Şimdi Ara

samsung note3 şarj sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar samsung note3 normal bir şekilde çalışıyordu. Şarja taktım öyle bıraktım sabah kalktığımda telefonun kapalı olduğunu gördüm şarj cihazını söküp taktığımda şarj olmuyordu. Öncelikle pili harici bir şekilde şarj ettikten sonra taktığımda telefon normal bir şekilde çalıştı. Şarj portunda bir sorun olduğunu düşünerek şarj portunun olduğu yeri güzelce bi temizledim . Tekrar şarj cihazına takınca yine şarj olmadı. Şarj soketinde tam olarak arıza olup olmadığını garintilemek için bilgisayara bağlayınca şarj göstergesi geldi ve şarj etmeye başladı artı olarak bilgisayarda sorunsuz bir şekilde telefonla bağlantı kurdu. cihazı kapatıp tekrardan bilgisayara bağlayınca şarj ekranı geliyor. ama normal adaptöre takınca şarj etmiyor. Adaptör kablo test edildi kesinlikle çalışıyor farklı şarj aleti ve kablolarda denendi. Normal şarj cihazına takınca şarj etmiyor.

• red_code R kullanıcısına yanıt
    Yazılımsal olabilir format at derim ben bi öyle denemekte yarar var birde farklı şarj alatlerinde deneme yaparsanız daha iyi olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazı sıfırladım. wipe ve factory reset yaptım farklı bir pil taktım sonuç aynı . Telefonun içini açtım usb bordunda 5 volt okuyorum hem bilgisayara bağlayınca hemde normal şarja takınca soket ve board değil ama anlamadım ufak bir nokayı kaçırdığı düşnüyorum. Bilgisayara takınca neden oluyor da (sonuç ta usbdende 5 volt alıyor) normal adaptöre takınca olmuyor aynı yine 5 volt
  • normal şarja taktığımda pile gelen voltajı ölçtüğümde 2,1 gibi bir voltaj geliyor. ama pcye bğladığımda 2,7 ile 4 volt arası oynayan voltaj geliyor. Büyük ihtimal güç entegresi sorunlu açıp güç entegresine rehot işlemi yaptım ama işe yaramadı. entegre değişmesi gerekiyor sanırım teknik konuda bilgisi olan varsa beni doğruyabilir mi acaba
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.