği olmayan bir kart. Eğer anakartının SLI özelliğini kullanmak istiyorsan Nvidia ekran kartlarından SLI özelliği olan bir model almalısın. Mesela MSI 6800 GS olabilir.
  • pciex tabiki sli destekli bütün anakartlarda kullanabilirsin(pci-x özelliği olanlarda)fakat vga sli desteklemiyorsa sli destekli bir mainboard almak büyük saçmalık..

ya mainboard ı sli sız alıcaksın yada sli destekleyen bir vga alıcaksın..karar senin..
  • olayı kavga falan hale getirmiyoruz sadece yeni pc toplayanlara genel fikirlerden bahsediyorum
  • anakartı sli destekli secmem belki gelecekte 1,5 yıl sonra falan sli olan bir ekran kartı almam amaçlı..yani anakartı değiştirmeden ekran kartı upgrade'i olayına girişecek olmam amaçlı..yaa aslında direk sli'siz bir anakart mı alsam diyom biraz daha ucuza..yani ne de olsa upgrade olayından cok direk yeni kasa alıyorum ben yıllar gectikce..sistemi tekrar kuruyorum kısaca..2 küçük şey daha rica edeceğim

1-) bir de amd64 kullanıcıları anakartlarını ve işlemcilerin yazabilirse (veya tavsiyesi olanlar) sevinirim
    2-) ucuza sli ekran kartı var mıdır? ekran kartı piyasası biraz kalabalık ve alacağım anakart ile uyum sorunu cekmesini istemiyorum..gecen sistemimde baya uğraştım bu sorunla..

teşekkürler yorumlar için..
  • AMD 64 3500+ Venice

EPOX EP-9NPA+ ULTRA (NVIDIA nForce4,GLAN,SATA,RAID,S939)

Tavsiye olunur...
  • Amd 3200+venice
    Epox 9npa+ultra
    Msi 6800GS

işlemciyi 3500+ da seçebilirsin tavsiyemdir...
  • EPOX AMD 9NPA ULTRA NFORCE4 DUAL 400DDR SATA R
    AMD ATHLON 64 3200 2.0GHz BOX 939 64BIT
    vga lar süper.

falan filan alsan daha iyi olmazmı..
  • yani amd'dir diyorsunuz olay..ben olayı intel & amd kavgasına dönüştürmek istemiyorum ama şuanki sistemim amd ve baya da memnunum..onu satıp intel'e geçmek olmaz diyorsunuz yani neyse, yakın gelecekte son kararımı vericem, ama amd platform olarak banko epox görüyorum..alternatif olarak asus'tan bir anakart seçmek istesem ne dersiniz?? benim de epox anakartım (8RDA+) var ama diğer 2 arkadaşımda biraz sorunlu cıktı..kesinlikle direk olarak anakart hatalı diyemem zaten ama eğer dengesiz bir psu varsa epox üzerindeki kapasiteler falan ucuyor..2 kişi de aynı sorunu gözlemledim..son 64bit teknolojili kartları güzel ama yine de bir asus alternatifi rica etsem??

• seçtiğin parçalar hoş.amd de iyi yani tabi kavgaya falan gerek yok.ama tartışmak gerek.gerçekten de 2 si de iyi.
  • AMD için Asus Nf4 anakart önerileri:
    ASUS A8N-E (nForce4 ultra) 115$+kdv
    A8N SLI (nf4) 145+
    A8N SLI premium 189+
    A8N SLI deluxe 225+

bu arada SLI alma sebebin geleceğe yatırım demişsin ama, diyelim ki gelecek geldi, eski kartın aynısından almak ne kadar performanslı olacak? bana eskisini satıp yeni teknolojilerle donanmış bi kart almak daha mantıklı geliyor. zaten her gün başka bir yeniliğin haberini almıyormuyuz?
    (not: nf4 çipsetle ati kart sli olmazmış gibime geliyor, eğer ati ekran karttında ısrarcıysan atinin "crossfire" anakartlarından birini almalısın.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akineton -- 27 Aralık 2005 22:14:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akineton

AMD için Asus Nf4 anakart önerileri:
    ASUS A8N-E (nForce4 ultra) 115$+kdv
    A8N SLI (nf4) 145+
    A8N SLI premium 189+
    A8N SLI deluxe 225+

bu arada SLI alma sebebin geleceğe yatırım demişsin ama, diyelim ki gelecek geldi, eski kartın aynısından almak ne kadar performanslı olacak? bana eskisini satıp yeni teknolojilerle donanmış bi kart almak daha mantıklı geliyor. zaten her gün başka bir yeniliğin haberini almıyormuyuz?
    (not: nf4 çipsetle ati kart sli olmazmış gibime geliyor, eğer ati ekran karttında ısrarcıysan atinin "crossfire" anakartlarından birini almalısın.)

diyorsun ki nf4 sli'siz bir anakart + güzelinden bir ekran kartı (nvidia)
    düşünmem lazım, mantıklı ve isabetli..

crossfire destekli bir anakart önerebilir misin peki bana??

• quote:

Orjinalden alıntı: cesi007

pciex tabiki sli destekli bütün anakartlarda kullanabilirsin(pci-x özelliği olanlarda)fakat vga sli desteklemiyorsa sli destekli bir mainboard almak büyük saçmalık..

gelecekte düşünülebilcek alternatifleri artırmak adına iyi bir seçim olur, saçmalık fikri seni ilgilendirir ve seni bağlar
  • ABIT AT8
    ASUS A8R-MVP
    DFI LANPARTY UT RDX200 CF-DR
    MSI RD480 Neo2
    SAPPHIRE PC-A9RD480
    ECS KA1 MVP(1.0)

ati sayfasında bu modelleri listelemiş, hangileri türkiyede bulunur bilmiyorum ama bulursam yazarım yine.

http://www.ati.com/buy/promotions/radeonxpressmobo/amd939disccross.html
  • teşekkür ederim akineton, inceleme altına alacağım bu boardları..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.