Şimdi Ara

Samsung Galaxy Tab A 2019 10.1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
96
Cevap
5
Favori
14.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bilen arkadaşlara sormak istiyorum. Bu ara bir tablet almak istiyorum. Bütçem sınırlı olduğu için bu tableti almayı düşünüyorum. Ne dersiniz alınabilir mi? Sadece film, video ve müzik dinlemek için kullanacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crukosu -- 19 Temmuz 2019; 22:18:49 >

• 3-4 günlük bi kullanım sürem oldu. İlk izlenimlerime göre tablet parasını hak ediyor. Madde madde artı ve eksi yönlerini yazarım. Sorunuz olursa onları da cevaplarım.

+ Yönleri
    - Şarjı iyi dayanıyor. Full şarj ile 6 saatten fazla dizi izleyebiliyorum(Tam test edemedim çok daha fazla olabilir). Birkaç ay geçince nasıl olur bilemem ama şuan baya iyi bu konuda. Parlaklık %60'ta izledim, internet üzerinden.
    - Ekran boyutu çok iyi. Ekran/Gövde oranı çok iyi. Tablet küçük ama full ekran olduğunu düşünün. Hem portatif hem de büyük ekran.
    - Malzeme kalitesi de iyi.
    - Sesi aşırı iyi. Cidden hoparlör sistemi çok iyi.
    - Dokunmatik hassasiyeti çok iyi.
    - Uygulamalarda kasma yapmıyor.
    - Aynı anda iki uygulama kullanımı vs. bazı özellikleri çok iyi.
    - Wifi çekim gücü harika. iPhone ya da laptop'un çekmediği(çok az çektiği) ağı, çok iyi çekiyor. 1. katta oturuyorum. 4.kattaki komşunun wifi'ını kastediyorum.

- Yönleri
    - Ekran parlaklığı konusunda henüz tam test edemedim ama sanki bir tık düşük gibi.
    - Arka tarafta ışık varsa, örneğin cam kenarında izliyorsanız parlama yapıyor. Bu özelliği biraz kötü.
    - Screen mirroring default olarak yok. Uygulamarla çözülür mü bilmem. Samsung smart tv'm var. Tabletin ekranını tvye yansıtabilmeyi isterim.
    - Aksesuarları biraz pahalı ve yeni model olduğu için çok fazla değil. Aliexpress'ten sipariş ettim kılıf ve cam koruma ama vergi canımı sıkacak gibi :(
    - Ram konusunda şuan bir sıkıntı yaşamadım ama ilerleyen zamanlarda ne olur bilemiyorum. 2gb yeterli mi? Soru işareti.
    Hocam sizin çocuğunuz elbette ama bence çocuğa tablet almayın, cep telefonunu oyun oynasın diye vermeyin. Çocuğun eline tablet vermekle siz rahat edersiniz ama çocuğu kaybedersiniz.

Bir kaç ay önce kuzenim, eşi ve 2 çocuğu ile bize geldiler. Çocukların yüzünü göremedim desem yalan olmaz çünkü yemek zamanı dahil ellerinde ufak tabletle sürekli oynadılar.
  • aynı tableti bende inceliyorum. Sm-t510 modeli sanırım bahsedilen. Yeni bir tablet olduğu için hiç bir yerde yorum yok
  • Daha dün sipariş verdim :) Konusuna bakmıştım görememiştim, bugün açılmış. Henüz kargoya verilmedi siparişim. Gelince kullanıp yorumlarımı paylaşırım. n11'den aldım siyah olanını. 1395 liraydı. Kupon ve bonuslarla birlikte 1280 lira civarına aldım. Amerika'da şuan arkadaşım var ona getirtecektim. 2 gb ram, 32 gb rom olanı 1300 lira civarına geliyordu. Buradan hem daha erken gelecek hem de samsung garantili olacak. Tek soru işaretim, Türkiye'de 3gb ram, 64 gb rom olan modeli yoktu. Amerika'da mevcut ve 1600 lira civarına geliyordu. 2 gb ram yeter mi yetmez mi korkum o. Bakalım gelince yorumlarımı paylaşırım. 1 gb ram ve 16 gb rom'lu android 4.x tabletten geçiş yapacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anthuan

