Şimdi Ara

SAMSUNG CLP-315 TONER DOLUMU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
23.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya arkadasklar su dolumun nasıl yapıldıgını anlasılacak bir sekilde anlatacak yok mu ???

acil toner bitti
  • clp 300 dolumu var burda. 315 de cok farkli deildir.

http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=clp+300&aq=0&oq=clp
  • quote:

Orjinalden alıntı: semihekim

clp 300 dolumu var burda. 315 de cok farkli deildir.

http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=clp+300&aq=0&oq=clp

link için saol ama kardes tonerlerin sekli cok farklı... clp 300 silindir gibi... clp 315 yatık dikdortgen seklinde.. cıkardım toneri ama basit bir seye benzemiyooo
  • evet baktim tonerin 300 le alakasi yok. ustad 315 yeni olduu icin dolumu dusmemis daa. sanirsam sana dolumcu yollari gozukecek. belkim dolumcuda sinirsiz chip taktirinca bidahaki sefer kendin doldurabilirsin. ozamana kadar da videolar cikar insalla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: semihekim

evet baktim tonerin 300 le alakasi yok. ustad 315 yeni olduu icin dolumu dusmemis daa. sanirsam sana dolumcu yollari gozukecek. belkim dolumcuda sinirsiz chip taktirinca bidahaki sefer kendin doldurabilirsin. ozamana kadar da videolar cikar insalla.

slm arkadaslar dolumu yaptım...

ama sadece içinde azcık toner vardı... dolumu yaptım ama acaba o toneri mi kullanıyo bilmiyom..

simdi tarif ediyimm nasıl dolacagını...

toneri yazıcmızın on kısmındaki kapagı acıp cıkardık..

cıkarırken sağ elimizle tuttugumuz tarafta 2 vida var onlar yıldız tornavida ile söktük.. orda 4 5 tane dişli var... söktük ( dislilerde vida yok gecmeli sekilde )

dişlilerden size en yakın olanı da söktük.. sökünce zaten sişyah bir leke olcak bu toner... kucuk bir delik var orda... ordan kagıttan huni yapıp yavasca dolduruyoz... delik kucuk oldugu için dikkatli olmaz lazım.. sonra cıkardıgımız sekilde takıkıyoz ( nasıl takıldıgına bakma için diger tonerlerden birine bakabilirsiniz emsal teskil ederçç )

tonerin uzerini sildik dolum yaprken oralara bulasıyoo.. geri yerlestirdik...

cıktımızı alabiliriz... ama yazıcının kırmızı ışıgı yanıp sönüyor toneri tüm doldursanız bile

elimden geldigi kadar anlatmaya calıstım....

Not: cidaları cıkarırken ve takarken dikkatlı olun... dişlileri duzgun takın... mesuliyet kabul etmem... forumdan bir arkadasın yardımı ile ben doldurdum...

• Clp 315 Toner dolumlarınıhttp://www.kocaeliteknikservis.com/yazici-teknik-servis/samsung-clp-315-renkli-yazicilara-chip-takimi-70-tl.html yada 0262 332 34 33 telefondan bilgi alabilirsiniz.
  • ben de CLP 315 i dolum yapılamadığı için kullanamıyordum, internettenwww.sarfdunyasi.com diye bir yer buldum toner chipi yerine bir aparat ekleyip biten toenirimi de doldurdu
    herşey sorunsuz
    chip aparatı 1 kereliğine alınıyor montaj dahil 60-70 lira
    dolum da 30-35 lira

selamlar
  • selamlar

clp 315 310 ve 315 lerin dolumu mümkün board üzerine modül takarak makinayı chip siz çalışır duruma getiriyoruz bu işlemden son sonra dolumlarında sıkıntı olmuyor

