Şimdi Ara

Samsung 40B650 VGA Input-Lag Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 hafta önce 40B650 aldık İstanbul Bilişimden 1.603 TL'ye kurulumu filan yaptık hatta yazılımıda güncelledim 2005'den 3000 yazılımına güncelledim sonra masaüstüne bağlamak için bir adet vga kablosu aldım bağladım ilk başta windows çizgilerinden sonra lcdye görüntü vermedi bende F8 yaparak açılırken vga modunu etkinleştirdim bu sefer görüntü geldi sorun yok 1920x1080'e kadar tüm çözünürlüklerde açıyor yalnız benim tek sorunum oyunlarda araştırmama göre bu input lag sorunu oluyomuş geç tepki veriyor mouse hareketleri sanki oyunun fps'si düşükmüş gibi oluyor özellikle fps oyunlarında ancak Pes 2010'da dahada bariz şekilde görülüyor.Bunu düzeltmek için oyun modunu seçmeye çalışıyorum yalnız o menüde ışık yanmıyor Oyun Modu'nun üstünde değiştiremiyorum ama scarttan receiveri bağlayınca değiştirebiliyorum.Neden Acaba ?

• Yukarı.
  • Yukarı. kimse birşey bilmiyor mu ! ???
  • Kardeş D-Sub(Analog) VGA bağlantısında;çok büyük ihtimal panel bu porttan algılama yapmadığı için Game MODE u aktif edemiyor
    ve "Grey-out" dediğimiz menüden silik görüyorsun!

Bazı panellerde yine Game Mode aktif olabilmesi için,panele PS3/XBox gibi ext.cihazlar bağlanırsa olur!
    PC den bağlantıda Game Mode aktif olamaz!!zaten Game Mode sadece uyumlu/doğru bir cihaz bağlanırsa silik görünmez(sendeki gibi)
    ve aktif olduğunu göreceksin ve ON yapacaksın;silik gördüğün müddetçe zaten Game Mode aktif olamaz!!

Ayrıca Game Mode aktif olursa Picture Mode;Standard MODE olarak sabit kalır,başka picture modlara geçemezsin!

Bir diğer Test metodu ise şudur;Panele PC/Notebook bağlantısını HDMI kablo ile yapmalısın!! Game Mode silikmi değilmi diye!
    ++
    Eski bir PC mi bağladığın??

++
    Diğer asıl soruya gelirsem B65x serisinde Input-LAG sorunu vardır!!!
    40B6x ların LAG değeri yaklaşık Game Mode ile 40/50ms Standard Mode ilede 100/130m dir!!!
    Dolayısıyla bu paneli Oyunlarda mutlaka "Game Mode" ile kullanman gerekiyor ve bazı oyunlarda yine LAG sorunu;
    Game Mode ilede yaşarsın/yaşayacaksın!!

++

• Konuyu bu kadar detaylandırmaya gerek yok...

VGA portu en fazla 576 gerçek piksel taşır (flat tv için bu ölçüm), Samsung'un tüm panelleri hatta diğer paneller VGA'da bu yüzden tüm modlarını aktif etmezler

Bunun için kullanacağın bağlantı DVI veya HDMI
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.