Daha dün sipariş verdim :) Konusuna bakmıştım görememiştim, bugün açılmış. Henüz kargoya verilmedi siparişim. Gelince kullanıp yorumlarımı paylaşırım. n11'den aldım siyah olanını. 1395 liraydı. Kupon ve bonuslarla birlikte 1280 lira civarına aldım. Amerika'da şuan arkadaşım var ona getirtecektim. 2 gb ram, 32 gb rom olanı 1300 lira civarına geliyordu. Buradan hem daha erken gelecek hem de samsung garantili olacak. Tek soru işaretim, Türkiye'de 3gb ram, 64 gb rom olan modeli yoktu. Amerika'da mevcut ve 1600 lira civarına geliyordu. 2 gb ram yeter mi yetmez mi korkum o. Bakalım gelince yorumlarımı paylaşırım. 1 gb ram ve 16 gb rom'lu android 4.x tabletten geçiş yapacağım.
    Tamamdır teşekkür ediyorum. Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden size hayırlı olsun :)
  • anthuan kullanıcısına yanıt
    Hocam bende aynı cihazı almayı düşünüyorum. İnceleme fırsatı buldunuz mu?
  • Mağazada baktım tab s5enin akg hoperlörleri çok daha iyi ama sesi mağaza ortamında değerlendirmek yanlış olur. Ekran amoled olmadığı için renkleri daha doğal ve hoşuma gitti. Parlaklık zaten dışarıda kullanmayacağım için idare eder akşamları sorun olmaz. İpad ekranı 4:3 bu 16:10 videolar için daha ideal. Ben youtube netflix ve twitter amaçlı alacağım, ipad air kullanıcısıyım. Air yavaşladı satıp az bir para ekleyip almak istiyorum. Yeni air 3500 lira. Tek çekincem ipad sonrası pişman edermi,
  • gorkem2626 kullanıcısına yanıt
    3-4 günlük bi kullanım sürem oldu. İlk izlenimlerime göre tablet parasını hak ediyor. Madde madde artı ve eksi yönlerini yazarım. Sorunuz olursa onları da cevaplarım.

+ Yönleri
    - Şarjı iyi dayanıyor. Full şarj ile 6 saatten fazla dizi izleyebiliyorum(Tam test edemedim çok daha fazla olabilir). Birkaç ay geçince nasıl olur bilemem ama şuan baya iyi bu konuda. Parlaklık %60'ta izledim, internet üzerinden.
    - Ekran boyutu çok iyi. Ekran/Gövde oranı çok iyi. Tablet küçük ama full ekran olduğunu düşünün. Hem portatif hem de büyük ekran.
    - Wifi çekim gücü harika. iPhone ya da laptop'un çekmediği(çok az çektiği) ağı, çok iyi çekiyor. 1. katta oturuyorum. 4.kattaki komşunun wifi'ını kastediyorum.

- Yönleri
    - Ekran parlaklığı konusunda henüz tam test edemedim ama sanki bir tık düşük gibi.
    - Arka tarafta ışık varsa, örneğin cam kenarında izliyorsanız parlama yapıyor. Bu özelliği biraz kötü.
    - Screen mirroring default olarak yok. Uygulamarla çözülür mü bilmem. Samsung smart tv'm var. Tabletin ekranını tvye yansıtabilmeyi isterim.
    - Aksesuarları biraz pahalı ve yeni model olduğu için çok fazla değil. Aliexpress'ten sipariş ettim kılıf ve cam koruma ama vergi canımı sıkacak gibi :(
    - Ram konusunda şuan bir sıkıntı yaşamadım ama ilerleyen zamanlarda ne olur bilemiyorum. 2gb yeterli mi? Soru işareti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anthuan -- 15 Ağustos 2019; 12:15:26 >

• anthuan kullanıcısına yanıt
    Bende media mark da inceledim menü de kasma vs. Yaşayınca ipad 6 alıp geçtim. İnşallah pişman olmam uzun vadede 😁
  • quote:

Orijinalden alıntı: anthuan

3-4 günlük bi kullanım sürem oldu. İlk izlenimlerime göre tablet parasını hak ediyor. Madde madde artı ve eksi yönlerini yazarım. Sorunuz olursa onları da cevaplarım.

