Şimdi Ara

Sapphire 4830 Arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar 2 senedir kullandigim ekran karti hic bir sebep yokken ariza yapti.heryerini inceledim ciplerde veya herhangi bir yerinde yanik catlak yok.3 makinedede denedim sadece bir makine acildi ama goruntu gelmedi ondada(acilis sesinden fark ettik).fan i normal calisiyor 6pin elektrik girisindede herhangi bir ariza yok.yardimci olursaniz sevinirim.

• kartın fanı sağlam mı?
  • Sağlam usta görünürde hiç bir arızası yok.Yazılımıylada hiç uğrasılmadı.
  • arkadaşım senin şevkini kırmakta istemem ama ati hd serisi kartların ömrü genellikle 2-ila 3 yıl arası oluyor kartına overclock yapmışmıydın bu ara?
    kartın garantisi bitti heralde hiç tamire felanda gönderme değmez çünkü..

eğer yapacak birşey kalmadıysa son çare olarak şu konuya bir bak derim....

http://resim.donanimhaber.com/m_42907844/mpage_1/key_/tm.htm

onun dışında yeni bir kart alacaksın hd5770 ve hd4890 tavsiyemdir.. geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerseriGezgin

arkadaşım senin şevkini kırmakta istemem ama ati hd serisi kartların ömrü genellikle 2-ila 3 yıl arası oluyor kartına overclock yapmışmıydın bu ara?

onun dışında yeni bir kart alacaksın hd5770 ve hd4890 tavsiyemdir.. geçmiş olsun

Hocam o zaman piyasadaki ati ekran kartlarının hepsinin mi ömrü 2-3 sene ? Çünkü hd yazan önermişsiniz yine o açıdan soruyorum.
    Nvidia vardı 5 sene kullandım ekran kartını atinin daha uzun gitmesi lazım değil mi ? bildiğim kadarınla ati daha az ısınıyor.

• hocam sende bana yardım et ne olur 6 pinlik güç kablosunun detaylı olarak hangi kablo hangi kabloya bağlanıyo yazıp fotosunu çekermisin
  • 4830 yerine 6850 aldim.ama bir ekran karti durup dururken bozulmak sadece sebebini merak ediyorum.iyi bayramlar.(fırinlamayi deneyecegim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fresten

quote:

Orijinalden alıntı: SerseriGezgin

arkadaşım senin şevkini kırmakta istemem ama ati hd serisi kartların ömrü genellikle 2-ila 3 yıl arası oluyor kartına overclock yapmışmıydın bu ara?

Hocam o zaman piyasadaki ati ekran kartlarının hepsinin mi ömrü 2-3 sene ? Çünkü hd yazan önermişsiniz yine o açıdan soruyorum.
    Nvidia vardı 5 sene kullandım ekran kartını atinin daha uzun gitmesi lazım değil mi ? bildiğim kadarınla ati daha az ısınıyor.

fiyat açısından önerdim zaten.. yoksa aynı seviyede bir nvidia kartın ne kadar el yaktığını söylememe gerek yok heralde arkadaşın eli bol ise nvidia alsın tabiki... sistemimdeki kartı tavsiye ederim 560 ti veya Sadece Gxt 560 fiyatı 400 liradan başlıyordu sanırsam

ayrıca sorunun ısınmayla alakası yok sorun ati kartların yazılımı yeterince stabil değil yüklerken aklında binbir tür soru oluyor mavi ekran verecekmi yanacakmı felan.. kardeşimin kullandığı son atihd4850 11.10 güncellemesinden sonra yandı mesela.. ha önceden overclockluydu kart ama yinede böyle olmaması lazımdı..
    hepsi demiyorum genel olarak bu kadar dayanabiliyorlar üzerindeki chipsetin işçiliğine kalitesine bağlı birazda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heliosaga -- 9 Kasım 2011; 19:52:21 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.