Şimdi Ara

SAPPHIRE TRİ-X R9 290 GÖRÜNTÜ SORUNU İADE SÜRECİ VE YENİ KART ZOTAC GTX 780 AMP! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
2
Favori
4.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tekrar tekrar söküp taktım şuan yeniden windows kurdum eski kartım olan 670 taktım şuan bu şekilde cevap yazıyorum normalde bu kadar durmazdı slottan yada güç kaynağından olmasına imkan kalmamış oldu.Sürücüler ile de olamaz yarın geri göndereceğiz artık yapacak bir şey yok.Bu arada 1450 tl lik ürün alıp ta ilk kez bana kargo parası ödeten nova bilgisayara saygılarımı sunarım.Geri gönderirken de bize ödetirler nasıl bir şanstır anlamadım 2 kişiyiz forumda 2 kişide de sorun çıktı hayret bir şey.
  • Ben kartı forumda ilk alanlardanım, bilgi olsun diye yazıyorum ufak bir fan sesi geliyor %40-%50 load'ta ama diğer konuda olduğu gibi sesli ve rahatsız edici değil, ve sürekli gelmiyor, full load' ta hiçbir sorun yok. Unigine heaven, 3dmark2013 gibi testlerde tek bir sıkıntı bile yok,performansı standart değerlerde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana kalırsa AMD, NVIDIA sorunu değil sınıfın en yüksek segment kartlarında oluyor bu sorunlar nedenini bilmek ise güç. R9 290, 780/780 Ti gibi kartların sorunlarıyla dolup taşıyor forum ki çok ilginç. Bu kadar para verilen kartlarda bu tarz sorunların çıkması sinir bozucu yok dalgalanma var yok fanlardan biri dönmüyor, ısınma sorunu var bir türlü bitmedi bu yüksek segment kart sorunları.

Aynısı çok beğendiği ama buralarda bulunmadığı için hiç kullanamadığım EVGA kartlarda da görüyorum, adam gitmiş Amerika'dan getirmiş fanlardan biri tam yerine oturmamış olduğu için sürekli ses çıkartıyor parmağı ile ileri itince se kesiliyor. 500-600$'lık kartlarda böyle sorunlar olması çok saçma.
  • Sorunun nedenini gördüm daha önce çözümlerinide gördüm.Kişi windowsa girer girmez ya mavi ekran alıyor yada reset atıyor.Çünkü load state e giriyor.Yani kartın biosun load state kısmında sorun var kesin diyebilirim.Ben bi link atıcam o link orjinal kartın linki ve kendinize bi başlangıç usb si oluşturun msdos tan bios flashlayın

Çözüm bios ve driverdan kaynaklı kartlarda sorun yok kesin diyebilirim.

Sistemi güvenli modda açtığınızda eğer kapanma mavi ekran olmuyorsa dediğim işinizi çözücek

Biosu burdan indirin msdosta başlattığınız usb ile

atiflash -f -p 0 biosname.rom yazıyosun ve olay bitiyor bunu 2 taraflı olarak yapıyosun üstüne 13.12 driver yüklencek ve sorun hallolcak.

Önce güvenli modda açıphttp://www.guru3d.com/files_details/display_driver_uninstaller_download.html burdaki programla tamamen kaldırın sonra bios update ardından windowsa girin ve 13.12 yi basın

Ayrıca trix msi afterburner ve herhangi bi o.c programını silin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E.B Sup -- 28 Ocak 2014; 22:38:17 >

• Hiç mavi ekran almadım şöyle bir şey farkettim sürücü yükledikten sonra yeniden başlatmazsam testleri filan geçiyor.Bir diğer farkettiğim şey bilgisayar açılır açılmaz bir müzik dosyayı açarsam ve siyah ekran yersem müzik çalmaya devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

Hiç mavi ekran almadım şöyle bir şey farkettim sürücü yükledikten sonra yeniden başlatmazsam testleri filan geçiyor.Bir diğer farkettiğim şey bilgisayar açılır açılmaz bir müzik dosyayı açarsam ve siyah ekran yersem müzik çalmaya devam ediyor.

Şimdi bu dediğine göre ekran kararıyor ama arkada işlemler devam ediyor.Buda haliyle ekran kartı ekran arasında bi uyuşmazlık olabilirmi diye düşündürüyor.Çünkü sistem kilitlenmiyor
  • quote:

Hiç mavi ekran almadım şöyle bir şey farkettim sürücü yükledikten sonra yeniden başlatmazsam testleri filan geçiyor.Bir diğer farkettiğim şey bilgisayar açılır açılmaz bir müzik dosyayı açarsam ve siyah ekran yersem müzik çalmaya devam ediyor.