+ Yönleri

- Yönleri
    Tabletinizi güle güle kullanın.

Sizinki ve Galaxy Tab S5e arasında kaldım.

Arada kalmamın tek sebebi amoled ekran farkı. Yoksa ram ve rom farkı önemli değil sonuçta oyun oynamayacağım. Netflix, film, internette gezinti ve e-kitap için kullanacağım. 2 GB ram sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum.

Amoled ekran için 1.000 lira fark vermek mantıklı gelmiyor. Kararsız kaldım. Ne önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: gorkem2626

Bende media mark da inceledim menü de kasma vs. Yaşayınca ipad 6 alıp geçtim. İnşallah pişman olmam uzun vadede 😁
    Hocam Octa-core (2x1.8 GHz) işlemci ve 2 GB ramde menüde takılma filan olmaz, o kadar değil.
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Hocam cihaz demo olabilir. İncelediğimde cidden menü de kasma vs. yaşadım. Baktım fazla takılıyor tasarımı da bana göre değil o yüzden vazgeçtim ipadi tercih ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkem2626

Hocam cihaz demo olabilir. İncelediğimde cidden menü de kasma vs. yaşadım. Baktım fazla takılıyor tasarımı da bana göre değil o yüzden vazgeçtim ipadi tercih ettim.
    Cevap için teşekkür ederim.

Çünkü bir yakınıma geçen yıl hemenhhemen aynı özelliklere sahip SM-P580 Samsung tablet alımına yardımcı oldum. İşlemci olarak daha düşük kapasiteli olmasına rağmen kasmadı ve hiç takılmadı. Özellikle aynı anda tarayıcıdan 20 küsür sekme açtım, 7-8 tane uygulama açtım ne olacak diye fakat hiç sıkıntı yaşamadı.

Bahse konu olan SM-T510 işlemci olarak daha hızlı olacağı için hiç sorun çıkartmayacağına eminim.

Bu tabletin SM-P580'e göre avantajı 2019'da çıkması ve üzerinde Android Pie ile gelmesi.

Tereddüte düştüğüm noktası ise bunun IPS LCD ekran olması.

Tab 5S-e modelinde Super Amoled ekran ve üzerinde 64GB ROM - 4GB RAM ile Octa-core (2x2.0 GHz) işlemci ile geliyor.

Bana 32 rom ve 2 gb ram yeter. Sonuçta oyun oynayacak yaşta değilim. Film, Netflix, internette gezinme ve e-kitap okumak için alacağım. Üst modelin beni çeken tarafı ne rom, ne ram ne de işlemci sadece super amoled ekran olması. Telefonum da super Amoled olduğu için çok alıştım. Ekranda yansıma olsun istemiyorum ama arada 1.200 liracık fark var. Fiyat yarı yarıya. Sanırım bu farkı vermeyeceğim.

Ekleme: Mevcut tabletim iPad 2, hatta ilk çıktığında almıştım. Kaç sene geçti bilmiyorum. Herhalde 8-9 sene olmuştur fakat bataryası halen mükemmel. Ancak artık yükleyecek uygulama bile bulamıyorum. Donanım olarak değil ama yazılım olarak eskidi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 22 Eylül 2019; 12:9:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Cevap için teşekkür ederim.

