Şimdi Ara

Samsung Galaxy S4 Odin Fail _ system.img den sonra hata veriyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Galaxy s4 GT-9500 telefonum artık beni terk etmek üzere.
    Bir kaç ay sonra değşitirmeyi düşündüğüm için servise götürüp masraf yapmak da istemiyorum açıkçası.

Öncelikle geçen hafta sd kart hatası aldı. SD kartı çalıştırmamaya başladı. PC de SD kartı yedekelyip biçimlendirip geri döndüm. Yedekleri yükledikten sonra çalışmaya başladı.
    Fakat dün önce kullanırken donmaya başladı. Pili çıkartıp taktığımda düzeldi. 1 saat sonra durup dururken kapanmaya başladı. Açıyordum 5 dk ya tekrar kapanıyordu. En son kapandığında açılmadı.
    Samsung Galaxy S4 GT-I9500 yazan ekranı geçtikten sonra SAMSUNG yazısında kalıyordu.
    Forumdaki alakalı yazıları okudum. Power tuşu basılı kalmış olabilir denmiş. Kapağı açtım, sıkıntı olmadığını gördüm.

Sonrasında wipe factory reset ve wipe cache partition yaptım. Yine çalışmadı.

Forumdaki yazılara göre odin ile geri dönebileceğimi gördüm. Download mod u açabiliyorum. Odin in farklı versiyonlarını yükledim, farklı kablolarla denedim, farklı usb portlarında, farklı pc lerde, farklı rom ları denedim. Hepsi aynı noktada kalıyor :

<ID:0/005> Added!!
    <ID:0/005> Odin engine v(ID:3.1203)..
    <ID:0/005> File analysis..
    <ID:0/005> SetupConnection..
    <ID:0/005> Initialzation..
    <ID:0/005> Set PIT file..
    <ID:0/005> DO NOT TURN OFF TARGET!!
    <ID:0/005> Get PIT for mapping..
    Firmware update start..
    <ID:0/005> SingleDownload.
    <ID:0/005> sboot.bin
    <ID:0/005> param.bin
    <ID:0/005> boot.img
    <ID:0/005> recovery.img
    <ID:0/005> system.img
    <ID:0/005> Complete(Write) operation failed.

telefonda ise mavi process bar hiç çıkmıyor bile.

Bir hayli yazı okudum fakat hiç bir sonuç alamadım.

Yardımlarınızı rica ediyorum.

• Asagi yukari ayni seyleri yasamisiz bende note 2 de yasadim odin ile olmuyor neler denedim neler neler cektirdi. Telefonculara baktirdim anakarti yanmis dediler (çöp) dediler. Bende suan eski telefonla idare ediyorum 1 2 haftaya alicam yeni biseyler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyvallah hocam.
    Ben de dün Samsung KVK ya götürdüm.
    Önceden muhabbetimiz olan bir arkadaş vardı, onlar da versiyonlamaya çalıştı, yapamadılar.
    Anakartta çok ufak bi parçada da sıkıntı olabilir ama daha büyük te olabilir. Buraya bırakırsan direkt anakart değiştirilir, parçalarla oynamamız yasak dedi. Telefon tamircilerine göster istersen belki onlar daha ucuz maliyete halledebilir dedi.
    Ben de değiştiricem ama 1-2 ay idare etseydi iyiydi.
    Neyse kısmet, hafta içi götürebilirsem bi telefoncuya da göstereceğim.
  • Telefoncuya gösterebildiniz mi? veya başka türlü sorunu çözebildiniz mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.