Şimdi Ara

Samsung HW-F 551-571 VS Philips HTS 7140 Soundbar lar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
5.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evde kablo karmaşası olmasın diye soundbar bakıyorum .

Philips hts 7140 ( içinde hem bluray var hemde birçok codec i açabiliyor. Direk HDD bağladığınızda 3D dahil seyredebiliyorsunuz ) Ambisound teknolojisi ile philips tv mede uyumlu görüyordum 2 senedir takip ediyorum 2000 lerden 1500 - 1300 - 1000 düştü şu anda teşhir 700 TL ye buldum. Tam alacakken bu 2 modeli gördüm

Wireless subwoofer 2,1 ve dinledim .

Ses geziniyormu çok farkedemesemde yüksek ses açmışlardı kısmaları için rica ettim. Güzel bir sesi vardı. Ben 551 i lambasızı dinledim ona rağmen etkilendim.

biliyorum ki amfili sistemler çok daha iyi ve net ses veriyordur falat olay kablosuz olması vede diğer markaların 2000-3000 tl arası kablosuz sistemleride var baktım ama bütçe 1000 TL maksimum . buna rağmen seyrettiğim bluray filmlerden istediğim net temiz yaprak ve su sesleri dahil o en ince detaya kadar sesleri 2,1 lerden alma şansım varmı 5+1 ambisound bile değil samsung 2,1 ler bile şahane görünüyor .

Bu sistemlerle ilgili önerileriniz nelerdir .

Samsung yeni çıkan 2 modeli resim koyamadığım için link paylaştım kusura bakmayın daha detaylıda bakmış olurusunuz

ve
    ( lambalı )

General Features
    310 Watts Total Power
    2.1 Channel
    Audio Feature
    Dolby Digital available
    DTS available
    3D Sound Plus Available
    Vertical Surround available
    Smart Volume available
    Auto Sound Calibration(ASC) available
    0 - 200ms Lip Sync
    Sound Modes (DSP) x 6ea
    Special Feature
    Crystal Amplifier Pro available
    Valve Amp available
    Installation Sensor available
    Decoding Format
    AAC available
    MP3 available
    WAV Available
    WMA available
    OGG decoding available
    FLAC decoding available
    Connectivity
    Anyent+ (HDMI-CEC) available
    USB Host 2.0 Available
    Bluetooth Available
    SoundShare available
    ARC (Audio Return Channel) available
    HDMI Out available
    1ea of HDMI Input
    1ea of Audio Input
    1ea of Optical Input
    Speaker
    Wireless Active Sub Woofer
    2 Way 3 Centre Speaker

• bu konuyu ben de çok merak ediyorum. yakın zamanda evleniyorum. malum hanımlar karmaşa sevmez. böyle basit bir çözüm arıyorum ben de. 2.1 de olur. fazla kablo karmaşası olmasın yeter :)
  • aynen benimde düğün söz konusu ve görüntüsü de çok hoş. neye dikkat etmeli kaç metre karelik alana kaç watt yada kaç rms olanını almak lazım.
    ama hw-f551 siteden baktımda çok sağlam bilgi vermiyor inceleme sitelerinde de çok fazla bilgi söz konusu değil umarımda burda bilgi sahibi olanlar vardır.
  • Samsung HW - F 551 teknosada 1300 pahalı samsung un kendi mağazasında 1000 TL bilginize
    Ben hafta sonu gidip tekrar dinledim çok güzel ses veriyor soundbarın üzerinde ses geziniyor ama evin içinde gezineceğinden şüpheliyim . Hala karar veremedim .
  • Selam ,

