Şimdi Ara

Sarı renkli site yüzünden 2. el piyasasının bittiğinin özeti (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
6.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2014 kia rio 150 binde 80 binlira istiyor omrunu doldurmus bi araba ilk ciktiginda 40 lira olan araba ve bu aracin kaporasi alindi yaziyor kriz iliklerimize kadar islemis durumda satan seviniyor ama alicagi arabada o kadar artti bosa sevindiginin farkinda degil almaya kalksa yine bu paralari vericek neyine seviniyor niye tepki vermiyor kimse

honda civic sene basinda 140 binlira degilmiydi oto dizeli simdi 188 altinda ikinci eli yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam piyasa o kadar kotuki 1.5 ay önce tanidim 110 bine manuel civic aldı arabayi hiç kullanmadi
    125 128 e okutur şuan

Megane icon vs artık ağır hasar kayıtlılar.bile kaç lira olmuş 2016 da 65 70 e başlayan meganlar bugün 160 da başlıyor 200 civarı icon 0 km
    Seneye 220 den başlayıp dolusu 260 olur benim tahminim çalışmaya gerek yok Al 2 tane kapına 2017 model araba seneye sat çalışarak kazanamazsın bu parayi

• 1,5 ay içinde 3.kez el degiştirecek bu kadar sık el değiştiren aracı niye alayım ki?

Bekle ve sıfır araç al artık mantık bu ben böyle yapacağım mesela.Memurların çoğu bu işi(al/sat) yapıyor,komisyoncuya aracıya al satçı ya para kazandırmam sizde öyle yapın.

Karı-Koca bordrolu çalışıyoruz aylık verdiğimiz vergi 6000 tl devlete...Vergi veriyorsam vergi vermeyen ile iş yapmam almam satmam zoruma gidiyor çünkü...Sıfır araç vergileri çok onu ayrıca tartışırız ama görüyorum ki 2. el sıfırdan pahalı artık nasıl bir düzense araç yokmuş yoksa yok bekleriz...

Maliye , bu al-sat komisyon işine el atsın ;3 kendine,3 eşine ,3 babasına ,3 anasına,3 kardeşine derken 15 -20 araç alıp satıyor sonra bunun adı serbest piyasa oluyor Vergisi nerede?Devlet memurlarının mal bildirim kanunu var inceleyen yok inceleseler görürüm ben o şark kurnazlarını...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hutaha -- 19 Ocak 2020; 7:4:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musty578

2014 kia rio 150 binde 80 binlira istiyor omrunu doldurmus bi araba ilk ciktiginda 40 lira olan araba ve bu aracin kaporasi alindi yaziyor kriz iliklerimize kadar islemis durumda satan seviniyor ama alicagi arabada o kadar artti bosa sevindiginin farkinda degil almaya kalksa yine bu paralari vericek neyine seviniyor niye tepki vermiyor kimse

honda civic sene basinda 140 binlira degilmiydi oto dizeli simdi 188 altinda ikinci eli yok
    Çok ilan var böyle bence buda taktik ,kaporası alınıyor ama araç öyle ilanda duruyor...
  • Bende 2018 Toyota sahibiyim 87 ye aldım 9 ay önce. Hiç satmak istemediğim halde 100 TL teklif aldım. Piyasa sürekli artıyor. Bu iş nereye varacak merak ediyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim bir tanıdık 2016 Megane sedan benzin otomatik aldık. Geçen ay 110 bine

Şimdi sahibinden e bakıyor. 120 nin altında araç yok. Sadece 1 ay oldu alalı.

Al satci olsaydı en az 7-8 bin lira kar ederdi bir ayda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sarı renkli site yüzünden 2. el piyasasının bittiğinin özeti

İnşAllah elinde patlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sarı renkli site yüzünden 2. el piyasasının bittiğinin özeti

• Niye kimse bu sitenin ismini söylemiyor.Sarı site veya malum site diyor

• Serbest piyasa, talep var ki arz fiyatı yükseliyor.
    Düzgün arabalar 24 saat ilanda kalmıyor bile fiyatı çok önemli değil, millet dolandırılmamak için geçmişi belli düzgün arabalara %15-20 fazla para ödüyor.
  • 2016 fluence lere 125-130 bin fiyat çekiyorlar korkunç bir yere sürükleniyoruz gibi geliyor bana...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Niye kimse bu sitenin ismini söylemiyor.Sarı site veya malum site diyor
    sari site bit pazari gibi bisi ismide ondan dh nin gecmisi daha kalin o siteden biz dh de takilirken hirsiz doluydu ora gerci hala dolu yasal dolandiricilar

basliga yazmis degisensiz orjinal km diye arabanin 30 binlira hasar kaydi var yaziyorum sadece boyamayami 30 binlira yazdi servis bu nasil bir kayit sanane diyor belliki inananlar orjinal sananlar var

• quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

2016 fluence lere 125-130 bin fiyat çekiyorlar korkunç bir yere sürükleniyoruz gibi geliyor bana...
    oto dizelini 65 binliraya aldi arkadasim araci 80binde suanda

• bankalar hacizli arabalari surmuyor piyasa yukselsin odan sonrs surucekler herseyin hesabini yapiyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Niye kimse bu sitenin ismini söylemiyor.Sarı site veya malum site diyor
    Bende anlamıyorum cidden az önce yazacaktım vazgeçtim senin yazını gördüm bende dile getireyim harbiden neden birileri bu sitenin ismini yazamıyor sanki yasak var da yazamıyorlar gibiler ama yasak yok işin garibi bu yazamayanların ciddi sorunları var herhalde sıkıntılar var herhalde ki yazamıyorlar diye düşünmeye başladım. Aynı tiki olan insanlar gibi misal birinin portakala karşı tiki vardır portakal dendi mi triplere giriyordur ve o yüzden de portakal dedirtmiyordur etrafındaki kişilere anlarım ama burada da sanki sahibinden dese ya da yazsa sorunları baş gösterecekmiş gibi sanıyorlar herhalde kendilerini işin garibi burada bir tane Allah 'ın kulu yoktur bu siteye bakmadan arabalar hakkında bilgi sahibi olmuyorlardır.

Aynı şeyi parti isminde de yapıyorlar ama o parti ile ilgili haberleri okumadan da geçemiyorlar, bir de bu site olayı. Nasıl bir çaresizlik paradoksudur çözemiyorum bazılarını. :)

• DeliCingene kullanıcısına yanıt
    Confather kullanıcısına yanıt
    135'e satmam ama ederi 160-170 de değil insan da biraz vicdan olacak piyasayı yakından takip ediyorum fiyatların az çok nerelerde olduğu belli.

@Confather siz de sanırım al-satçısınız fiyatların artmasına içten içe seviniyorsunuz gibime geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agirseviyorum -- 20 Ocak 2020; 8:23:48 >
  • İyide aracı 2 aydır takip ettiğinizi yazmış ve hala ilanda olduğunu gösteriyorsunuz , demek ki aracın hakkindan fazla istiyor ki satamamis yani ne var bunda?

Sadece internet sitesi değil ki geçen otopazarinda vardı Ww Bora satıyor 45bin TL yazmış usta dedim bu paraya Jetta var yeni model olsun diyor benim arabam şöyle böyle ben bunu istiyorum , yani kargaya belki yavrusu şahin gekiyor belki adamın malı değerli çok var böyle tip bir ara BMW 7 serisi kovaliyordum 70bin isteyende var 200bin isteyende

Asıl bizim milletde cehalet var ürün pahalı olunca hemen oraya koşuyor bu niye pahalı diye , 4 ay önce 40bin TL ön çamurluk degisenli 180binde Fiesta aldım sadece 4 lastik masraf ettim adam 10 gün satmadı aracı neden dedim fiyat uygun diye herkes bir şey vardır diye sordu almadı diyor

Siz siteyi vs şikayet etmeyin bence tek şikayet edilecek çomar sürüsü bu ülke

• quote:

Siz siteyi vs şikayet etmeyin bence tek şikayet edilecek çomar sürüsü bu ülke

• Geçen sene 0 km otomobil aldım, 219.000 TL'ye.
    Euro kuru %22 artmış aldığım günden bu güne.
    Benim aracımın ilanlarına bakıyorum, 290.000 tl bile yazan var.

1,5 yıldan fazla eskimiş, 40.000 km yapmış, euro kuru %22 artmış, ama arabanın ikinci el fiyatı, o zamanki sıfır fiyatına göre %32 artmış.

Böyle saçma bir ikinci el piyasası olan bir ülke var mıdır?
    Fiyatlar felaket şişti.
    Bu piyasada ne elinizdeki araba satılır, ne de araba alınır.
    Beklemek lazım...
  • oto piyasası yakında balon gibi patlıyacak. çünkü gereksiz şişti. bu paralara araba alacağıma beylikdüzünden 0 daire veya kuşadasından yazlık alırım. teneke parçasıyla kafayı yemiş millet.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.