aynı işlem ml1640 ve ml 2240 içinde gecerlidir

ayrıca samsun 4300 için chip stoklarımıza girmiştir

www.istanbullbilisim.com
  • selam arkadaşlar clp-315 dolumu ile ilgili sıkıntısı olanlar bana yazabilirler.dolumu çok basit.kaliteside mükemmel.isteyene toneride nereden alabileceğini söylerim.(reklam olmasın diye firma adı veremiyorum)
  • ya ne uğraşıcam zaten chip taktırsam 100
    4 farklı renk alsam150 felan
    makine 280 lira hepsiburadada :)

alırım yenisini ki ben kullananan kadar niceleri çıkarda ucuzlar... bu kadar dert etmeye gerek yok...
    orjinali 30 dolar 40 dolar ben sırf 15 lira kar edicem diye kalkıp 60-70-80 vericem chip taktırıcam :)
    akla mantığa yatkın mı ?
  • Arkadaşlar Clp-315 yazıcıya chip takıp tonerlerini doldurdum. Yazıcıdan aldığım rapora göre page count sıfırlandı ve tonerler %100 dolu görünüyor, buraya kadar sorun yok. Ama yazıcıyı bilgisayara bağladığımda bilinmeyen aygıt olarak görünüyor. Chipli yazıcı için farlı bir driver mı kurmam gerekiyor yoksa bir şekilde yazıcıya zarar vermiş olabilir miyim?
  • chipi taktırdığınız yere başvurmanız en doğrusu olackatır.
  • arkadaşlar o modüller eski yazıcılarda çalışıyor eğer yazıcınız yeni ise dikkat edin edlinizde patlamasın
  • hemen unutmadan şunuda ekliyeyim tamam iyi güzel alın doldurun peki hiç dikkat ettinizmi bir noktaya ? belirli bir çıktı aldıktan sonra transfer kayışını değiştirmeniz gerekecek ve image uniti de değiştirmeniz gerekecek bunlarında hesabını yapın bence derim
  • arkadas lar bu yazıcı cok güzel ve cok salık lı dolum yapıla bilir yanlı reset leme anlatımı yanlıs yaz dığınız yöntem ler makina gantisini bitiriyor onun için prg ram kullanmanızı tafsiye ederim prog ramı ben buldum ve sadece kendim kulanıyorum prg ram samsungun kendi sitesin de var
  • ARKADASLAR BEN PRG RAMI VEREYİM SİZE UĞRASMAYIN ahmetdeveci@hotmail.com yeni versiyonlarda ise yaramıyo ayrıca bu prg 1640 da resetliyo sadece bunu yapaca gınız pc de universal drv bulunacak ben burda prg 30 ytl den satım reset işlemini ise 010 tl den yapıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: afdermon

ARKADASLAR BEN PRG RAMI VEREYİM SİZE UĞRASMAYIN ahmetdeveci@hotmail.com yeni versiyonlarda ise yaramıyo ayrıca bu prg 1640 da resetliyo sadece bunu yapaca gınız pc de universal drv bulunacak ben burda prg 30 ytl den satım reset işlemini ise 010 tl den yapıyorum

hocam bu programı nerden bulabiliriz ?
  • CLP-300 yazıcıyı alalı 3 yıl oldu ve 3 yıldır o kadar nadir çıktı aldım ki hala demo tonerleri kullanıyorum.
    Ama yazıcı artık kağıt alamıyor, çünkü kağıt almasını sağlayan döner lastikte çatlaklar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 25 Ocak 2010; 20:30:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

CLP-300 yazıcıyı alalı 3 yıl oldu ve 3 yıldır o kadar nadir çıktı aldım ki hala demo tonerleri kullanıyorum.
    Ama yazıcı artık kağıt alamıyor, çünkü kağıt almasını sağlayan döner lastikte çatlaklar var.
  • arkadaslar prg mı internete aramayın bulamasınız kendim yaptım ve internete vermiyorum samsung 4300 de yap mıstım bi verdim internete ertesi gun bi baktım tüm forumlarda var onun icin mail olarak yolarım istiyenlere ama cok rica ediyorum sadece ken diniz kulanın ahmetdeveci@hotmail.com.tr
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.