Çünkü bir yakınıma geçen yıl hemenhhemen aynı özelliklere sahip SM-P580 Samsung tablet alımına yardımcı oldum. İşlemci olarak daha düşük kapasiteli olmasına rağmen kasmadı ve hiç takılmadı. Özellikle aynı anda tarayıcıdan 20 küsür sekme açtım, 7-8 tane uygulama açtım ne olacak diye fakat hiç sıkıntı yaşamadı.

Bahse konu olan SM-T510 işlemci olarak daha hızlı olacağı için hiç sorun çıkartmayacağına eminim.

Bu tabletin SM-P580'e göre avantajı 2019'da çıkması ve üzerinde Android Pie ile gelmesi.

Tereddüte düştüğüm noktası ise bunun IPS LCD ekran olması.

Tab 5S-e modelinde Super Amoled ekran ve üzerinde 64GB ROM - 4GB RAM ile Octa-core (2x2.0 GHz) işlemci ile geliyor.

Bana 32 rom ve 2 gb ram yeter. Sonuçta oyun oynayacak yaşta değilim. Film, Netflix, internette gezinme ve e-kitap okumak için alacağım. Üst modelin beni çeken tarafı ne rom, ne ram ne de işlemci sadece super amoled ekran olması. Telefonum da super Amoled olduğu için çok alıştım. Ekranda yansıma olsun istemiyorum ama arada 1.200 liracık fark var. Fiyat yarı yarıya. Sanırım bu farkı vermeyeceğim.

Ekleme: Mevcut tabletim iPad 2, hatta ilk çıktığında almıştım. Kaç sene geçti bilmiyorum. Herhalde 8-9 sene olmuştur fakat bataryası halen mükemmel. Ancak artık yükleyecek uygulama bile bulamıyorum. Donanım olarak değil ama yazılım olarak eskidi.

Alıntıları Göster
    Benimde 1. Nesil bir ipad minim var. Halen annem kullanıyor seneler önce almıştım. Dediğiniz gibi donanımsal olarak sıkıntısı yok batarya halen taş gibi saatlerce kullanıyor. Bende telefon android olunca android bir tablet almak istedim. Ancak beğenemedin farklı markalara da çok fazla bakmadım açıkcası son karar alarak ipad aldım. Umarım uzunca süre sorunsuz kullanırım. :)

Teşekkür ederim.

Tab S5e hakkında pek bilgim yok. Bütçemin dışındaki ürünlere bakmamıştım. Parlaklık ve çözünürlük olarak tabletin kalitesinden memnunum. Güneş ışığında yansıma yapıyor, rahat izlenemiyor. Diğer tabletin nasıl olur performansı bilemem. Kullanacağınız ortam çok ışıklıysa yansıma yaptığını söyleyebilirim. Ha fiyatına göre bu üründen memnunum. Nispeten karanlık bir filmi gündüz piknikteyken izledim. Çok rahat göremiyordum ama bu fiyata makuldu. Bahsettiğiniz tabletin sadece görüntü değil performans olarak da çok artısı olur gibi. Eğer android versiyonu ileriye yönelikse diğer tablet en az 2 kat uzun ömürlü olabilir.
  • Ben de tab a 2019 almayı düşünüyorum. Şu sıralar alınabilecek f/p ürünlerinden biri gibi duruyor. 2016 modelinde kalem vs var, ama tasarım olarak çok geride duruyor. Android sürümü de güncellenmeyecektir diye düşünüyorum.
    2019, teknoloji sitelerinde 1600-1700 bandında. Gittigidiyorda 1200-1300 arasında satan mağazalar var. Fiyat farkı neden kaynaklanıyor emin olamadım. Siz tavsiye eder misiniz gittigidiyor'dan almayı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DhAk

Ben de tab a 2019 almayı düşünüyorum. Şu sıralar alınabilecek f/p ürünlerinden biri gibi duruyor. 2016 modelinde kalem vs var, ama tasarım olarak çok geride duruyor. Android sürümü de güncellenmeyecektir diye düşünüyorum.
    2019, teknoloji sitelerinde 1600-1700 bandında. Gittigidiyorda 1200-1300 arasında satan mağazalar var. Fiyat farkı neden kaynaklanıyor emin olamadım. Siz tavsiye eder misiniz gittigidiyor'dan almayı?
    2016 modeli olan SM-P580 modelinde kalem var ama bu model 2019 ve Android Pie ile geliyor.

