Şimdi Ara

Sapphire R9 280 DUAL-X Artifact Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 ay önce vatandan aldığım r9 280 de oyun oynarken ekranda garip şekiller çıkmaya başladı.Video izlerken sıkıntı olmuyor ama oyunlarda aşırı derecede rahatsız ediyor.Driverı değiştirdim,ubuntu da denedim sonuç aynı.Tek çare garanti mi bir çözümü var mı acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: uçanbaklava

3 ay önce vatandan aldığım r9 280 de oyun oynarken ekranda garip şekiller çıkmaya başladı.Video izlerken sıkıntı olmuyor ama oyunlarda aşırı derecede rahatsız ediyor.Driverı değiştirdim,ubuntu da denedim sonuç aynı.Tek çare garanti mi bir çözümü var mı acaba

Saat hızlarını bir tık düşürüp birde öyle deneyin...

• uçanbaklava kullanıcısına yanıt
    Ayıplı ürün, servise gitsin değiştirilsin, ürününü ayıbını sen örtmeye kalkacak yollar arama boşuna ve zaten kullanımı ilerledikçe bu şekiller dahada artacaktır
  • Lacano kullanıcısına yanıt
    1250 den 1000 e düşürdüm daha kötü oldu sanki

• quote:

1250 den 1000 e düşürdüm daha kötü oldu sanki

Bu R9 2xx serisinin genelinde olan bir sorun, genellikle GPU ve bellek hızlarını düşürdüğümüzde sorun ortadan kalkıyordu. Servise yollarsanız size sağlam diye geri yollarlar tecrübe ile sabit bek iki kez yolladım çünkü... Şu an win 8.1 64 bit ile kullanıyorum kartımın hız aşırtılmış şekilde değil (1100 mhz GPU, 1600 Mhz bellek) normal hızları olan 1000mhz GPU ve 1500mhz bellek ile kullanıyorum sıkıntı yok tamamen normal. ( O.c hali de aslında pek sorunlu değil nadiren yapıyor son sürücüler ile)

İlk video servise ilk göndermeden önceki video, ikincisi ise servisten geldikten sonraki video...

• Lacano kullanıcısına yanıt
    sizde ısındıktan sonra sorun cıkıyor galiba bende bilgisayar acılır acılmaz ekranda sekiller beliriyor başlangıc ekranında

• quote:

sizde ısındıktan sonra sorun cıkıyor galiba bende bilgisayar acılır acılmaz ekranda sekiller beliriyor başlangıc ekranında

Sizin sorununuz oyunlara girmeden başlıyorsa garantiye göndermekte fayda var, zira normal bir durum değil...
  • benim 280x te ilk aldığımda aynı sorun vardı ilk 1 ay oyunlarda artifacting oluyordu. sonra kendi kendine düzeldi 1.5 yıldır kullanıyorum.

bir de gpu biosunu değiştirerek sorun çözülebiliyormuş.

https://www.youtube.com/watch?v=qwXcl1GqZRA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahim267 -- 14 Nisan 2015; 17:22:46 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.