Şimdi Ara

Samsung 55H700 ile HT-F455 DTS ses sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Samsung 55H7000 tv ve Samsung HT-F455 Ses sisteminin bağlantısını her şekilde denedim.Optik ile HDMI ile her ikisi ile.Tvden PCM ve Dolby Digital sesi alabiliyorum.Dolby si çok başarılıda.Fakat DTS sesi seçtiğimde ses kesiliyor.Çok araştırdım ama sanırım ses siteminin DTS çözme özelliği yokmuş.Çokta hevesle aldım 1000w felan diye.Blueray olması da önemli değildi.Bu sorunu film formatlarını değiştirmeden (uzun iş) çözebilmemin yolu varmı.Yada f455 in paneli ile başka DTS çözebilen bir paneli değiştirip kolonları ona bağlasam bir sorun yaşayabilirmiyim.Üründe daha yeni evlilik için aldım 1 oldu olmadı kuralı.

• cevap ile alakalı bilgisi olan yokmu?yada bu sorunu çözen.
  • Evet kardeş bende farkettim bu sorunu dolby digital ses alabiliyorum oda TV nin içinde girip Ses bölümüne ayar yapıyorsun ama DTS e seçersem Film DTS li indiriyorum. Fakat DTS seçince ses gidiyor Dolby çalsın bari artık ne diyelim. Ama Tv ye her film seçtiğinde o saçma yere girmeden bir seçenek yokmu ya. Birde TV nin ayarlarında Ses yerine girince Hoparlör ayarları filan kapalı sizde de öylemi. TV de Samsung benim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_Sert

Evet kardeş bende farkettim bu sorunu dolby digital ses alabiliyorum oda TV nin içinde girip Ses bölümüne ayar yapıyorsun ama DTS e seçersem Film DTS li indiriyorum. Fakat DTS seçince ses gidiyor Dolby çalsın bari artık ne diyelim. Ama Tv ye her film seçtiğinde o saçma yere girmeden bir seçenek yokmu ya. Birde TV nin ayarlarında Ses yerine girince Hoparlör ayarları filan kapalı sizde de öylemi. TV de Samsung benim.

TV 55 HU 8200 ses optik bağlantı ile avr ye atılmış durumda filmlerin çoğu DTS codecli diziler ise dolby digital codecli film dizi arası geçişlerde ses ayarlarından dolby yada DTS manüel olarak değiştirmek zorunda kalıyorum bunu TV neden otomatik olarak değiştirmek anlamadım gitti...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de 55H7000 kullandım, sesin gerçtekten Dolby Digital olarak geldiğinden emin misiniz?

55H7000'de bypass/raw iletim ya da surround çıkış desteği yok, sadece stereo çıkış desteği var. Ses sisteminiz stereoyu sanal surrounda upmix ediyor olabilir. Ancak TV çıkışından ses sistemine DTS'yi geçtim surround ses bile iletemezsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onursekerci

Arkadaşlar herkese merhaba;

Samsung 55H7000 tv ve Samsung HT-F455 Ses sisteminin bağlantısını her şekilde denedim.Optik ile HDMI ile her ikisi ile.Tvden PCM ve Dolby Digital sesi alabiliyorum.Dolby si çok başarılıda.Fakat DTS sesi seçtiğimde ses kesiliyor.Çok araştırdım ama sanırım ses siteminin DTS çözme özelliği yokmuş.Çokta hevesle aldım 1000w felan diye.Blueray olması da önemli değildi.Bu sorunu film formatlarını değiştirmeden (uzun iş) çözebilmemin yolu varmı.Yada f455 in paneli ile başka DTS çözebilen bir paneli değiştirip kolonları ona bağlasam bir sorun yaşayabilirmiyim.Üründe daha yeni evlilik için aldım 1 oldu olmadı kuralı.

kardeşim şu ses sisteminin tam modelini ve markasını yazarmısın. imdi elinde bir laptop var. bu laptopta optik ses cıkışı varmı? laptopu ses sistemine bağlıcan dolby digital ve dts sesleri duyacaksın doğrmu anlamışım.

şimdi pc deki ses cıkışlar optik vsvs ne varsa yaz bir de şu ses sisteminin tam modelini yaz a'dan z 'ye çözüm yolunu sana yazıyor olacağım en kısa zamanda.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.