Şimdi Ara

Hangi mercedes kasa ve motor olarak kalitelidir ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
55
Cevap
1
Favori
70.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun yıllardır bu forumda yazıyorum , ancak iş değişikliğim nedeniyle birkaç ay önce KOSOVA ya yerleştim. Dolayısıyla hem Türkiye deki aracımı satmak (Focus 2005 Ghia TDCI 115.000 km)hem de buradan çok ucuza çok kaliteli aracı almak mümkün. Yıllardır hayalini kurduğum Mercedes , Audi gibi aracları almak Türkiye'deki fiyatları iyi bilemesemde, ikinci el için yarısından ucuz geliyor.

Şimdiye kadar hep bana sordular ama şimdi benim konsunda uzman ve meraklı kişilerden yardımlarını talep ediyorum .PM de atabilrler.

1- Mercedesin üst modellerinden hangileri sorunsuzdur.Kasa tipi ve yıl ve motor hacmi lütfen

2-300 serisi kaliteli diye yıllardır duyarım almak için pahalı olduu için hiç çaba sarfetmemiştim. İkinci el olarak buralara, Almanya dan bolca getiriyorlar. 350 motora kadar fiyatlar sabit gibi birşey . Ancak araç yılı ve kasasına göre fiyatlar 2 katına kadar çıkabiliyor.

E serisine bindim, eski 95 lı yılların araçlarının içi daha geniş ,benim kalıp 2005 modellerine sığmadı (c kasa benim focustan bile küçükmüş yeni fark ettim) veya ben rahat edemedim . Sadece bu nedenle S serisine bakayım dedim ancak motor veya teknik olarak bir problem çıkarır mı acaba ? Çünkü S sınıfının yeni kasaları bayağı pahalı

3-Audi ler Mercedes e göre oldukça ucuz ancak bunların yeni kasaları güzel A6 sersinde hangi motor seçeneği iyidir. A4 serisinde ise hangisi ,

Aslında A8 ile A6 arasında 5-6 bin euro fark ediyor ama yedek parçaları arasında oldukça büyük fark olduğunu önceden biliyorum.

4- A6 3.0 quatro konusunda düşünceler nelerdir.

Lütfen parasını düşünmeden teknik ve uzun dönem problmeleri açısından cevap yazılmasını istirham ederim. Beygir gücü falan çok umurumda değil ancak kasanın bu motoru taşıması ve problem çıkarması gibi konular öne çıkıyor. Çünkü araçların kleri yüksek ve Almanya gibi ülkelerde getirilmiş ,dolayısyla bozulma olasılıklarıda yüksek .Buna göre ya buadan alacağım yada Almanya'ya gisip beğendiğim aracı buraya farkını vererek getirteceğim.

Bilgili ve marka fanatiği arkadaşların, bilgi birikimine ihtiyacım var.

bütün foruma sevgilerimi yollarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vezir -- 29 Mayıs 2013; 19:19:32 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Mercedes'in En Kaliteli Kasaları ve Motorları

Mercedes-Benz, lüks otomobil pazarında uzun yıllara dayanan bir kalite ve prestij geçmişine sahiptir. Piyasada mevcut olan birçok kasa ve motor seçeneğiyle, sizin için en iyi Mercedes'i seçmek kafa karıştırıcı olabilir. En çok tutulan ve kaliteli Mercedes kasalarına ve motorlarına dair bilgi edinmek için okumaya devam edin.

En Çok Tutulan Mercedes Kasaları

• E Serisi: Mercedes'in en çok satan ve en çok tutulan modellerinden biridir. Rahatlık, performans ve teknolojiyi mükemmel bir şekilde harmanlayan lüks bir sedandır. Mercedes E Serisi W213 ve W212 kasaları, en popüler ve beğenilenler arasındadır.
    • S Serisi: Mercedes'in amiral gemisi modeli olan S Serisi, lüks ve teknolojinin zirvesini temsil eder. En yeni W223 kasası, son teknoloji özelliklere ve olağanüstü bir sürüş deneyimine sahiptir.
    • C Serisi: Mercedes'in giriş seviyesi lüks sedanı C Serisi, pratiklik, stil ve performans arasında iyi bir denge sunar. En çok tutulan kasaları arasında W205 ve W206 bulunur.

