Şimdi Ara

Sağ testis sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
14.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkdaşlar öncelikle okuyan arkadaşları dalga geçmemesini istiyorum.Ya arkadaşlar bn mastürrbasyon yaptığım zaman sadece sol testisinde bir kasılma ve zevk alma olayını hissediyorum sağ taraftakinde hareket yok neden böyle birşey var ve sağ testisim birazdaha büyük ve birazdaha aşağıda.Anlamadım yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cstrike -- 10 Aralık 2008; 19:52:54 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Sağ Testisinizin Aşağıda Olmasının Nedenleri

Bazı erkeklerde bir testis diğerinden daha aşağıda olabilir. Bu durum genellikle sağ testisi etkiler ve "sağ testisin aşağıda olması" olarak bilinir. Sağ testisin aşağıda olmasının çeşitli nedenleri vardır:

• Doğumsal Faktörler: Bazı erkekler, bir veya her iki testisin skrotuma (testis kesesine) tam olarak inmemesi nedeniyle doğarlar. Bu duruma kriptorşidizm denir ve testislerin aşağı inmesine yardımcı olmak için genellikle cerrahi müdahale gerekir.
    • Travma: Skrotuma alınan bir darbe veya yaralanma, testislerin yer değiştirmesine neden olarak sağ testisin aşağıda kalmasına neden olabilir.
    • Fıtık: İnguinal fıtık, karın duvarındaki bir açıklıktan bağırsakların veya diğer dokuların skrotuma doğru çıkmasıdır. Bu, sağ testisin aşağı doğru itilmesine ve daha aşağıda olmasına neden olabilir.
    • Tümörler: Testis veya skrotumdaki tümörler testislerin yer değiştirmesine neden olarak sağ testisin aşağıda kalmasına neden olabilir.

Sağ Testisin Aşağıda Olmasıyla İlişkili Semptomlar

Sağ testisin aşağıda olmasının genellikle belirgin semptomları yoktur. Ancak bazı erkekler aşağıdaki semptomlardan bir veya daha fazlasını yaşayabilir:

• Skrotumda ağrı veya rahatsızlık
    • Testiste şişlik veya sertlik
    • İdrar yaparken ağrı veya zorluk
    • Cinsel işlev bozukluğu

Sağ Testisin Aşağıda Olması İçin Ne Yapılabilir?

Sağ testisin aşağıda olması genellikle tedavi gerektirmez. Ancak semptomlar yaşıyorsanız veya testisinizin yer değiştirmesinden endişe ediyorsanız, bir doktora görünmeniz önemlidir. Sağ testisin aşağıda olmasına yönelik tedavi seçenekleri şunları içerebilir:

• İlaç tedavisi (antibiyotikler veya ağrı kesiciler)
    • Cerrahi müdahale (testisin skrotuma sabitlenmesi)

Sağ testisin aşağıda olmasının çoğu durumda ciddi bir durum olmadığını unutmamak önemlidir. Bununla birlikte, herhangi bir semptom yaşarsanız veya herhangi bir endişeniz varsa, doğru tanı ve tedavi için bir doktora danışmanız önerilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Testislerden biri daha aşağıda olur. Ama hangisi aşağıda olacak diye bir kural yoktur. Normal yani. Birinin daha büyük olması ise varikosel gibi bir şey olabilir ama mutlaka kesin cevap için üroloğa görünün derim.
  • sağ genelde aşağıda olur merak etme.Bu arada korktum konuyu albüm olarak açmışsın fotomu ekledin diye
  • quote:

Orjinalden alıntı: GoldPunch

sağ genelde aşağıda olur merak etme.Bu arada korktum konuyu albüm olarak açmışsın fotomu ekledin diye

• quote:

sağ genelde aşağıda olur merak etme.Bu arada korktum konuyu albüm olarak açmışsın fotomu ekledin diye

Aynen ben de testis fotosu çıkıcak sandım Sağ testisin aşağıda olması normal bu arada... Benimkide öyle en azından... Hatta sağdan biraz daha büyük gibi
  • quote:

aynen kardeş ''OHa!'' dedim bi an sonra baktım bişi yok... :D

Walla bi testisin normalden aşagıda olması kısırlık belirtisi falan diye duyduydum ben... dogrumudur ya oyleyse yandık

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.