Şimdi Ara

Sanallaştırma için 30 Bin TL'lik sistem toplama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba arkadaşlar,. İyi Sosyaller dilerim hepinize. WM veya VirtualBox kullanımı ve BlueStacks için üst seviye sistem toplamak istiyorum. Kartsız olarak bütçe 30.000 TL. Kullanılması gereken donanımlar ve özellikleri hakkında bilgi almak istiyorum özellikle. Aklımda zaten halihazırda 13900k ve 7950X bulunmakta ancak şöyle yaparsan daha mantıklı olur diyebileceğiniz tüm önerilere açığım. Yer sorunu sebebiyle tek sistem olması şarttır. 64 GB ve üzeri RAM ihtiyacım olduğunu biliyorum. Ancak RAM MHz değerleri bir etken midir? Ek olarak işlemci çekirdek farkının önemli olduğunu biliyorum ancak GHz değeri ne kadar önem arz eder? 30 ve üzeri sanal makine açmak için tüm sistem ve bilgi önerilerine açığım. Yardımlarınızı rica ederim. Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samsunlu9090 -- 3 Nisan 2023; 13:44:7 >

• Virtual box da ,vs. Ryzenler daha iyi.

Alıntı Techpowerup.com.

7950X ile 7900X arasında da bariz bi fark göremedim En tatlısı ,hiç ısınmayan, ryzen 7900 alın.Şu ikiliyi kaptınız mı gerisi teferruat olur.

https://www.akakce.com/islemci/en-ucuz-amd-ryzen-9-7900-on-iki-cekirdek-3-70-ghz-fiyati,249480040.html

Sanallaştırma için 30 Bin TL'lik sistem toplamaakakce.com
    Gigabyte B650M GAMING X AX Wi-Fi AMD AM5 DDR5 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-gigabyte-b650m-gaming-x-ax-ddr5-hdmi-dp-pcie-16x-v4-0-am5-matx-fiyati,153123624.html

• Hocam verdiğiniz güzel bilgiler için teşekkür ederim. Ancak çekirdek kısmında sorun yaşarmıyız acaba 16 vs 24 çekirdek gibi ek olarak ghz değerleri ne kadar önemli size göre?

• Daha fazla çekirdek kullanımının birkaç sanal makinayı çalıştırırken daha az sorun çıkaracağı yazılıyor .Fakat 7950X alma durumunda yanına bi de iyi bi sıvı soğutucu gerekecek.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.