Asus gpu tweak programını açıp sisteme test yaptırın ekran siyahlaşında arada fraps programını kullanarak screenshot atın ve kaydedin. sistem testten ve siyah ekrandan çıkınca aldığınız screenshotlarda gpu memory ve clock hızlarına bakın eğer onlar sabit kalmışsa ekran kartında sıkıntı yok demektir.

sisteminizi görüntü biriminize farklı bir hdmi kablosu ile bağlayın. benim sistemimde benzer bir sıkıntı var ama ekran kartı kaynaklı değil kablo kaynaklı.
  • 0 sistem hiç bir şey kurulu değil hatta bu 3.sistem kuruşum cd'den mi acaba diye yeni indirdim da kurdum yok olmuyor da olmuyor.Bios çözümünü deneyelim oda olmazsa yarın göndereceğim geri.
  • Biosu koymayı unuttunuz galiba göremedim ben.

Not:Hala arıyorum bulamadım kendi biosunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alkımm -- 28 Ocak 2014; 23:09:29 >
  • ken_618 kullanıcısına yanıt
    Dostum senin kart sorunsuzdu galiba gpu-z den kartın biosu alıp bana verebilir misin?
  • Amd den oldum olası hep uzak durmuşumdur, sırf çevremdeki amd kullanıcılarının yaşadıkları sorunlar yüzünden. amma velakin kibunu bütün amd ye maal edemeyiz. Lakin bu kartları kullanıpta hiçsorun yaşamayan arkadaşlarda var. Sadece piskolojiktercih diyelim. konu sahibinede kolaygelsin diyorum, inşallah sorunu hallolur. insanın canı sıkılmayacak gibi değil, bi ton para veriyoruz
  • Alkımm kullanıcısına yanıt
    http://dosya.co/upygjiz59bd2/Hawaii.rom.html
  • ken_618 kullanıcısına yanıt
    Saollasın şimdi bunu yükledim bakalım ama gene nafile bu yazıyı yazmak için bile 4 kez reset atmak zorunda kaldım.
    Rica ederim. Bence çektiğin stres gereksiz iade et gitsin. Tekrardan geçmiş olsun.
  • Geçmiş olsun arkadaşım tam da ben de aynı kartı almayı düşünürken forumdan sorun yaşayan ikinci kişi oldun. Süreç hakkında vaktin oldukça bizi bilgilendirisen sevinirim.
  • Başka alan varmı acaba yada yabancı forumlarda sorun yaşayan olmuş mu bana anakart ile bi uyumsuzluk var gibi geldi bide anakart bios reset atıp denermisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GetLucky -- 29 Ocak 2014; 2:02:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İlk kez zaten nvidia harici bir kart aldım dakika bir gol bir oldu.Size mesaj atarken windows 8.1 yüklemesi bitmişti ve onda da aynı şekilde siyah ekrana giriyor sanki kartı yük altına sokunca oluyor gibi geldi bana.Bu durumda power yetmiyor desem 750w iyi bir power var of gece gece gene neler ile uğraşıyorum.

Ekran kartın başlı başına zaten fazla voltaj sömüren bir kart , ortalama 270-300W TDP değeri var.

Power Supply'ın kaç Watt olduğu önemli değil, önemli olan tek kanal başına kaç amper destekliyor? Single Rail'mi değilmi...Güç kaynağı yükte kartı besleyemiyorsa o dediğin durumun aynısını yapar...

Bi arkadaşından kaliteli ve sağlam PSupply bulabilirsen birde onda dene, hemen iadeye gitme bence...
  • FIREWALL kullanıcısına yanıt
    İmkanı yok her şeyi söküp sadece kart ile kurduğum zaman bile aynı hatayı veriyor.Power yetmese ilk sürücü kuruluşundan ve bilgisayarı kapamadan önce testti geçiyor olayın yazılımsal olduğu çok açık bende sırf bu yüzden windowsu defalarca kurdum sonuç nafile şuan eski kartımı (670 ) taktım takır takır çalışıyor.Ben zamanında bu psu ile gtx 295 +275 aynı anda sorunsuz kullandım.

Not:Bütün biosları denedim hepsinde sonuç aynı

http://www.techpowerup.com/vgabios/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alkımm -- 29 Ocak 2014; 0:20:23 >
    Yaptığın şey mantıklı fakat power'dan olma ihtimalide var, bence bir dene derim..

Power'ın marka ve modelini paylaşırmısın rica etsem...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.