hw-751 almayı düşünüyorum . Forumda kullanıcısı var mıdır ? Yorum alabilir miyiz ?
  • 751 ler samsung kendi mağazalarına gelmiş ve fiyatı 1500 TL diğer mağzalarda 1800 civarı kendi mağazalarından almanız yararınıza gidip dinleyebilirsiniz . Ben 551 dinlemiştim ilk iyidi öyle arkadan ses efektleri gelmiyor ama filmin sesini çok detaylı duyabiliyorsunuz lambalı 751 modeli çok daha iyidir diye düşünüyorum . Tv de samsung ise aktif kablosuz sub ile harika olur diye düşünüyorum .
  • ben de bu ürüne takıldım kaldım ben normal de e 6550 alacaktım tuplu olan modelı ama gecen samsung magzasında bu 751 ı gordum baya etkılenmedım degıl hanı ama benm salon mutfakla birleşik oldugundan birazcık buyuk olacak acaba beni tatmin edermi diye düşünüyorum ama 5+1 in keyfini vermez gibide geliyo bilemedim kafam karıstı
  • Hafta sonu turuncu indirimli mağazada :) %34 indirime girdi 899 indi üstüne 50 tl de çek vardı sanırım 850 olmuştu
    751 modelide 1500 lere inmişti sanırım

Dedim yavaş yavaş bu modellerde indirime giriyor biraz beklesek

İşin garibi hem 5.1 istiyorum hemde kablosuz olsun soundbar tarzında diyorlar ki hoparlör kulak arkasında olmazsa o hissi alamazsın ki sanki bu soundbarlardan alamam gibi geliyor o etkiyi ancak
    yamaha 4100 modelleri var dinledim şok oldum olursa hem 5,1 etkisi hemde kablosuz bu modellerden düşünüyorum samsung için acele etmeyeceğim
  • Arkadaşlar samsung alan kullanan varmı. yorumlarınızı bekliyoruz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyhero34

Arkadaşlar samsung alan kullanan varmı. yorumlarınızı bekliyoruz..

Samsung'un sesi teneke gibi. Philips, Sony, Pioneer, LG gibi firmaları tercih edin.
  • TV samsung olduğ için onu tercih etmiştim aslında. LG lalırsam Samsung TV ye kablosuz bağlama şansım varmı.
  • merhaba,
    Bende Samsung tv var ve LG mk1100 5+1 ses sistemini kullanıyorum Sorunsuz Çalışıyorlar. samsung kumandası ile ses sistemini yönetebiliyorum. Bu sistemde de problem olacağını Sanmıyorum. Ama tabi 5+1 ve 2+1 sistemleri farkı belki olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben olsam Philips ya da LG alırım. Samsung'un ses kalitesi teneke gibi. Mid yok. Sadece tiz var. Bas sesler desen tizi boğmaktan öteye gidemiyor.

Güya dengeli ses yaratmaya çalışmışlar ama vasat resmen.

LG'nin soundbarı benim de hoşuma gitti. Dinledim Teknosa da.

Philips'i dinlemedim ama genel olarak sistemlerindeki dengeli ses profilini bildiğim için, alırsanız pişman etmez derim. Bas sesler yumuşak bir tonlamayla, tiz ve midler ise dengeli şekilde çıkıyor philipslerde genelde.

Lg biraz daha tiz ve bas üzerine duruyor gibi. Bas tonlamaları biraz daha sert philipse göre.
  • HW551 Soundbar ı Mediamarkt ta denedim ve gayet başarılı buldum. Her yerde 1000 lira civarıyken Mediamarkt kampanya yaptı ve 600 liraya 9 taksitle ürünü aldım dün geldi ve kuruldu. Televizyonum LG olduğu için uyumluluk konusunda şüpheliydim. Servisten kurmaya gelenler TV de ARC desteği varsa HDMI bağlayabiliriz dediler. Dedim var. Eleman gitti HDMI in portuna TV yi bağladı. Baktı çalışmıyor. 60 liraya optik kablo satacak bana. Dedim kulaklık kablosuyla yap testini ben veremem bir kabloya 60 lira. Elemanlar gitti. Açtım kitapçığı TV bağlantısının HDMI OUT portuna yapılması gerektiğini anladım. Bluray i de HDMI in portuna bağladım mis gibi çalışıyor. Tv ye tek bağlantı var ve bluray açılınca otomatik geçiş oluyor. Ses gayet tatmin edici. Çevresel ses olayı soundbar lar için mümkün değil ama film ve müziklerde gayet net ve güçlü sesi var. Herkese tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ht1903 -- 19 Nisan 2015; 16:32:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.