Şimdi Ara

SandBox Rpg

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler iyi bi rpg oyunu arayışındayım sandbox olması önemli yani özgürlük (: oblivion fallout gibi oyunlar önerebilir misiniz?

• Gothic 4
    Two Worlds 2
  • Gothic 4 ve Two Worlds 2'yi bence rpg kategorisine koymamak lazım.Diyalog diye 1-2 tane cümle yerleştirmişler o kadar.

Dragon Age,Fallout:NV ve Fable I-II işini görebilir.PC exc. ama The Witcher'a da bir bakmanı öneririm.
  • Saydığım oyunları PC versiyonuna göre söyledim ama aynıdır diye tahmin ederek soruyorum, bu oyunlar RPG değil de Fable mı RPG?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 17 Kasım 2010; 20:12:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Saydığım oyunları PC versiyonuna göre söyledim ama aynıdır diye tahmin ederek soruyorum, bu oyunlar RPG değil de Fable mı RPG?

Fable'daki konuşmalar oyunu değiştirmiyor(Gerçi diyalog seçme de yok ama...),doğru ama yaptığımız hareketler oyunun senaryosunu baya bir değiştiriyor ve evet,bu yüzden Fable;RPG'dir.
  • quote:

Gothic 4
    Two Worlds 2

http://www.metacritic.com/game/pc/arcania-gothic-4

http://www.metacritic.com/game/xbox-360/two-worlds

Puanları da harikaymış.

• quote:

Orijinalden alıntı: FadeToßlack

quote:

Saydığım oyunları PC versiyonuna göre söyledim ama aynıdır diye tahmin ederek soruyorum, bu oyunlar RPG değil de Fable mı RPG?

Fable'daki konuşmalar oyunu değiştirmiyor(Gerçi diyalog seçme de yok ama...),doğru ama yaptığımız hareketler oyunun senaryosunu baya bir değiştiriyor ve evet,bu yüzden Fable;RPG'dir.

Ee Gothic'de öyle bir sürü durum var sadece sonunu değil her an değiştirebiliyor gidişatı. RPG değil MG-42 mu bu şimdi

• Two Worlds 2 büyük hayal kırıklığı ya.Dövüş sistemi bu kadarmı kötü olur

Dragon Age 2 ye kadar güzel rpg çıkmaz heralde.Witcher 2 de beklenenler arasında
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FadeToßlack

quote:

Ee Gothic'de öyle bir sürü durum var sadece sonunu değil her an değiştirebiliyor gidişatı. RPG değil MG-42 mu bu şimdi

Hadi ya.Gothic 4'ü oynadım da senaryonun değiştiğine şahit olmamıştım.(Gerçi çok oynamamıştım)Öyleyse Gothic de RPG sayılabilir.

• Senaryonun sonu tam değişmiyor olabilir henüz bitirmedim bilmiyorum ama gidişatta değişiklikler olabiliyor senaryoyla ilgili. Ben Gothic 4'ü bayağı beğendim PC'de.
  • Gothic en sevdiğim RPG oyunlarından; Gothic'in her oyununa(Arcania da dahil) bu forumda bok attılar da RPG'den anlayan adam için Gothic zaten uç noktada bir oyundur. Her babayiğidin harcı değildir. Gothic'i buglı cartlı curtlu diye kirleten adamdan zaten bir RPG kültürü beklememek gerekir. O sitelerde not verenlere de aldanırsanız hiçbir oyundan zevk alamazsınız.
  • Fable 3 basarili bence baya. Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YodaTheMaster

Gothic en sevdiğim RPG oyunlarından; Gothic'in her oyununa(Arcania da dahil) bu forumda bok attılar da RPG'den anlayan adam için Gothic zaten uç noktada bir oyundur. Her babayiğidin harcı değildir. Gothic'i buglı cartlı curtlu diye kirleten adamdan zaten bir RPG kültürü beklememek gerekir. O sitelerde not verenlere de aldanırsanız hiçbir oyundan zevk alamazsınız.

Evet Gothic tam bir hardcore RPG'dir. Nereye gitmen gerektiği Fallout veya Oblivion gibi haritada işaretlenmez, gel şu yolu takip et demez. Quest ekranını okuyup anlayıp haritada orayı bulmak gerekir. Haliyle biraz ingilizce gerektirir. O yüzden herkes oynayamaz. Ha Gothic 4'te bunlar soft oldu daha çok. Yine haritada her görevi göstermiyor ama ana görevleri gösteriyor ve neredeyse çizgisel ilerliyor harita sistemi ana görevlerde. Ama yine yan görevleri, item bulma görevlerini haritada göstermediği için yine zorlar.

Puanına baktım da 65 almış ortalama. Sesli güldüm. Bence en aşağı 90'dır bu oyun. Oynamayı bilenler zaman harcayanlar üşenmeyenler anlıyor güzelliklerini. Şahsen Fallout New Vegas gibi F3 taklidi bir oyunu sildim bile PC'mden çoktan, Gothic 4 varken yüzüne bakmam. Fallout 3 güzeldi ama aynı şeyi ısıtıp önümüze koydukları zaman deli oluyorum arkadaş.

• Gothic serisi yıllardır bug lardan kurtulamayan bir seridir o yüzden notları böyle düşük.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.