En Kaliteli Mercedes Motorları

Mercedes, yıllar içinde çok çeşitli güçlü ve verimli motorlar geliştirmiştir. En çok beğenilen motor seçenekleri şunlardır:

• M276 3.0L V6 Benzinli Motor: Güçlü, verimli ve rafine bir motor olan M276, çeşitli Mercedes modellerinde bulunur.
    • M274 2.0L I4 Benzinli Motor: Kompakt ve verimli bir motor olan M274, yakıt tasarrufu ve performansı bir arada sunar.
    • OM654 2.0L I4 Dizel Motor: Düşük emisyonları, yüksek torku ve mükemmel yakıt verimliliği ile tanınan bir dizel motordur.

Mercedes'in En İyisini Seçmek

Hangi Mercedes kasa ve motorunun sizin için en iyi olduğunu seçerken, bireysel ihtiyaçlarınızı ve tercihlerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Lüks ve alan sizin önceliğinizse E Serisi veya S Serisi ideal seçeneklerdir. Pratiklik ve performansın iyi bir dengesini arıyorsanız, C Serisi harika bir seçim olabilir. Güçlü ve verimli bir motor arıyorsanız, yukarıda belirtilen motor seçeneklerini inceleyin.

Mercedes-Benz'in köklü tarihi ve yenilikçilik konusundaki itibarı, onu kaliteyi ve lüksü arayan otomobil tutkunları için lider bir marka haline getirmektedir. En iyi Mercedes kasa ve motorunu seçerek benzersiz bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • hiçbir kişi yorum yazmamış

yok mu Mercedes hakkında bilgisi olan !
  • Milyon tane soru sorarsan cevap yazılmaz tabi, daha kısa ve öz yazmayı dene
  • Arkadaşımda s320 long var iki oda bir salon yani :D konforu vs güzel içinde bir sürü düğmeler var imkanın varsa cls veya s320 w221 kasadan al
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

Arkadaşımda s320 long var iki oda bir salon yani :D konforu vs güzel içinde bir sürü düğmeler var imkanın varsa cls veya s320 w221 kasadan al
    Kardeş nerdesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

Arkadaşımda s320 long var iki oda bir salon yani :D konforu vs güzel içinde bir sürü düğmeler var imkanın varsa cls veya s320 w221 kasadan al
    S320 , Yeni E kasa , Audi A8 işini görür....

Birde necati abinin tırı var :D
  • MERCEDES yazmissin sonra baska markayla kiyaslamissin. Yildiz her zaman farklidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

Milyon tane soru sorarsan cevap yazılmaz tabi, daha kısa ve öz yazmayı dene

+1.Hangisi sorunsuz demişsin belli bir model aralığıda belirtmemişsin ama bence biraz daraltmalısın arama seçeneğini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fhistle-X

quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

Milyon tane soru sorarsan cevap yazılmaz tabi, daha kısa ve öz yazmayı dene

+1.Hangisi sorunsuz demişsin belli bir model aralığıda belirtmemişsin ama bence biraz daraltmalısın arama seçeneğini.

Alıntıları Göster
    Mercedes E serisinin w211 kodlu kasası ve S serisinin w220 kodlu kasası oldukça kaliteli ve konforlu araçlardır.
    Fakat kronik sorunları hakkında bilgim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EPICA -- 29 Mayıs 2013; 21:06:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vezir

hiçbir kişi yorum yazmamış

W211 'leri tercih edebilirsin . 2002 den başlayıp 2009 'a kadar üretildi .

Kronik SRS problemini biliyorum , egzos partikülür filteresi gibi problemleri var . Tabi bu kronikler 2005 'e kadar yaygın 2005 den sonra araç revizyona girdi 2006 dada makyajlı kasası çıktı . Temiz bulursan tadından yenmez .

Audi'lere pek yaklaşma derim km'leri yüksek olduğundan otomatiklerin şanzıman problemi oluyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bugrahan27

quote:

Orijinalden alıntı: vezir

hiçbir kişi yorum yazmamış

W211 'leri tercih edebilirsin . 2002 den başlayıp 2009 'a kadar üretildi .

Kronik SRS problemini biliyorum , egzos partikülür filteresi gibi problemleri var . Tabi bu kronikler 2005 'e kadar yaygın 2005 den sonra araç revizyona girdi 2006 dada makyajlı kasası çıktı . Temiz bulursan tadından yenmez .

