Şimdi Ara

Samsung 32C530 çok geç açılma problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung 32C530 televizyonum, özellikle akşam saatlerinde kumadandan kapatıldığında, çok geç açılıyor(10 dakikayı buluyor), ancak cihazın fişini pziden çektikten sonra,bazen hemen açılıyor, bazen ise yine 10 daikayı bulan zamanda açılıyor.

Antalya/Merkezde oturuyorum. Elektrik voltajlarında genelde düşüklük gözlendiği biliniyor. Elektrik korumalı prizlerden aldım. Ancak sorun devam etmektedir. Ayrıca srvisiyle görüşmemde bu tür bir arızaya hiç rastalamdıkalrını ancak yüksek olasılıkla elektrikden kaynaklanabileceğini ve UPS(Güç Kaynağı) kullanmamızı önerdi. Ayrıca destek hattı yardımıyla ürüne kumandadan bir kaç işlem ile Format atıldı. Ancak sorun yien devam etmektedir. Gündüzleri genelde bu sorunu yapmamakla birlike akşamları her şartta bu sorunu yapıyor.

Böyle bir sorun başına gelen var mı? Ve önerileriniz ne olur ? (Yetkili servisi çağırmadan önce.)

• Büyük ihtimal Voltajla ilgili bir sorun ve ürünün entegresi arızalanmış olabilir gerekli güç kaynağı gitmediğinden beklemeye alıyordur !

Servise Voltaj sorunundan bahsetmeyin,güç devresi arızalıysa uyanıklar sizin hatanız der,ücretli tamir ederler,servis olayını ihmal etme,başına iş açarsın ve Volatj sorunu ile ilgiliyse garanti kapsamından çıkar ürün,bu sebeble sen voltajdan servise bahsetme,sadece günde 1-2 defa bu sorun oluyor de !

Volatj sorununuz ise başınıza iş acar,biran önce Güç regülatörü alın Tunçmatik cihazları iyidir,sabit voltaj sağlar fiyatları 250-10.000 Liraya kadar değişiyor,ama kesinlikle alın derim,pahalı diye düşünmeyin bu cihaz zaten 2 senede kendi parasını fazlası ile çıkarır,boş yere ekxtra masrafınız olmaz !
  • andy cevabın için çok teşekkürler. Tunçmatik güç kaynağı olarak 650 watt yetersiz olduğnu 1000 watt almamız gerektiğin söylediler, vatan'da. sen ce 650 watt lık UPS işimizi görmez mi. 250 Tl den başalr demişsin ancak 1000 lik tunçmatik vatanda 100 tl civarı, yoksa sizin dediğini güç regülatörü farklı bir caihaz mı. Yanlış mı anlıyorum.
  • Farklıdır,sebebi ise ev içi sigorta girişine yada bina içi daire bağlantısına monte edilir,en iyiside budur gelen enerjiji hangi kovvetyse upload ederek sabit verimle eve şebekesine dağıtır,en güzel tarafıda boşa giden gereksiz tüketimleri önler,aslında evdeki cihazlarıın en iyi seviyelerde çalışmasını sağlar !

Malesef voltaj yüzünden çok ürünüm zarar gördü,pc yandı dvd player enaz 3 tane çöpe gitti,tvim enaz 2 defa voltaj kondenserü değişti,verdiğim paraları yazmıyorum bile !

Tunçmatik yada belkin,işinizi görür,ama diğer türlü normal upslere boş yere para vermeyin,40-50 liraya bile satanlar var,değmez !
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.