Eğer alacaksan elini çabuk tut çünkü fiyatlar artmak üzere. Şu n11.com'da 1.260.-TL'ye satılıyor. Forumdan kupon, çek vs ile 1.230 - 1.240 liraya alınabilir. Ayrıca Gittigidiyor'da en ucuz 1.399 lira.

Bütçeniz müsaitse SM-T720'yi de inceleyin derim. (Tab S5e)

Sağolun hocam. Bütçeyi çok yükseltme şansım yoktu malesef, 1259 liraya n11`den aldım. Kargoya verildi bugün, gelmesini bekliyorum.

O sırada kılıf, bt klavye falan bakayım dedim ama herşeyin fiyatı uçmuş ben elektronik alışverişi yapmayalı :)
  • DhAk kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun, güle güle kullanın. Artık siz de kullanım tecrübelerin bizimle paylaşırsınız.
    çok sağolun hocam teşekkür ederim. ilk fırsatta deneyimlerimi yazacağım.
  • merhaba tekrar herkese,
    çok uzun süre kullanma şansım olmadı henüz ama, genel olarak performansından memnununm.
    tasarım olarak gerek ekran gövde oranı, gerekse ön yüzde herhangi bir tuş olmaması ile günümüz standardını yakaladığını düşünüyorum. kasanın metal (aluminyum?) olması ise bir diğer artısı, ürün elinizdeyken kaliteli hissi veriyor.
    ben genelde haber okumak, internette dolaşmak için kullanıyorum. bu noktada, websiteleri arasında geçişte vs herhangi bir sorun yok. tablette oyun oynamak gibi bir alışkanlığım yok, o yüzden pubg, asphalt vb oyunları yükleyip denemedim. eşim subway surf yükledi, ama bu oyunda zaten takılma donma vs olacağını sanmıyorum. bir sorun yoktu, ısınma vs gibi bir sorun da göremedim.
    bataryası için henüz yorum yapamıyorum, aldığımdan beri bir kez şarj ettim, akşamları birkaç saat kullanıyoruz sadece. ilk şarj henüz bitmedi (2-3 gün oldu cihaz bana ulaşalı.)
    arka kasa metal olduğu için bir kılıf alma ihtiyacı duyuyorsunuz. bu yüzden ürünü alırken kılıfını da önceden almanızı öneririm. türkiye'de istediğim kalitede bir kılıf bulamadım, smart kılıfların neredeyse hepsinin arka tarafı renksiz, şeffaf. siz siyah alıyorsunuz diyelim, ön tarafı siyah kapak oluyor ama, arka taraf şeffaf plastik oluyor. bunlar da 80-100 tl arası değişiyor. arkası da renkli olan bir kılıf bulamadım. samsung'un sitesinde ise 2019 modeli için kılıf bulunmuyor.
    ben bunun yerine az önce aliexpress'ten 47 liraya, daha kaliteli gözüken bir kılıf sipariş ettim. ön-arka aynı renk. vergi olayı nasıl olacak bilmiyorum ama onu da gelince göreceğiz.

bir de, bt klavye ile kullanmak da iyi olur diye düşünüyorum. tablet için varsa önereceğiniz bir klavye, beklerim. microsoft universal mobile keyboard diye bir ürünü çok beğendim ama, onu da türkiye'de bulamıyorum malesef.

bir de, sanırım kutusundan çıkan şarj aleti hızlı şarj değil. ürün hızlı şarjı destekliyor mu diye kitapçığına vs. baktım ama bir bilgi göremedim. bu konuda da bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.
    teşekkürler.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.