Audi'lere pek yaklaşma derim km'leri yüksek olduğundan otomatiklerin şanzıman problemi oluyor .

Alıntıları Göster
    mercedes w211 kasalar iyidir güzeldir.. temiz benzinli yada dizel düşünebilirsin.. dizel düşünürsen E220 CDI al 4 silindirdir piyasası daha iyidir ve az yakar keyifle sürersin..

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Kardeş nerdesin

Geldim abi geldim.
    Makyajlı w211'den başkasına bakmayın,ama 2007 model ve üstü olmalı.Makyajsız kasalar da kronik problem çoktu.Makyajlı da hepsi giderildi Maşallah.
    Motor olarak,E 320 Cdi ,ya da bulabilirseniz 306 hplik 420 Cdi olur,ve tadından yenmez.
    Dizel istemez iseniz E 200 Kompressor de size yeterli gelir Vezir Hocam. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahtalı_mıçı

mercedes w211 kasalar iyidir güzeldir.. temiz benzinli yada dizel düşünebilirsin.. dizel düşünürsen E220 CDI al 4 silindirdir piyasası daha iyidir ve az yakar keyifle sürersin..

Alıntıları Göster
    Mercedes öncelikli olmanızı tavsiye ederim.

Özellikle W211 kasa kodlu 2002-2009 model E class ları öneririm. Benzin sıkıntınız yok ise e320 advangarte öneririm.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-full-plusfull-en-dolu-modeli-nette-daha-dolusu-yok-amg-paket-126489209/detay

Dizel olsun diyorsanız da E220 CDI fakat 2007 üzeri olan 174 PS lik ünite öneririm 150 PS lik üniteler bence biraz hantal . En sorunsuz E class'da bu iki motoru biliyorum.

Audi ile pek ilgilenmezdim ikinci elde.

• KRALI GELSİN ELİNE SU DOKEMEZ..

bunlarda karma:

• quote:

Orijinalden alıntı: yek_ka

Mercedes öncelikli olmanızı tavsiye ederim.

Özellikle W211 kasa kodlu 2002-2009 model E class ları öneririm. Benzin sıkıntınız yok ise e320 advangarte öneririm.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-full-plusfull-en-dolu-modeli-nette-daha-dolusu-yok-amg-paket-126489209/detay

Dizel olsun diyorsanız da E220 CDI fakat 2007 üzeri olan 174 PS lik ünite öneririm 150 PS lik üniteler bence biraz hantal . En sorunsuz E class'da bu iki motoru biliyorum.

Audi ile pek ilgilenmezdim ikinci elde.

Alıntıları Göster
    Bir Mercedes, adının içinde "E" barındırmalı bence. 2005 E200 Kompressor uygun fiyatlı olabilir. Yanılmıyorsam 180 beygir civarı. Eğer bütçen uygunsa, bir Amg donanım bakarsın abi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: burock1997

Bir Mercedes, adının içinde "E" barındırmalı bence. 2005 E200 Kompressor uygun fiyatlı olabilir. Yanılmıyorsam 180 beygir civarı. Eğer bütçen uygunsa, bir Amg donanım bakarsın abi :)

Alıntıları Göster
    Bende kesinlikle makyajlı W211 E serisini öneririm.Biraz bütçeyi artırırsanız eski kasa CLS alabilirsiniz.İkiside sorunsuz ve şık arabalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daxtor55

Bende kesinlikle makyajlı W211 E serisini öneririm.Biraz bütçeyi artırırsanız eski kasa CLS alabilirsiniz.İkiside sorunsuz ve şık arabalar.

Alıntıları Göster
    Yeni işiniz hayırlı olsun hocam.
  • w211 e200 2005 var geçici olarak bende avantgrade kompresör. 180 hp ve 1.8 motor gayet kaliteli her şey var arabada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overgrowth

w211 e200 2005 var geçici olarak bende avantgrade kompresör. 180 hp ve 1.8 motor gayet kaliteli her şey var arabada.

163 hp.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RutkayErg

quote:

Orijinalden alıntı: Overgrowth

w211 e200 2005 var geçici olarak bende avantgrade kompresör. 180 hp ve 1.8 motor gayet kaliteli her şey var arabada.

163 hp.

Yanlış hatırlıyorumdur araba şundan

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.